Starší žáci bojovali s Pražany!

Letní pohár se pomalu chýlí ke svému závěru. Kelti v uplynulém týdnu opět sehráli tři utkání, přičemž dvě z nich hrál celek označený “A” s Hostivaří a Kovem. A obě poměrně lehce ovládl. “Béčko” v sobotu nastoupilo proti “trochu jiné” Hostivaři než jejich spoluhráči o dva dny dříve a byl to pěkný hokejbal, bohužel bez bodového efektu.

SK Kelti “A” vs. HBC Hostivař 8:1 (1:0, 4:1, 3:0)

Do Hlinek, netradičně ve čtvrtek vpodvečer, zavítal zatím neporažený tým z Hostivaře. Hosté na zápas nepřijeli v nejsilnější a hlavně nejstarší sestavě a to se na utkání hrubě podepsalo. První třetina skončila hubeným vítězstvím 1:0 domácích Keltů, ale brankových šancí bylo požehnaně.

Prostřední třetina pokračovala ve stejném duchu, jen již Kelti začali proměňovat šance a skóre na jejím konci vypadalo mnohem lépe. Stav na světelné tabuly byl jednoznačných 5:1.

Poslední třetina se nesla v duchu hodně překombinovaných akcí domácích, ti přesto přidali další tři branky a zápas jednoznačně ovládli 8:1.

Komentář trenéra Baleky k utkání: “V Hlinkách jsme mohli být svědkem toho, co všechno se nedá proměnit. Zápas byl od začátku v naší režii. Těší mě, že mezi střelce se zapsali Eliáš Betlach, Michal Hájek, Matej Bertoš. Vítězná série pokračuje a doufáme, že na Palmovce s Kovem potvrdíme roli favorita a zakončíme pozitivně závěr sezony.”

Sestava Keltů: Valenta (Hrachovina) – Darebný, Urban, Frolík, Janda, Kurhajec, Hipča – Žežulka, Krbec, Horel, Hubinger, Dyk, Hájek, Muhlfeld, Betlach, Bertoš

TJ KOVO Praha vs. SK Kelti “A” 2:21

Poslední zápas poháru sehráli Kelti ,,A” s pražským Kovem. V zápase s výrazně mladším a menším soupeřem, kde působí i početná dívčí skvadra, potvrdili hosté roli favorita a celkově vyhráli 2:21. I tak v zápase bylo zajímavé sledovat, co všechno Kelti dokáží nedat, až to někdy popíralo fyzikální zákony.

Komentář trenéra O. Baleky k utkání: “Když hráči plnili úkoly, tedy hráli v pohybu a drželi si ,,plast time” 40 sekund, tak měla hra spád a některé branky dokázaly potěšit i oko nejednoho diváka. Ve chvíli, kdy hráči přehrávali situace a byli na hřišti více jak minutu, tak to byla tak trošku ,,holomajzna”. Pro nás povinná výhra a zakončení tažení v Letním poháru.”

Sestava Keltů: Hrachovina – Frolík, Bertoš, Urban, Janda, Hipča, Šlemarová – Žežulka, Krbec, Mühlfeld, Horel, Dyk, Hubinger, Hájek, Betlach, Valenta

Souhrn Letního poháru očima O. Baleky: “Jsme moc rádi, že Kelti a Fretky dostali možnost zápasového vytížení a mohli odehrát šest utkání s kvalitními soupeři. Po prvním výprasku na Kladně se Kelti rozjeli a výkony zápas od zápasu gradovali. Skončit na medailových pozicích je pro nás třešnička na dortu. Jsem rád za ročníky 2005, že měly důstojný konec sezóny a tuhle jízdu si náležitě všichni užili, včetně celého trenérského týmu! Na závěr snad jen: Raketou na Mars! :))”

HBC Hostivař vs. SK Kelti “B” 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)

K dalšímu utkání vyjížděli Kelti “B” na Palmovku, kde je čekala silná Hostivař, která nechtěla utrpět druhou porážku v řadě od Keltů a tak na toto utkání postavila hodně silnou sestavu.

Průběh první třetiny byl poměrně vyrovnaný, ovšem rozdíl v efektivitě zakončení byl mezi oběma soupeři velmi markantní. Hostivař dokázala dvakrát využít jednoduchý přechod středního pásma nahozením na zabíhajícího hráče a střelec Hnyk ukázal, jak proměnit samostatný nájezd. V závěru třetiny se, po tlaku a závaru před hostující brankou, dokázal prosadit i další šikovný hráč Hostivaře, Lehner, a na ukazateli skóre svítilo po první periodě 3:0.

Druhá třetina začala tlakem Keltů, nicméně přestože se usadili v obranném pásmu soupeře, skórovat nedokázali. Následně se ale Kelti dostali do problémů zbytečným dvojím vyloučením. Ač téměř dvouminutové dvojnásobné oslabení zvládli bezchybně,  dostali tím Hostivař zpět do hry. Ve zbytku třetiny už se hrálo vyrovnané utkání. Kelti předvedli pár hezkých akcí, bohužel bez gólového zakončení.

Ve třetí části Kelti, hrající na tři řady, stále drželi vysoké tempo utkání a dvěma řadám Hostivaře dělali stále více problémů. Matyáš Stolejda v obranném pásmu vyhrál osobní souboj, protáhl  se okolo mantinelu a po rychlém úniku předvedl svým spoluhráčům jak zakončovat – 1:3. Kelti se nadechovali k závěrečnému náporu, ale opět je přibrzdilo zbytečné vyloučení. V končícím oslabení se Lehner protáhl okolo Krutiny a sám před brankářem Keltů nezaváhal – 1:4. Vzápětí Ondra Tkadlec sebral míček soupeři, rozehrál na Vojtu Šlechtu, ten zavezl míček před branku soupeře a nahrál volnému Kubovi Havlovi, který se v zakončení nemýlil. Vykřesali tím pro své spoluhráče ještě jiskru naděje, Hostivař si ale v posledních minutách utkání výsledek pohlídala.

Komentář trenéra J. Tkadlece k utkání: “Přes prohru dojem z utkání kazil snad pouze vytrvalý déšť. Body brala Hostivař hlavně díky lepší efektivitě zakončení, kterou předváděli zejména Hnyk s Lehnerem. Kromě jiného nás potěšil výkon mladších žáků a návrat Naty Pangerlové po zranění… “