Starší žáci vystrčili růžky! Na Pražském míčku těsně druzí!

V podzimní části patřili starší žáci Keltů k otloukánkům soutěže. Že by jaro mohlo vypadat o poznání lépe ukázal přípravný turnaj na Palmovce, kde družina kolem kapitánů Frolíka a Endrleho předvedla pět bojovných výkonů a hrála vyrovnané partie s předními celky regionálních soutěží. Odměnou bylo vydřené finále, v němž Kelti podlehli favorizovanému Kladnu až na nájezdy.

Už před turnajem bylo zřejmé, že spojený tým se na Palmovku těší. Z 28 hráčů na soupiskách mohlo jet nakonec jen 17 vyvolených do pole a dva brankáři. A úterní týmová diskuze v kabině dala této variantě ještě větší váhu, když se drtivá většina všech hráčů rozhodla podpořit variantu výběru hráčů na turnaj podle docházky.

Netradiční ranní přesun vlakem a metrem dal samotnému turnaji punc jisté výjimečnosti a hráči šli do turnaje s nefalšovanou  chutí se porvat o co nejlepší výsledek.

Skupina / SK Kelti vs. HBC Malenovice 1:2 (1:0)

Nejlepší moravský celek v kategorii starších žáků tahal v první polovině za kratší konec. Kelti poctivě bránili, soupeře nepouštěli do šancí a sami několikrát prověřili Chovančíka v protější brance. Ujala se jediná pohotová dorážka Netuky v závěru úvodního dějství.

Lišácky mazaný hlavní trenér Malenovic přeskupil o přestávce řady a byl to zlínský tým, kterému patřila druhá desetiminutovka. Během šesti minut obrátil stav na svou stranu a Kelti mohli zpytovat svědomí. Soupeři laxním přístupem v obraně vedení nabídli. Závěrečné čtyři minuty ve druhé části už Keltům nestačili k vyrovnání, navzdory dobře sehrané power – play, a Malenovičtí brali všechny body.

Branky: P. Netuka

Brankář: J. Titel

Skupina / SK Kelti vs. TJ KOVO Praha 3:1 (2:1)

Pokud Kelti chtěli pomýšlet na boje o titul, museli bezpodmínečně pražské KOVO porazit. A šli si za svým cílem hned od úvodního vhazování. Soupeř se na polovinu Keltů příliš nedostával a hra se odehrávala převážně v obranném pásmu Kova. Na dva góly Keltů odpověděl soupeř jedinou povedenou akcí v závěru první poloviny, druhá část však patřila Keltům i gólově. Kelti zaslouženě vyhráli 3:1.

Branky: Endrle, Pangerlová, Endrle

Brankář: M. Kupec

,

Skupina / SK Kelti vs. HBC Hradec Králové 1988 3:2 (2:1)

V přímém souboji o postup do semifinále Kelti zaspali první minutu, kdy Hradec skóroval. Po inkasované brance ale Kelti převzali otěže utkání a otočili skóre na 3:1. Zbytečnou chybou dvacet vteřin před koncem soupeř sice snížil, Kelti ale další drama nepřipustili. Hradci ve druhé polovině jednoduše došly síly a nepokusil se ani o hru bez brankáře.

Branky: Krutina, Chromek, Kupec Martin

Semifinále / SK Kelti vs. HBC Plzeň 1:0 (1:0)

Na berounský celek v semifinále čekal nejlepší tým protější skupiny. Silná Plzeň, která dominuje v západních Čechách. A na hřišti dominovala i v průběhu první poloviny utkání. Kelti ale odmítali pouštět soupeře do vyložených šancí a pečlivou obrannou hrou eliminovali útoky soupeře. Oč byla Plzeň lepší herně, o to byli Kelti bojovnější a odhodlanější. A jednu z mála šancí v první půli zužitkovali, když se k odraženému míčku dostal Adam Krutina a doklepl jej do prázdné branky.

Ve druhé polovině sevření soupeře citelně povolilo a přestože byl stále tím lepším celkem, nedokázal prostřelit brankáře Michala Kupce. Tomu vydatně pomáhaly všechny tři pětice, které na hřišti nechávaly naprosto vše. V závěru mohli Kelti výsledek ještě zpečetit, tyč ale byla proti. I přesto se mohli hráči v modrých dresech radovat, když skolili velmi silného protivníka fotbalově 1:0.

Branky: Krutina

Finále / SK Kelti vs. HBC ALPIQ Kladno 1:2sn (1:1)

Odhodlání turnaj vyhrát opět výrazně ovlivnilo poměr sil na hřišti. Šance se střídaly na obou stranách, Kelti si v první polovině ale vytvořili přeci jen více možností ke skorování. A dokonce šli ve druhé minutě do vedení, když secvičený signál brankář Kladna vyrazil k dorážejícímu Mateji Bertošovi. Kladno v páté minutě využilo zbytečného zaváhání obrany, rychlík Reitmaier pláchl obraně a překonal Titela chytrou střelou po zemi. Těsně před koncem minul úplně opuštěnou branku Kladna Endrle a tak se strany měnily za stavu 1:1.

Druhá polovina byla vyrovnaná a rozhodovaly zbylé síly. Nejen fyzické, ale i morální. Kelti chtěli utkání rozhodnout při hře, Kladno ale odmítalo připustit změnu skóre. A samo několikrát nebezpečně zahrozilo. Kelti nevyužili nabídnutou přesilovku, v závěrečné minutě naopak ustáli velký tlak Rysů.

Zápas dospěl do nájezdů, ve kterých byl úspěšnější soupeř. Reitmaier překonal ve druhé sérii Michala Kupce a protože Jonese nepřekonal nikdo z Keltů, mohla radost propuknout na střídačce soupeře.

Branky: Bertoš

Brankář: J. Titel, M. Kupec

Sestava Keltů na turnaji: Michal Kupec, Jiří Titel – Martin Frolík, Michal Kadlčík, Martin Cůbr, Filip Rosický, Adam Janošek, Jan Havel – Filip Endrle, Natálie Pangerlová, Adam Váca, Lukáš Horel, Pavel Darebný, Patrik Netuka, Tomáš Beneš, Matej Bertoš, Adam Krutina, Jan Chromek, Martin Kupec

Komentář trenéra R.Nováka k turnaji: “Byla to vážně jízda! Jsem na kluky a Natálku hrdý. Tým spolu v tomto složení hrál poprvé a v prvních dvou zápasech jsme se hledali. Od třetího utkání to byly výkony s minimem chyb a naopak obrovským nasazením a úsilím od všech. Těší mě, že jsme k zásahům do sestavy přistupovali minimálně, protože v podstatě nebylo koho stáhnout a spíš jsme měli problém v klíčových okamžicích s tím, že na různé posty bylo vhodnějších více hráčů. Přál bych si v jarní části zažívat tyhle okamžiky častěji. S kolegou Markem Horelem jsme týmu vysekli po turnaji poklonu. Tohle bylo skutečně týmové pojetí celého turnaje a věříme, že si toho odneseme maximum pozitivního do začínající jarní části.”