Starší žáci shodně. V Praze každý po výhře za tři body!

Vcelku spokojeni mohou být po víkendu trenéři starších žáků. Oba týmy si připsaly po výhře, když zajížděly na hřiště realtivně slabších soupeřů. Zatímco “A” tým konečně začal střílet branky a odneslo to KOVO, na Lužinách domácí Kert Park nedal kůži lacino.

TJ KOVO Praha vs. SK Kelti 2008 “A”  0:12 (0:3, 0:5, 0:4)

Na sobotní zápas áčka starších žáků na Palmovce na konci podzimních prázdnin vyrazili Kelti jen v deseti hráči do pole. Premiéru v brance starších žáků měl oslavenec Matěj Hrachovina. Do utkání Kelti vstoupili vlažně a tak Matěj řešil několik střel a závarů před svou brankou. Ve třetí minutě, zpoza branky, nahrával Mišina a Krbec prostřelil Hedla v brance domácích. V šesté minutě dorazil střelu Betlacha Hájek a začalo se hrát hlavně na branku domácích. Po patnácti minutách byl stav 0:3, když ještě v oslabení dorazil Žežulka střelu Kurhajce.

Druhá třetina patřila druhému útoku. Žežulkovi, Mišinovi a hlavně střelci Krbcovi. V celkovém účtování to znamenalo pět branek a další šance, které pochytal Hedl.

Ve druhé minutě poslední části se prosadil konečně i první útok a Hájek po kombinaci s Bertošem a Darebným vstřelil svou druhou branku. Do konce třetiny se prosadil opět jen druhý útok, ale tentokrát góly vstřelil 2x Žežulka. Mišina, po předchozích pěti nahrávkách, v poslední minutě završil skóre na 0:12. Hrachovina si podržel čisté konto a tak oslavil své dvanácté narozeniny výsledkem 0:12.

Hodnocení trenéra R. Kurhajce:V utkání si oba útoky vytvořily velký tlak před brankou soupeře a kombinacím chybělo mnohdy jen přesnější zakončení. Soupeř bránil a podržel je i gólman. Hrálo se na jednu branku. Pokud budeme takto kombinovat i v dalších zápasech, budeme za trenérský tandem spokojeni.”

Střely na branku: 10:51 (5:12, 1:14, 4:24).

Sestava Keltů: Matěj Hrachovina – Matej Bertoš, Eliáš Betlach, Michal Hájek, Martin Frolík, Roman Kurhajec, Patrik Mišina, Denis Krbec, Matěj Žežulka, Pavel Darebný, Jakub Urban

HC Kert Park Praha – SK Kelti 2008 “B” 2:6 (0:1, 1:4, 1:1)

Zápas týmu “B” starších žáků s HC Kert Park Praha na hřišti soupeře na Lužinách začal od začátku zostra. První branka padla do brány soupeře již v první minutě zápasu. Po nahrávce Havla skóroval Šlechta. I přes aktivnější hru hostujících Keltů zůstalo skóre první třetiny již beze změn.

Druhá třetina byla kopií té první a hosté již minutu po jejím začátku zvýšili stav utkání na 0:2 po samostatné akci Havla. Další branku přidal po další minutě Šlechta a zápas se zdál být plně pod kontrolou hostujícího týmu. Soupeř však využil nabídnutého prostoru mezi kruhy a snížil na 1:3. Toto zaváhání neubralo týmu Keltů na bojovnosti a do konce druhé třetiny pojistil vedení nejprve Šlechta ve spolupráci s nahrávajícím Havlem a po další minutě soupeře poslal do šaten za konečného stavu druhé třetiny 1:5 Krutina, krásnou dělovkou po nahrávce Vácy.

Ve třetí třetině přidal poslední gól do sítě domácích Váca. Tým Kert Parku se ani za nepříznivého stavu nevzdával a bojoval do posledních minut a ještě dvě minuty před koncem utkání pečetil skóre na konečných 2:6 pro vítězný tým Keltů.

Komentář trenéra J. Černého: “Do zápasu jsme přes úvodní gól vstoupili poměrně vlažně a po zisku míčku jsme měli hrozně komplikovaný přechod do útoku, čímž jsme soupeře dostávali do tlaku. To se podařilo od druhé třetiny změnit. Navíc jsme tentokrát hráli výborně v předbrankovém prostoru a díky tlaku do branky jsme vstřelili čtyři ze šesti gólů z dorážek. Vzadu nás podržel Ondra Koudela a nakonec jsme si tak odvezli zasloužené tři body. Doufám, že se nám podaří v sobotu navázat na výkon z druhé třetiny a snad se nám uzdraví i někdo z marodů.”

Branky a nahrávky Keltů: 00:34 Šlechta (Havel), 16:00 Havel, 17:07 Šlechta, 27:05 Šlechta (Havel), 28:16 Krutina (Váca), 35:57 Váca

Střely: 18:30 (7:8, 6:15, 5:7)

Sestava Keltů “B”: O. Koudela – J. Hrubý, J. Kadeřábek, M. Stolejda, R. Tvaroch, O. Černý, M. Dobřemysl, J. Havel, M. Kolman, A. Krutina, P. Netuka, V. Šlechta, A. Váca,