post

Starší žáci na Pražském míčku stříbrní

Pravidelné soutěže aktuálně stojí, a tak využijeme této odmlky k tomu, abychom se ještě vrátili k vystoupení týmu starších žáků na Pražském míčku. Na turnaj odcestoval náš výběr s chutí si ověřit, jak dopadne v první letošní zápasové konfrontaci před vstupem do jarních bojů. O průběhu turnaje se dozvíte více v článku níže.

V prvním zápase nás čekali dobře známí Rebelové, kteří vévodí průběžnému pořadí ligy starších žáků v našem regionu. Dle soutěžních výsledků s nimi nemáme lichotivou bilanci, avšak na Palmovce bylo znát, že pakliže se Rebelům postaví výběr obou našich týmů starších žáků, může herní projev vypadat jinak než v sezoně. V zápase hraném 2×12 minut byli Kelti po většinu času aktivnějším týmem, nicméně i vyložené šance včetně několika samostatných nájezdů končily u skvělého Davida Ježka v brance. Když pak v poli hrající bratr a kapitán Rebelů Adam Ježek zůstal v druhé polovině trestuhodně osamocen v předbrankovém prostoru, dal jedinou branku utkání a v pohledném utkání se nakonec radoval soupeř – 0:1.

 

V druhém zápase čekali na Kelty Piráti z Hradce Králové. Kelti vlétli do zápasu jako uragán, vstřelili hned v úvodu rychlé tři branky, čímž určili ráz celého utkání. Soupeř sice po snížení chvíli vzdoroval, ale Kelti následně přidali další tři branky a utkání jasně ovládli v poměru 6:1.

 

V zápase o finále čekal na modrobílé rival z s Ústím nad Labem a na týmu byla vidět chuť vrátit soupeři „bolavou porážku“ ze soutěže. Kelti týmovým výkonem v bojovném utkání urvali výhru 3:0, která znamenala možnost „reparátu“ proti Rebelům ve finále.

 

Na reparát ale v pravém slova smyslu nedošlo. Jakoby se keltská družina trochu uspokojila výkony v předchozím průběhu turnaje, ve finále to prostě nebylo ono a po patrně nejhorším výkonu na turnaji Kelti odešli poraženi v poměru 0:2.

 

Stříbrným umístěním tak starší žáci navázali na den staré stříbro žáků mladších a domů se přes finálový nezdar mohli vracet unavení, ale veselí.

 

Sestava týmu na turnaji: Ondřej Koudela, Roman Kurhajec – Martin Frolík, Jakub Kadeřábek, Matyáš Stolejda, Jan Hrubý, Rostislav Tvaroch, Pavel Darebný – Matěj Žežulka, Denis Krbec, Vojtěch Šlechta, Adam Váca, Matěj Kolman, Jakub Havel, Patrik Netuka, Matěj Bertoš, Michal Hájek

 

Komentář trenéra O.Baleky:

“Věřím, že díky po většinou zajímavému hernímu projevu jsme podali další důkaz o smysluplnosti cesty dvou týmů v žákovských kategoriích. Vysoké herní vytížení v sezoně holkám a klukům viditelně prospívá. Hokejbal se prostě nedá naučit pozorováním ze střídačky a všechny ty chyby, co uděláme ať už na hřišti nebo trenéři na střídačce, pro nás přináší cenná ponaučení, ze kterých můžeme těžit. Těšíme se na jarní část sezony.”