Starší žáci shodně. S dalšími dvěma výhrami na kontě.

Starší žáci sehráli o víkendu dvě vítězná utkání, soupeři jim byly týmy z Prahy. Jednoznačná výhra “béčka” s TJ KOVO Praha se čekala, o poznání vyrovnanější, leč vítěznou” bitvu sehráli Kelti na Lužinách s místním Kertem.

HC Kert Park Praha vs. SK Kelti “A” 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)

Ve 4. kole Letního poháru zavítali Kelti “A” do hokejbalové arény na Lužinách, kde jako jedni z prvních mohli otestovat nové mantinely a plexisklo. Již v letním počasí a velkém horku probíhala první třetina, která skončila bez branek a šancí na obou stranách moc nepřinesla.

Ve druhé patnáctiminutovce se domácí ujali vedení 1:0, když využili přečíslení dva na jednoho. Kelti našli brzo odpověď z hole Krbce a stejný hráč poslal Kelty do vedení 1:2 a uzavřel druhou třetinu.

Ve třetí části již Kelti dominovali a bylo vidět, že mají více fyzických sil. Tvrdá střela Dyka zlomila odpor Parku a přečíslení dva na jednoho sehráli Horel s Krbcem výborně, přičemž Krbec dovršil hattrick. Poslední slovo v zápase měl znovu aktivně hrající Krbec a “bombou” od červené vymetl pavučinu v brance soupeře a uzavřel skóre na 1:5.

Komentář trenéra O. Baleky: “Náročné podmínky pro hokejbal měly oba týmy a první třetina byla taková “oťukávací”. Po zbytek zápasu bylo vidět, že Kelti chtěli více bojovat, běhat a byli odměněni vítězstvím, které si zasloužili. Důležité bylo udržet nervy na uzdě a nereflektovat na “okolní vjemy”.

Sestava Keltů “A”: Hrachovina Matěj – Frolík Martin, Betlach Eliáš, Dyk Matyáš, Darebný Pavel – Horel Lukáš, Krbec Denis, Bertoš Matej, Žežulka Matěj, Hájek Michal, Valenta Václav.

Branky Keltů:  4x Krbec, 1x Dyk

SK Kelti “B” vs. TJ KOVO Praha   22:1 (9:0, 8:0, 5:1)

Za neobvykle teplého počasí přivítal domácí tým Keltů “B” TJ KOVO Praha v rámci Letního poháru starších žáků. Vysoké prohry hostujícího týmu z předešlých zápasů naznačovaly, že se bude hrát převážně před brankou hostů. A to se i potvrdilo. Byli to domácí, kteří od začátku do konce utkání udávali tempo a i přes několik zaváhání v obraně, kterých se snažili využít někteří velice šikovní hráči Kova, měli Kelti zápas pod kontrolou. Domácí se snažili hrát ukázněně a více kombinačně a nepodléhat individuální snaze zlepšit si kanadské bodování. A i proto  se gólově prosadila většina hráčů.  Na obou stranách se viditelně podepisovala i vysoká teplota, která atakovala hranici 30st.C. Ve třetí třetině tak běhali už pouze ti nejstatečnější fandové hokejbalu.

Výsledné skóre vypadá jednoznačně, ale musíme za ním vidět i velice mladý tým hostů, složený převážně z hráčů přípravky, který těmito zkušenostmi zakládá na budoucí úspěchy. Tým Keltů čekají v příštích dvou zápasech dva nejsilnější celky Letního poháru, a my se tak brzy dozvíme, jak  na tom náš tým skutečně s výkonností je.

Branky a nahrávky Keltů: 02:23 Šlechta (Krutina), 03:14 Havel (Kadeřábek), 03:48 Váca, 05:53 Netuka (Dobřemysl), 08:23 Šlechta (Kolman, Havel), 08:39 Dobřemysl (Netuka, Váca), 09:23 Havel (Kadeřábek, Šlechta), 12:24 Šlechta (Krutina), 12:32 Šlechta, 16:59 Šlechta (Kolman), 19:32 Netuka (Váca), 20:03 Beneš (Havel), 24:10 Váca (Tvaroch), 24:51 Šlechta (Havel), 25:40 Šlechta (Havel), 26:35 Šlechta (Havel), 27:56 Šlechta (Kolman), 30:11 Váca (Beneš), 36:29 Havel (Šlechta), 37:20 Kolman (Havel), 39:09 Váca (Havel, Šlechta), 44:55 Váca (Šlechta)

Střely na branku: 66:9 (22:3, 25:2, 19:4), Vyloučení:  3:2, Přesilovky: 1:3, Využití: 0:0,  V oslabení: 3:0

Sestava Keltů “B”: O. Koudela – J.Hrubý,  J.Kadeřábek, A.Krutina, R.Tvaroch, T. Beneš, M.Dobřemysl, J.Havel, M. Kolman,  P. Netuka, V. Šlechta, A.Váca