Starší žáci se zlepšenými výkony. “A” tým dokonce s bodovým ziskem!

Starší žáci se v uplynulém týdnu výsledkově vzpamatovali. “A” tým zajížděl už ve čtvrtek na Palmovku, kde na novém plastu čekalo KOVO Praha. Nepovedený začátek v průběhu zápasu vymazali z hlav i výsledkové tabule a nakonec získali bod za remízu 2:2. V nájezdech byl úspěšnější soupeř. “B” tým sehrál zápas s Rakovníkem v Berouně a překvapivě i vedl. Zkušenější soupeř ale nenechal nikoho na pochybách o svých kvalitách, čtyřmi brankami otočil utkání a zvítězil. Sympatický výkon Keltů ale dává naději do zbytku podzimní části.

TJ KOVO Praha vs. SK Kelti “A”  3:2ss (2:0, 0:2, 0:0)

Nabádání trenérů o úvodu utkání a dobrém startu asi hráči a hráčky nechali v šatně. Než se Kelti rozkoukali prohrávali 2:0, protože soupeřovi útočníci dvakrát přesprintovali obránce a snadno skórovali. KOVO mělo několik dalších šancí ke zvýšení skóre, Jirka Titel ale odolal a Kelti postupně zkonsolidovali obranný val ve středním pásmu a zlepšili bránění v pásmu vlastním. A tak se hra stále častěji odehrávala v obranné třetině domácích.

V první třetině Kelti neskórovali. Ve druhé už si připsali dva úspěšné zásahy. Patrik Mišina, po tlaku celé pětky, dokázal že mu předbrankový prostor není cizí a z prostoru brankoviště propasíroval za Janošíka míček dorážkou. O chvilku později Kelti využili solidní kombinací, zakončenou nápřahem do nebe a střelou Matyáše Dyka, přesilovou hru. A chtěli více.

Jenže soupeř byl proti, ve třetí části dorovnal krok a tak byly šance k vidění před oběma brankami. Nebezpečnější možnosti patřily Keltům, jenže oba brankáři už neinkasovali a rozhodovaly nájezdy. V nich byli lepší domácí, kteří v šesté sériie dorovnali předchozí povedený pokus Dyka, aby vzápětí v sedmé sérii rozhodl soupeřův útočník střelou mezi betony a bodu navíc pro KOVO.

Komentář trenéra Nováka: “Zaspali jsme úvod a to nás stálo dle mého názoru tříbodovou výhru. Od poloviny první třetiny jsme měli mírně navrch, srovnali stav ale branku už jsme nepřidali. Soupeř kousal z rychlých protiútoků, jinak se hra odehrávala převážně na polovině domácích. Pozitivně hodnotím atmosféru na střídačce a snahu hrát a vnímat pokyny od trenérů. Negativní je tendence některých hráčů zbytečně držet míček a řešit situace složitou kličkou namísto výhodnější přihrávky či překvapivější střely.”

Branky Keltů: Mišina, Dyk

Střely: 17:26,  Vyloučení: 2:2,  Využití přesilovek: 0:1, Oslabení: 0:0

Sestava Keltů: Jiří Titel (Jakub Němčík) – Jan Havel, Filip Rosický, Natálie Pangerlová, Eliáš Betlach, Richard Mathauser, Matyáš Stolejda – Lukáš Horel, Vojtěch Šlechta, Jan Autrata, Matyáš Dyk, Jakub Havel, Patrik Mišina, Michaela Šmatláková, Michal Hájek, Tomáš Beneš, Matěj Kolman

HBC Rakovník vs. SK Kelti “B”  4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

V dalším utkání “béčkaři” přivítali aktuálně první celek v tabulce – Rakovník. Podle postavení týmů byli “hosté” jasný outsider, ale možná i díky tomu z Keltů opadla nervozita a šli do toho s tím, že nemají co ztratit. Pikantní duel to byl pro oba Kupce v sestavě Keltů, kteří sezónu začali právě v Rakovníku.

V první třetině měl Rakovník hodně střeleckých pokusů, ale i Kelti byli aktivní a svojí hrou dělali Rakovníku problémy, z čehož vytěžili první branku. Odražená střela Žežulky zapadla za rakovnického brankáře. Takto první perioda i skončila. Ve druhé části Kelti pokračovali v aktivní hře, sem tam se objevili i nacvičené akce z tréninku. Vyložené šance ale nedokázali využít a Rakovník dvěma slepenými brankami otočil skóre.

Do poslední třetiny šli Kelti s vědomím, že soupeř je hratelný a pokusí se vyrovnat. Své šance  si vytvořili  i díky přesilovkám, ale tato herní činnost rozhodně není zatím devízou týmů starších žáků z Berouna. Rakovník, i díky chybám Keltů v obranně, přidal další dvě branky a uzavřel skóre na 4:1.

Komentář trenéra Baleky: “Rozhodně povedený výkon Keltů. Odmakaný zápas se správným nasazením. Jen stále váháme jestli jít do souboje nebo ne, chybí nám větší dravost porvat se o míček a některým hráčům by neuškodilo zvednout hlavu, protože situaci 2-0 řešíme střelou z úhlu namísto přihrávky do prázdné branky. Rakovník má technicky a rychlostně vyspělejší hráče, ale myslím, že se nadřel víc, než čekal.”

Branka Keltů: Žežulka

Sestava Keltů: Michal Kupec – Matej Bertoš, Martin Frolík, Adam Krutina, Adam Janošek, Jan Chromek, Adam Váca, Jan Hrubý, Martin Kupec, Denis Krbec, Patrik Netuka, Pavel Darebný, Jiří Tkadlec, Matěj Žežulka

Střely: 50:31, vyloučení: 4:1