Starší žáci “B” neuspěli v Čimicích

Starší žáky Keltů “B” čekala celodenní hokejbalová jednohubka v podobě zájezdu do Prahy, kde podpořili mladší žáky 2006 na Palmovce a poté následoval přejezd do Čimic za Rebely. Den plný hokejbalu zpestřil navíc extraligový zápas můžu Kovo – Most, kde se starší žáci mohli inspirovat. Jenže v Čimících byli domácí lepší v zakončení a Kelti museli zkousnout porážku 2:4, ačkoli soupeře vysoko přestříleli.

SK Rebel Praha vs. SK Kelti “B” 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)

Na zápas byly připravené tři kompletní formace Keltů, které šly do utkání s touho odvézt z Čimic body. Začátek zápasu byl ale ze strany hostí ospalý a domácí trestali vstřelenou brankou, když po čistě prohrané buly v obranném pásmu střelce soupeře  nikdo neblokoval.
Do prostřední třetiny vstoupili Kelti aktivněji a dobře hrající Chromek byl faulován, takže měli výhodu přesilové hry. Namísto jednoduché přihrávky nebo zavezení do pásma hosté vyhodili přes všechny čáry na icing a gólová situace soupeře se opakovala. Čistě prohrané vhazování, střela mezi betony Vácy a bylo to 2:0. Kelti zvýšili aktivitu, ale paradoxně ještě dvakrát inkasovali. Skóre 4:0 zavánělo debaklem, ačkoli předvedená hra tomu neodpovídala. Po oddechovém času a změnách v sestavě Kelti konečně “zapli” na vyšší level, soupeře téměř nepustili ze třetiny a byli odměněni brankami Chromka a Tkadlece na 4:2.
V poslední třetině pak hosté chtěli navázat na předvednou hru, což se povedlo a domácí mačkali jako citrón, ale brankář Rebelů Ježek držel Kelty na uzdě. Minutu před koncem zápasu byl signalizován faul domácího hráče za podražení, ale Chromek s Žežulkou vysvětlili rozhodčímu, že to byla vlastní hůl a trest byl následně odvolán. Krásné sportovní gesto hráčů bylo kvitováno i trenéry. I v power-play se Kelti dostávali do šancí, ale prostě hostujícímu celku nebylo přáno utkání více zdramatizovat.
Komentář trenéra O. Baleky: “Kluci si musí uvědomit, že zápas začíná od první vhozené buly a tomu musí přizpůsobit koncentraci. Je škoda, že svůj potenciál ukázali až za stavu 4:0 pro domácí a jen díky střelecké nemohoucnosti a vynikajícímu brankáři domácích neodvážíme body. Kluci přesto zápas zdramatizovali a neskutečně odmakali, hráli až do konce a můžou ze zápasu odcházet se vztyčenou hlavou za předvedený výkon.”
Branky Keltů: Chromek,Tkadlec
Vyloučení: 1:1,  Střely: 18:40
Sestava Keltů: Adam Váca – Matěj Bertoš, Martin Frolík – Matyáš Dobřemysl, Adam Janošek – Michal Kadlčík, Václav Valenta – Pavel Darebný, Denis Krbec, Patrik Netuka – Albert Mühlfeld, Ondřej Tkadlec, Jan Chromek – Matěj Žežulka, Martin Cůbr, Adam Krutina
Autor: Ondřej Baleka