Starší žáci shodně. Bez bodu a s výpraskem…

Oba týmy nastoupily v kategorii starších žáků k dalšímu ligovému kolu v domácícm prostředí se smělým cílem, kterým byl zisk bodů. Jenže výkony ani jednoho z týmů bodový zisk nepřinesly, protože soupeři byli v obou případech jasně lepší. Nezbývá než doufat, že mdlé sobotní výkony budou rychle zapomenuty!

SK Kelti “A” vs. SK Rebel Praha 0:7 (0:1, 0:1, 0:5)

Rebelové byli v průběhu první i druhé třetiny aktivněji hrajícím týmem, který ale nedokázal řadu vyložených šancí zužitkovat. Za Kubou Němčíkem zvonily tyče, brankář Keltů řadou zákroků zmařil pokusy soupeře, a nestačil na jediný pokus soupeře v první a druhé třetině. Kelti se před soupeřovu branku dostávali především ve druhé části, kdy měli snad pět příležitostí stav srovnat nebo snížit. Jenže zakončení nemělo potřebnou razanci a brankář Ježek prokazoval svoje kvality.

Ve třetí části se střeleci hostujícího celku probudili a někdy poměrně lacino skórovali. Kelti opět inkasovali v přesilové hře, kdy Rebelové využili dvě zaváhání bránících hráčů. Konečné skóre 0:7 dává snažení Keltů na hřišti rozměr zbytečně promarněné příležitosti, za kterou si mohou z velké části sami.

Komentář trenéra Nováka: “Zápas, ve kterém jsme byli dlouho ve hře díky dobrému výkonu brankáře Němčíka a soupeřově střelecké nemohoucnosti. Rebelové byli po celýz ápas týmem, který chtěl vyhrát. My jsme působili ospale a přestože papírové předpoklady hovořily o vyrovnaném soupeři, na hřišti to tak vůbec nevypadalo. Pokud se nechceme se soupeřem o výhru poprat, chybí nám celkově chuť a vůle bojovat, nemáme šanci taková utkání dotáhnout do vítězného konce.”

Sestava Keltů: Jakub Němčík (Jiří Titel) – Jan Havel, Natálie Pangerlová, Michaela Šmatláková, Lukáš Horel, Matyáš Dyk, Jan Autrata, Tomáš Beneš, Tomáš Hříbal, Matyáš Stolejda, Eliáš Betlach, Michal Hájek, Richard Mathauser, Patrik Mišina, Matěj Kolman

Střely: 21:40, vyloučení: 2:1, využití 0:1

SK Kelti “B” vs. HBC Nové Strašecí 2:7 (1:2, 0:2, 1:4)

Celý listopad čekají Kelty “B” jen domácí zápasy a cíl je vytěžit z nich alespoň osm bodů. Na první utkání přijeli hosté z Nového Strašecí, Kelti byli na zápas připraveni na tři kompletní formace, hosté na dvě. Počet protivníků na lavičce sílu týmu neurčuje, což se projevilo hned od úvodní buly, kdy šlo Strašecí do tlaku a Váca se měl v brance co ohánět. Než Kelti zařadili vyšší rychlost prohrávali 0:2. V čase 4:07 přišel s odpovědí Chromek a povedenou střelou zápěstí snížil na 1:2 a tento stav se do konce třetiny nezměnil.

Druhá třetina byla pro Kelty hrůzostrašná. Na střely ji prohráli 5:25 a jen díky dobrým zákrokům Vácy z toho Strašecí vytěžilo “jen” tři branky a stav byl 1:5. Za stavu 1:3 měli domácí možnost hrát přesilovou hru 5 na 3, ale nebyli schopni kloudné kombinace a soupeř byl i ve třech nebezpečný.

Do poslední třetiny Kelti vstoupili na dvě lajny a zkusili vykřesat naději, což se i povedlo brzkou brankou Tkadlece v čase 31:10. Aktivitu Keltů ale zastavil faul, po kterém bylo nařízeno trestné střílení, které hostující hráč proměnil kličkou do bekhendu. V klidu hrající Strašecí přidalo další dvě branky a uzavřelo skóre zápasu na 2:8.

Komentář trenéra Baleky: “Dlouhodobě se potýkáme s problémem komunikace – kluci nejsou schopni si říct o nahrávku, přebrání hráčů vázne a z toho pramenní chaos v obranném pásmu a obdržené branky. Nechci nikomu sahat do svědomí, ale tohle od Keltů nebyl odmakaný zápas na 100%. Soupeř byl technicky i fyzicky vyspělejší, ale my jsme jim to naším přístupem dost usnadnili. Kluci si musí srovnat v hlavách přístup k tréninkům, zápasům, jinak od týmů jako je Kladno a Rakovník můžeme čekat předčasnou vánoční nadílku.”

Sestava Keltů: Adam Váca – Václav Valenta, Adam Krutina – Matyáš Dobřemysl, Adam Janošek – Michal Kadlčík, Ondřej Tkadlec – Martin Frolík, Denis Krbec, Pavel Darebný – Michal Kupec, Jan Chromek, Patrik Netuka, Matej Bertoš, Martin Kupec, Jan Hrubý

Střely: 24:56, vyloučení: 5:3, využití 0:2