Starší žáci zpět v zajetých kolejích. Dvě prohry znamenají návrat na zem.

Starší žáci se v dalším ligovém kole úplně nevytáhli. “B” tým cestoval ve čtvrtek do Nového Strašecí, ale přes dobrý výkon nakonec zaslouženě podlehl domácímu celku 5:1. “Áčko” pak v sobotu dopoledne odevzdalo body Rebelům, když si utkání nechalo vyloženě protéct mezi prsty.

HBC Nové Strašecí vs. SK Kelti “B” 5:1 (2:0, 1:1 2:0)

Na Kelty “B”, kteří měli za sebou nebývalou vlnu dvou vítězství, čekal nepříjemný soupeř z Nového Strašecí. Zápas se hrál nezvykle ve čtvrtek, ale tým byl v plné síle a troufal si i na tabulkově výše postaveného soupeře. Nadšení trenéry a hráče přešlo již zhruba po třech minutách, jelikož prohrávali 2:0. Ve 27. vteřině Vojna vymetl šibenici Kupcovi branky a stejný hráč o dvě minuty později utekl v oslabení a samostatný nájezd proměnil. Do konce třetiny se hra vyrovnala, ale své šance hosté opět nevyužili.

Ve druhé části Kelti navázali na aktivní hru a Chromek po pěkném průniku Janoška  snížil v čase 16:24 na 2:1. Za necelou minutu se odehrály klíčové momenty utkání. Domácí v čase 17:17 faulovali a za necelou půl minutku šel na trestnou další hráč Strašecí. Pět na tři minutu a půl trvající přesilová hra Keltům ale nevyšla. Šance i střelba byly, ale nebyli schopni si nachystat lepší střeleckou pozici a zachovat klid na hokejkách. Jak se přesilovky mají hrát ukázali berounským domácí, když trest Kadlčíka využili a zvýšili na 3:1.

Výkon Keltů byl veskrze pozitivní a domácím dělali problémy, ale když v poslední třetině využili novostrašečtí vyloučení Váci a přidali další branku, nebyla síla se zápasem cokoli udělat. Skoré uzavřeli domácí pátou brankou po krásné kombinaci, kdy byl Kupec bezmocný a celkové skóre stanovili na 5:1. Předvedená hra tomu ale neodpovídala.

Komentář trenéra O. Baleky: “Výsledkově jasné utkání, ale Kelti v něm předvedli nebojácný výkon a řekl bych jeden z nejlepších. Opět jsme ztroskotali na neproměňování šancí a nedůrazu v předbrankovém prostoru. Hráči Strašecí byli svojí kombinací a přímočarostí nebezpečnější a Kupec další dvě až tři branky chytil. Na druhou stranu jsme mohli také více branek přidat. Ač nerad vyzdvihuji jednotlivce, tak za čtvrteční zápas si obdiv zaslouží Adam Janošek, který odehrál skvělé utkání. Chtěl bych celý tým pochválit, že hrál až do konce. Za takový výkon se rozhodně nemusí stydět. Paradoxně toto utkání hodnotím lépe, než vyhrané utkání s Kovem.”

Sestava Keltů “B”: Kupec Michal – Frolík Martin, Kadlčík Michal, Janošek Adam, Cůbr Martin, Valenta Václav – Kupec Martin, Váca Adam, Bertoš Matej, Krutina Adam, Žežulka Matěj, Krbec Denis, Chromek Jan, Černý Ondřej, Netuka Patrik

SK Rebel Praha vs. SK Kelti “A”  7:2 (4:0, 3:1, 0:0)

Kelti vstupovali do utkání s vírou, že mohou uhrát body. A opravdu to první polovinu úvodní části vypadalo slibně. Kelti byli v hodně ospalém utkání mírně lepší, vytvořili si několik slibných šancí, jenže nebezpečí by ve střelách hostí hledal málokdo. Rebelové hrozili především svojí první lajnou, která nakonec první dějství opanovala. Čtyřmi lacinými brankami, které Kelti soupeři darovali na stříbrném podnose, si domácí celek vytvořil slibný náskok pro výhru. Kelti působili na hřišti a střídačce  jak hejno zmoklých slepic a nechávali soupeře hrát.

Změna stran přinesla změnu obrazu hry na pět minut. Zásahy do sestavy nesly ovoce v podobě permanentního tlaku Keltů, ale opět bez gólového efektu. A tak si slovo znovu vzali domácí, kteří v rozmezí čtyř minut proměnili brejk, nájezd a střelu z předbrankového prostoru a bylo prakticky vymalováno. V brance Keltů došlo ke střídání, Jakuba Němčíka vystřídal Jirka Titel, Kelti se opět vrhli do útočení, ale ve zbytku utkání z toho  vytěžili hlavně řadu neproměněných šancí, pozitivní skóre 2:0  a trošku sladší příchuť jinak velmi trpkého utkání. Konečné skóre 7:2 pro domácí však hovoří jasně.

Komentář trenéra R. Nováka: “Pasáž od 8. do 25. minuty připomínala nějaký strašný sen. Tým jsme s kolegou Markem Horelem vůbec nepoznávali. Nebyla chuť se o míček porvat, vůle dělat věci správně a hlavně tak, jako v předchozích dvou zápasech. Zápas jsme si prohráli sami. Soupeř využil prakticky všech našich zaváhání, která byla mnohdy z kategorie hodně laciných. Škoda, v tomhle utkání se body získat rozhodně daly.”

Sestava Keltů “A”: Jakub Němčík (od 25. minuty Jiří Titel) – Jan Havel, Filip Rosický, Nikola Šlemarová, Rostislav Tvaroch, Eliáš Betlach – Lukáš Horel, Vojtěch Šlechta, Tomáš Beneš, Michal Hájek, Natálie Pangerlová, Michaela Šmatláková, Matyáš Stolejda, Matěj Kolman