Starší žáci si připsali dvě těsné prohry.

Starším žákům  se v sobotu v ligových utkáních příliš nedařilo. Oba týmy si ze hřišť soupeřů odvezly shodně po porážce, ale kůži lacino neprodaly. Zatímco “A” tým padl na hřišti Ústí nad Labem těsně 1:2, “B” tým v pražských Čimicích nestačil na Rebely 3:5.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. SK Kelti “A”  2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

K nejvzdálenějšímu venkovnímu zápasu jeli Kelti do Ústí nad Labem, které minulý týden v Berouně prohrálo s keltím “béčkem” 5:3. Dělali si díky této informaci i zálusk na možný bodový zisk. Začátek zápasu byl ospalý z obou stran a tak v první třetině branka nepadla. Ve druhé třetině domácí využili samostatný únik a šli do vedení 1:0.

Ve třetí periodě Kelti předávěli slušný výkon a byli odměněni brankou Krbce, když ho skvěle vysunul do úniku Darebný. Zřejmě z velké euforie z vyrovnání Kelti špatně přebrali hráče v předbrankovém prostoru a domácí opět vedli – 2:1. Kelti ke konci zápasu zariskovali a hráli power-play a nutno říci, že domácí zatlačili, ale sporné vyloučení Frolíka rozhodlo o tom, že Kelti odjíždějí s prázdnou.

Komentář trenéra O. Baleky: “Kelti se v Ústí rozjížděli velmi pomalu a až někdy od poloviny zápasu hra a bojovnost vypadala, tak jak má, což už bylo pozdě a stálo nás to body. S jednou vstřelenou brankou se vyhrávat nedá. Musíme zlepšit tlak v před brankovém prostoru a více střílet, jelikož 15 střel za zápas je velmi slabé číslo.”

Sestava Keltů “A”: D. Mašek – P. Darebný, J. Urban, N. Šlemarová, J. Smejkal, M. Hipča, E. Betlach, M. Frolík, D. Krbec, R. Mathauser, R. Kurhajec, M. Bertoš, A. Mühlfeld, O. Janda, M. Hájek

SK Rebel Praha vs. SK Kelti “B”  5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

Poslední zářijová sobota patřila zápasu týmu mladších žáků “B”. Soupeřem byl SK Rebel na hřišti v Čimicích. Zatažená obloha a dešťové přeháňky předznamenávaly nelehký zápas. Soupeř začal zostra a již necelou minutu po začátku utkání vedl gólem domácího kapitána Ježka. Kelti dokázali v první třetině odpovědět únikem Tkadlece, kterého našel rozehrávkou Koudela. První třetina končila  za nadějného skóre 1:1.
Ve druhé třetině využil svojí fyzickou převahu znovu Ježek. Kelti odpověděli gólem Havla, který skóroval po nahrávce Ondry Černého.  Radost však nevydržela ani minutu, když obranou hostů znovu prošel kapitán Ježek a upravil stav zápasu na 3:2. Do konce druhé třetiny Kelti ješte dokázali vyrovnat na 3:3 gólem Šlechty.
V poslední části se začínalo vlastně od začátku, ale byl to soupeř, kdo sevřel otěže zápasu pevně v rukou a čtvrtým gólem v utkání dostal domácí do vedení Ježek. Kelti znovu hrdě zvedli hlavu a dlouho tlačili na soupeře v jeho obranném pásmu. Ustáli i přísné vyloučení, ale posledním, kdo v zápase skóroval, byl půl minuty před koncem utkání nakonec opět hráč domácích, který upravil na konečných 5:3.
Komentář trenéra J. Černého: “Utkání rozhodl individuální výkon Adama Ježka, kterého jsme jednoduše nebyli schopni zastavit, i když jsme o jeho kvalitách věděli. Jinak jsme neodehráli špatné utkání. Z hlediska nasazení to bylo v pořádku, problémy jsme měli zejména v přechodové fázi, kde jsme zbytečně předržovali balonek a rezervy máme stále ve hře křídel. Tam nás pálí bota. Uznání ale kluci zaslouží za to, že třikrát dokázali srovnat a o body bojovali až do poslední minuty. Nyní už se těšíme na derby…”
Branky a nahrávky Keltů: 09:13 Tkadlec (Koudela), 23:12 Havel (Černý O.), 29:58 Šlechta (Tvaroch)
Sestava Keltů “B”:  A. Váca – R. Tvaroch, J. Hrubý, D. Černý, A. Krutina, M. Kolman,  J. Kadeřábek, O. Černý, V. Šlechta, J. Havel, P. Netuka, O. Tkadlec, O. Koudela, T. Beneš