Starší žáci v zápasových zkouškách uspěli

I starší žáci mohli koncem května konečně vyběhnout k zápasovým konfrontacím a po dvou přípravných duelech se v červnu zapojili i do Letního poháru. Jak se jim v jednotlivých utkáních vedlo se dočtete v článku níže..

Přípravné duely zavedly Kelty dvakrát do Prahy – na nové hřiště v Hostivaři a na Palmovku, kde se utkali s mixem starších žáků a dorostenců KOVO Praha. V těchto zápasech byla na týmu znát dlouhodobá zápasová odmlka, přesto oba dopadly výsledkově ve prospěch Keltů.

Letní pohár se odehrával formou miniturnajů, kdy týmy obvykle v jeden den absolvovaly dvě utkání na 2×15 minut. I přes zkrácený herní čas bylo na prvním miniturnaji v Berouně – Hlinkách proti Mostu a Ústí nad Labem k vidění hodně branek. Kelti se střelecky činili, ale tyto týmy je (s respektem k soupeři) příliš neprověřily. Výraznou převahu měli Kelti i v zápasech s Kovem a Kladnem, které již nehrálo s ročníky 2006.

Větší oříšek byl pro Kelty „soutěžní zápas“ s Hostivaří, kde na opravdu horké půdě a v náročných podmínkách Kelti zvítězili 2:1. Nutno podotknout, že v zápase byli Kelti po většinu zápasu aktivnějším týmem, ale převaha nevedla k výraznějšímu gólovému efektu.

První ztráta bodů v poháru byla k vidění na Lužinách, kde si domácí Kert Park připsal dva body za vítězství 2:1 v nájezdech. Kelti se těžko srovnávali se zvláštním metrem rozhodčích a na Lužinách tradičními rušivými elementy a polovinu zápasu odehráli ve čtyřech a i proto těžko mohli pomýšlet na úspěch.

O to větší byla motivace na odvetný zápas, který měl nádech souboje o celkové prvenství v Letním poháru. Pražské Kovo z miniturnaje odstoupilo, a tak se zápas s Kert Parkem po dohodě obou stran odehrál v běžném zápasovém čase 3×15 minut.

Trenér Ondra Baleka k utkání uvedl: Motivace Keltů byla zřejmá už z tréninků a i já jsem věřil, že máme na víc než jsme ukázali v prvním utkání. Zápas se ukázal jako jednoznačná záležitost a již po dvou třetinách na ukazateli skóre svítil stav 5:0. Konečný výsledek 7:2 jen dokreslil dění na hřišti a radostně završil snažení týmu starších žáků v této zvláštní sezoně.

Sezonu měla symbolicky zakončit účast výběru starších žáků na turnaji ve Vranově nad Toplou, nicméně vzhledem k aktuálně platným “COVID preventivním” opatřením na Slovensku je účast Keltů na turnaji bohužel málo pravděpodobná.