Starší žáci svoji sezonu zavírají. Došlo i na třetí derby!

Pomalu ale jistě končí svoji soutěžní část sezony týmy starších žáků. “A” tým stihl sehrát svoji nadstavbovou část téměř expresně. V sobotu sehrál utkání v Mostě a dramatický duel skončil prohrou 3:4. Tři branky vstřelili hráči “áčka” i v úterý podvečer, kdy dokázali zlepšit obrannou fázi hry a své kamarády z “béčka” porazili 3:1. Béčko stejným poměrem na domácím hřišti přehrálo v sobotu KOVO Praha. Zatímco “A” tým sehrál v derby poslední utkání sezony, “B” tým čeká ještě zajímavý duel s Rebely Praha.

HBC Most vs. SK Kelti “A” 4:3 (0:2, 1:1, 1:2)

Do utkání Kelti nevstoupili vůbec dobře. Most se do nich zakousl a točil v pásmu všechny tři pětice. Z kolotoče Kelti vystupovali obtížně a jen za cenu nenápadných kontrů nebo zakázaných uvolnění. Domácí ale svůj tlak využili “pouze” dvakrát, vždy dorážkou několikáté střely z předbrankového prostoru. Kelti soustředěnou obranou podpořenou Jirkou Titelem ubránili první patnáctiminutovku. Hra hostí se zlepšovala už v závěru prvního dějství a v tom druhém stařičká mostecká hala hostila vyrovnanější duel. Kelti navíc ve 20. minutě dokázali snížit, když skvělé napadání Šlemarové využila kapitánka Pangerlová k nahození od modré čáry a míček dorazil za záda Foltýna Šlechta. Kelty branka ještě více povzbudila a domácí brankář musel několikrát zasahovat. Most si na konec třetiny bohužel připravil další změnu skóre. Jak jinak dorážkou a strany se měnily za stavu 3:1 pro Most.

Poslední fáze hry začala brejkem Němčíka, který proběhl celé hřiště a zakončil přesnou ranou nad Foltýnovo rameno. Jenže Keltům radost z další kontaktní branky nevydržela dlouho. Most okamžitě reagoval tlakem, dorážkou a doslova dotlačil míček za ležícího Titela.  Radost na straně jedné, frustrace na straně druhé a byla z toho šarvátka, do které se zapojili Horel a Němčík. Rozhodčí čtyři kohouty zchladil zcela přiměřenou sprchou v podobě trestů 5+OK a odchodem do šaten. Na zaskočené zbývající Kelty padla deka a Most byl v dalších osmi minutách lepším týmem. Titel ale chytal spolehlivě, obrana už pracovala stoprocentně a hostující celek stále cítil šanci na úspěch. A v posledních pěti minutách Kelti dokázali zatlačit soupeře a v končící 44. minutě opět snížili. Dorážka Tomáše Beneše v power-play znamenala pro hráče Keltů první branku v sezoně a poslední naději na bodový zisk. Minuta ale byla Keltům málo. Domácí ubránili poslední dalekonosné pokusy a mohli se radovat z výhry.

Komentář trenéra R. Nováka: “Škoda prospaných deseti minut první třetiny. Nezachytili jsme nástup Mostu a dva góly už jsme do konce utkání nestihli vymazat. Ve zbytku utkání jsme byli rovnocenným soupeřem. Hráči se se soupeřem doslova rvali o každný centimetr hřiště a nezbývá než je pochválit.Také si za svůj výkon vysloužili pozvání do legendární Severky!”

Branky a nahrávky Keltů:  19:13  Šlechta (Pangerlová) – 2:1,  30:55  Němčík – 3:2,  44:08  Beneš (Šlechta, Dyk) – 4:3

Vyloučení: 8:8, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 37:26 (15:5, 12:11, 10:10)

Sestava Keltů: Jiří Titel – Filip Rosický, Richard Mathauser, Nikola Šlemarová, Matyáš Dyk, Eliáš Betlach, Rostislav Tvaroch, Michal Hájek, Lukáš Horel, Natalie Pangerlová, Jakub Němčík, Tomáš Beneš, Vojtěch Šlechta, Michaela Šmatláková, Matěj Kolman

SK Kelti “B” vs. TJ KOVO Praha 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Poslední domácí zápas nadstavby čekalo “B” tým nevyzpytatelné Kovo, které z Berouna odváželo všechny body po střetnutím s naším “áčkem”. Béčko od začátku na soupeře vlétlo, ale branku se dlouho nedařilo vsítit. První síť hostům rozvlnil po dobré souhře sváteční střelec Bertoš a připsal si premiérovou branku v této sezoně.

Ve druhé třetině Kelti pokračovali v tlaku a další branku vsítil ze střely od modré čáry Janošek. Kelti kráčeli k domácímu vítězství. Dobrou hru Keltů narušilo krupobití a tak se zápas na zhruba deset minut přerušil. Přestávka hostům pomohla k oddychu. Následně brankou zkorigovali stav na 2:1. Kelti si ale vítězství vzít nenechali a ve třetí třetině překvapil střelou ze středního pásma brankáře hostů Krbec, který pečetil skóre na 3:1.

