post

Starší žáci opět se dvěma týmy v soutěži. Hlavním cílem je opět posunout hokejbalové dovednosti!

Týmy starších žáků ještě do přípravy nevstoupily. Ta začne tradičně až poslední srpnový víkend soustředěním v Nižboru. Jedno je jisté, Kelti opět postaví dva srovnatelně silné týmy rozdělené napříč ročnky 2005 a 2006, s případnou výpomocí hráčů mladších. A jako hlavné trenéři týmy povedou Ondra Baleka a nově Jirka Černý. A právě Jirka odpovídal na otázky k nadcházející sezoně.

 

Jaké bude složení realizačního týmu starších žáků?

Konkrétní složení realizačních týmů starších žáků je do určité míry stále ještě živý organismus a podobně jako soupisky obou týmů v této kategorii bude jejich finální podoba známa na závěr soustředění v Nižboru v posledním srpnovém týdnu.

Jisté v tuto chvíli je to, že v pozicích hlavních trenérů kategorie budeme působit společně s Ondrou Balekou a v pozicích asistentů nás budou podporovat Roman Kurhajec s Honzou Kadeřábkem. V roli vedoucího týmu bude působit Vašek Koudela a na stole je i nabídka další podpory ze strany Davida Žežulky.

 

Jaké cíle dáváte svým svěřencům na následující sezonu?

Hlavním cílem je posunout hokejbalové dovednosti našich svěřenců znovu o kousek dál a to způsobem, který nás všechny bude bavit. Rádi bychom navázali na práci kluků a holek v minulé náročné sezoně, kdy jsme v této kategorii nasadili dva týmy poprvé. A je pochopitelné, že bychom rádi oba týmy viděli i tabulkově výš. Věřím, že je to v našich silách.

 

Jak by měly vypadat tréninky kategorie starších žáků? 

Jelikož většina chlapců a dívek si užívá prázdniny plnými doušky a první větší zátěž je bude čekat na soustředění v Nižboru, tak první měsíc budeme trénovat zejména individuální herní dovednosti a kombinace v nerovnovážných situacích. Poté se zaměříme na situace na malém prostoru včetně správného bránění a přesnosti a kreativity jejich řešení v útočné fázi.

 

Na co se v nové sezoně nejvíc těšíš? Co bude případně největší výzvou?

I když jsme tentokrát s Balim přes léto díky trenérskému vzdělávání moc neodpočívali, už se těším „až to vypukne“. Těším se na Kelty a Fretky i na onen adrenalin, který často naše zápasy a někdy i tréninky provází. Těším se, že prokážeme, že i když jednotlivé týmy prochází meziročně znatelnými obměnami, růstu našich hráčů a hráček to prospívá a s postupující sezonou se náš herní projev bude zlepšovat a budeme zažívat i čím dál více výsledkové radosti.

 

Co bys nejen svým svěřencům do nové sezony přál?

Pojďme nechat zbytečné starosti a individuální zájmy za mantinelem a společně si nadcházející sezonu užijme se vší parádou…