Starší žáci na návštěvách u soupeřů neúspěšní…

Starší žáci Keltů neprožili pěknou sobotu. “A” tým nestačil na Hostivař a podlehl vysoko 10:3, “B” tým sice v Ústí nad Labem vedl, ale silově hrající domácí nakonec mladičký celek zlomili.

HBC Hostivař vs. SK Kelti “A” 10:3

Předposlední zápas podzimu Kelty “A”  čekala těžká Hostivař. Začátek utkání začal tlakem Keltů, ale z protiútoku a první střely na branku inkasovali. Druhé střídání a stejná situace. Kelti na balónku, ale akci nezakončili, a z druhé střely opět inkasovali. A v tomto režimu pokračoval celý průběh zápasu.

Herně vyrovnané utkání končili Kelti často útočnými akcemi v rohu. Domácí byli efektivní a tak se skóre zastavilo na výsledku 10:3. Kelti se sami z dobrých pozic vytlačovali, což je samozřejmě škoda.

Komentář trenéra O. Baleky: “Výsledek vypadá hrozivě, ale dvě pětky Keltů dnes zápas odmakaly. Branek jsme mohli dát více, ale chybí nám větší drive do branky. Na druhou stranu jsme rozhodně mohli obdržet menší porci branek. Nutno říct, že dnes náš brankář opravdu neměl den, ale kluci v poli mu tedy rozhodně nepomohli. Výborně si s pozicí centra poradil mladý Mathauser a svůj výkon korunoval zaslouženou brankou.”

Sestava Keltů “A”: R. Kurhajec – M. Frolík, N. Šlemarová, P. Darebný, J. Urban, R. Mathauser, M. Hájek, A. Mühlfeld, M. Mišina, D. Krbec, M. Bertoš

Elba DDM Ústí nad Labem vs. SK Kelti “B”  6:4 (0:3, 3:1, 3:0)

Pro tým starších žáků s označením “B” bylo předposlední utkání podzimní části letošní sezóny nadějí k zisku dalších bodů. Dal se očekávat náročný zápas, ale s nadějí na vítězství. Od začátku první třetiny bylo zjevné, že soupeř bude vzdorovat a použije vše, co bude možné a to někdy i za hranicí regulérnosti a fair play, k zisku bodů. Přesto Kelti dokázali ustát náročný počáteční tlak domácích a ve čtvrté minutě skóroval Netuka po nahrávce Šlechty. Po další minutě zápasu přidal gól Havel ve spolupráci s Dobřemyslem a Stolejdou. Zaskočené soupeře poslal do šaten Havel, po nahrávce Dobřemysla, posledním gólem první třetiny.

Cílem pro vstup do druhé třetiny bylo udržet čisté konto a nepustit zbytečným gólem domácí do zápasu. A jakoby to soupeř slyšel, přesně tak učinil a opak se stal pravdou. V sedmnácté minutě, po tlaku před bránou, skóroval poprvé a o minutu později znovu. Kelti se však nevzdali a rychle odpověděli gólem Tkadlece, po spolupráci Šlechty a Hrubého. Druhá třetina tak skončila za nadějného stavu 3:4 pro Kelty. Poslední část utkání přinesla tlak soupeře a gólman Váca měl plné ruce práce. Bylo jen otázkou času, kdy soupeř uspěje a míček za jeho záda protlačí. To se také stalo ve čtyřicáté minutě, kdy srovnal stav utkání na 4:4. Kelti se snažili ze všech sil utkání otočit na svojí stranu, ale byl to opět soupeř, který skóroval v předposlední minutě a výsledný účet podtrhl posledním gólem jedenáct vteřin před koncem utkání na konečných 6:4.

Komentář trenéra J. Černého: “Musel bych dlouho lovit v paměti, kdy jsem se z hokejbalového utkání vracel tak rozmrzelý jako tentokrát. Samozřejmě nás všechny mrzelo ztracené vedení a inkasované branky v závěru, které nás připravily alespoň o bod. Našim klukům ale v zásadě nemám co vytknout. O výsledek se porvali, byli produktivní, ale trvalému tlaku domácích nakonec podlehli. Co je ale daleko smutnější je fakt, že tento tlak byl podpořen tendenčním vedením utkání ze strany rozhodčích, kteří se bohužel pod obrat utkání také podepsali. Snad to byl v Ústí výjimečný jev, jinak by to stálo opravdu za zamyšlení.”

Branky a nahrávky Keltů: 03:30 Netuka (Šlechta), 04:16 Havel (Dobřemysl, Stolejda), 14:23 Havel (Dobřemysl), 18:37 Tkadlec (Šlechta, Hrubý)

Střely: 28:26 (0:3, 3:1, 3:0)

Sestava Keltů “B”: A. Váca – J. Hrubý, J. Kadeřábek, O. Koudela , A. Krutina, M. Stolejda, R. Tvaroch, T. Beneš, O.Černý, M. Dobřemysl, J. Havel, M. Kolman, P. Netuka, V. Šlechta, O.Tkadlec