Komentář trenéra O. Baleky: “Dobrý zápas. Kovo se chytlo až po nucené pauze kvůli krupobití, ale Kelti včas opět zapnuli a vítězství si pohlídali. Poměr střel 41:11 dokazuje naší převahu, ale na branku se stále nadřeme a vyložené šance nedokážeme proměnit. Týmový výkon a zasloužené tři body.”

Sestava Keltů: Václav Valenta – Jakub Urban, Martin Frolík, Adam Janošek, Martin Cůbr, Michal Kupec – Pavel Darebný, Adam Váca, Patrik Netuka, Matěj Žežulka, Denis Krbec, Ondřej Černý, Jan Chromek, Ondřej Tkadlec, Matej Bertoš

SK Kelti “A” vs. SK Kelti “B” 3:1 (1:2, 0:0, 1:0)

Třetí letošní derby starších žáků viděli diváci opět ve všední den. Po dvou výhrách “B” týmu měli hráči “áčka” mnoho důvodů k tomu dokázat všem, že nejsou tím slabším celkem Keltů ve své kategorii. A podle toho utkání vypadalo. “B” tým ustál prvotní nápor “soupeře” a postupně hráči “béčka” ovládli hru. Mělo o něco více ze hry, často se usazovali v útočném pásmu, ale výškovou i váhovou převahu eliminovali hráči “áčka” maximální bojovností a správným obsazováním protihráčů. “B” tým šel do zaslouženého vedení, když  po ose Janošek – Žežulka – Chromek posledně jmenovaný chladnokrevně zakončil. Jenže “áčku” stačili čtyři minuty k obratu skóre. Nejprve využil rychle přesilovku chytrou střelou schovanou za bránícího hráče Šlechta, aby stejná pětka po dorážce Hájka skórovala v čase 14:15 znovu.

Ve druhém dějství bylo utkání nejvyrovnanější. Oba celky se střídaly v brankových příležitostech, nicméně brankáři byli vždy na svém místě. Oba soupeři předváděli povedený výkon, kdy se hra často přelévala ze strany na stranu a hráči si nic nedarovali. Vždy ale v rámci fair play.

Ve třetí části převzalo otěže hry béčko, které chtělo srovnat stav. Na dlouhé okamžiky zamykalo “domácí” v jeho obranném pásmu. Jenže obrana “A” týmu pracovala na 100% a co prošlo přes bránící hráče, pochytal Jirka Titel. “A” tým prokazoval větší vůli zápas dovést do vítězného konce a v samém závěru se podařilo Němčíkovi při power-play gólem do prázné branky pečetit na 3:1.

Komentář trenéra O. Baleky (“B” tým): “Áčko” chtělo víc, i tak by se dal zápas shrnout. Od začátku na nás vlétlo, díky Kupcovi v brance jsme tlak přežili a dokonce vsítili první branku. Ta paradoxně ještě víc namotivovala hráče áčka, kteří si šli za vítězství a nutno říct, že zaslouženě vyhráli.”

Komentář trenéra R. Nováka (“A” tým): “Nebyli jsme lepším týmem, byli jsme týmem který více chce. Zápas rozhodla vůle našich hráčů, prakticky bezchybná obrana a dodržování pokynů. Jsme rád že jsme sezonu zakončili výhrou, byť proti našim spoluhráčům. Ti však mají šanci na reparát s Rebely. Tým šel v průběhu sezony herně nahoru a přestože nás v jejím průběhu provázela řada ztrát, dokázali jsme jim čelit a doplňovat sestavu z týmu mladších žáků a téměř vždy tak měli možnost hrát na tři kompletní formace. Hráčům i hráčkám DĚKUJI za sezonu a jejich přístup k tréninkům i zápasům. Nebylo to vůbec lehké pro nás všechny a především si cením toho že z týmu, s výjimkou jednoho hráče, nikdo”neutekl” a všichni se i přes nepříznivé výsledky neustále snažili. Věřím, že se budeme na hřišti v Hlinkách setkávat i nadále!”

Branky a nahrávky Keltů:  10:25  Chromek (PP)(Žežulka, Janošek) – 0:1,  12:10  Šlechta (Dyk, Mathauser) – 1:1,  14:15  Hájek (Šlechta, Mathauser) – 2:1,  44:52  Němčík (Horel) – 3:1

Vyloučení: 4:2, Využití: 1:0,  V oslabení: 0:0, Střely na branku: 22:23 (8:9, 8:7, 6:7)

Sestava Keltů “A”: Jiří Titel – Filip Rosický, Richard Mathauser, Matyáš Dyk, Eliáš Betlach, Rostislav Tvaroch, Michal Hájek, Lukáš Horel, Natalie Pangerlová, Jakub Němčík, Vojtěch Šlechta, Michaela Šmatláková, Matěj Kolman, Jan Havel, Jakub Havel

Sestava Keltů “B”:  Michal Kupec – Martin Frolík, Jan Hrubý, Martin Cůbr, Ondřej Tkadlec, Adam Janošek, Adam Krutina, Matěj Žežulka, Denis Krbec, Jan Chromek, Pavel Darebný, Adam Váca, Matej Bertoš, Patrik Netuka, Ondřej Černý, Matyáš Dobřemysl