post

Starší žáci sebrali bod vedoucímu Rakovníku!

Vedoucí tým skupiny čekal na starší žáky v sobotu dopoledne v Hlinkách. Tým okolo bratrů Nistorů v letošní sezoně ještě neprohrál, Kelti ale do utkání vstoupili s jasným cílem – aktivní hrou a bojovností, která měla přinést tříbodový zisk. Cíl se nakonec podařilo splnit jen ze 33,3%. Po bojovném výkonu si Kelti odnesli bod, na nájezdy byli lepší hosté.

 

V utkání kralovali gólmani. O kvalitách Miroslava Nistora v žákovské kategorii není pochyb, zdatně jej ale napodoboval i Kelt Lukáš Huml. A tak se dlouho hrálo bez branek. Kelti měli o něco málo více ze hry díky přesilovým hrám, kdy rakovničtí hráči mnohdy zbytečně faulovali a oslabovali svůj tým. Domácím hráčům se ale přesilovky nedařily podle představ a tak paradoxně jednu z početních nevýhod proměnil soupeř ve vedoucí branku. V čase 24:15 upláchnul obraně Keltů Sušánka a povedeným blafákem vyzrál na jinak bezchybného Humla.

 

Kelti nesložili zbraně. O tom že žádný náskok není bezpečný se v sezoně už mohl přesvědčit nejeden soupeř. Ve třetí třetině navýšili domácí aktivitu a zlepšili napadání a po jedné nenápadné akci Taufera zpoza brankové čáry padla vyrovnávací branka. Míček v brankovišti nadvakrát dorážel Horel a rozjásal střídačku i početné domácí obecenstvo.

Závěrečná desetiminutovka přinesla několik šancí na obou stranách, kdy opět zasahovali brankáři, kteří se na sobotu opravdu dobře vyspali. Kelti měli v závěru ještě možnost poslední početní výhody, ale branka již nepadla.

 

V nájezdech byl lepší soupeř. Tři Kelti ztroskotali na Nistorovi, svůj nájezd proměnil Sušánka a dovednostní soutěž tak ovládli hosté.

 

 

Trenér Roman Novák utkání okomentoval: „Dnes jsme předvedli soustředěný a především disciplinovaný výkon. Ten byl zárodkem bodového zisku, společně se spolehlivým výkonem brankáře Humla. Do utkání jsme ovšem šli s cílem uhrát bodů více, nikdo nepřipouštěl, že bychom s lídrem soutěže neměli uspět! Celý tým zápas oddřel, výhody výškově a technicky vyspělejšího soupeře jsme eliminovali bojovností a chutí se poprat. Ve třetí části jsme srovnali nepříznivě se vyvíjející skóre zaslouženou brankou a remíza zápasu sluší. Škoda jen mnoha nevyužitých přesilovek. Chybí nám v nich potřebná rozvaha a klid, situace řešíme buď zbrkle, či naopak málo aktivně. Věřím, že to do dalšího zápasu vyladíme!“ 

 

SK Kelti vs. HBC Rakovník 1:2ss (0:0, 0:1, 1:0)

Branka a nahrávka Keltů: 36:45  Horel (Taufer) – 1:1

Vyloučení: 2:8, Přesilovky: 6:1, Využití: 0:0, V oslabení: 0:1, Střely na branku: 19:24 (8:6, 5:8, 6:10)

 

Sestava SK Kelti: Lukáš Huml – Vojtěch Dejdar, Michal Kadlčík, Jan Havel, Adam Janošek – Matěj Taufer, Filip Rosický, Filip Endrle, Lukáš Horel, Jan Chromek, Adam Váca, Jakub Němčík, Adam Krutina