post

Tři týmy přípravky na Lužinách a Palmovce.

Přípravka Keltů se v sobotu za ideálního počasí zúčastnila turnaje v Praze na Lužinách. Hráči této věkové kategorie byli rozděleni ročníkově do dvou týmů a dostali na výpomoc ještě dva hráče z minipřípravky. Silní soupeři byli nad síly obou týmů

a jedinou výhru si připsali starší z Keltů ve vzájmeném duelu s mladšími. To na Palmovce, kam vycestovala děvčata, bylo o trochu více radosti, ale i vzrušení. Fretky se se svými protivníky praly co jim síly stačily, ale kromě jedné remízy nakonec odešly třikrát poraženy o jedinou branku.

 

Komentář a hodnocení trenérů R. Nováka a R. Dolejše k týmu SK Kelti “B” (ročníky 2008):

Ročníkově starší hráči nesehráli vůbec špatný turnaj. V prvních dvou utkáních se však trápili střelecky a nebyli schopni dobře zakončit ani z největších šancí kdy cinkaly tyčky a neproměnili dva nájezdy.

V utkání s Hostivaří byl soupeř jednoznačně lepším týmem a Kelty podržel výborným výkonem Dominik Mašek. Bylo tak až do konce o co hrát, přestože utkání skončilo porážkou 0:3.

S Rakovníkem to byla opticky jiná písnička. Zápas byl vyrovnaný, soupeř však opět dominoval v zakončení, kdy Kelti několikrát špatně pokryli hráče v předbrankovém prostoru. Kelti šance na úpravu skóre měli, ale neproměnili. Ve výsledku je čekala trošku krutá porážka 0:4.

 

Se svými spoluhráči z ročníků 2009 předvedli starší hráči soustředěné utkání v němž opět dominoval Dominik Mašek. Ten za svá záda nepropustil jediný míček a když se probudili hráči před ním, mohli Kelti slavit první (a jedinou) výhru v turnaji.

Závěrečný zápas s Kertem rozhodli dva ostrostřelci Kertu, které berounští hráči těžko bránili. Zápas byl sice na ploše poměrně vyrovnaný, ale znovu se projevila bolest přesnější koncovky, takže nakonec skončil 2:7.

Celé vystoupení týmu na turnaji ukazuje, kde Kelty tlačí pata. Zaměření  při tréniních na větší důraz při střelbě a pohotové řešení finálních situací před brankou.

 

Sestava Keltů “B”: Dominik Mašek, Matěj Vicka, Jaroslav Smejkal, David Černý, Matyáš Lhotka, Lukáš Šafra, Jáchym Fučík,  Lukáš Maňásek, Marek Rýdl, Robert Mathauser

 

Komentář a hodnocení trenéra J. Maška k týmu SK Kelti “A” (ročníky 2009):

Mladší tým Keltů se v prvním zápase střetnul s domácím týmem Kert Parku. I přes relativně vyrovnanou první polovinu zápasu, byla s narůstajícím časem stále více znatelnější převaha domácího celku, která nakonec skončila jednoznačnou výhrou v poměru 11:3. Ve druhém zápase vyzval na souboj tým Rebel Praha. Nezačal vůbec špatně a poměrně rychle se ujal vedení. Bohužel vedení dlouho neudržel a Pražský tým se rychle vrátil do hry, kdy po pohledných akcích stav zápasu zvrátil na svou stranu. Mladí Kelti hodně bojovali a s jedním z favoritů turnaje dlouho hráli vyrovnanou partii. Nakonec prohráli 3:7.

 

Po krátké přestávce turnaj pokračoval a dalším soupeřem se stal druhý tým Keltů složený z hráčů ročníku 2008. Zápas nabídl velmi zajímavý a prestižní ročníkový duel, atraktivní jak pro diváky, tak pro trenéry obou týmů. Mladší tým Keltů se do soupeře pustil bez jakéhokoliv respektu a v první třetině byl na hřišti lepším týmem. Bohužel velkým problémem byla koncovka, a když se hráčům nepodařilo proměnit ani nařízené trestné střílení, začal se zápas s přibývajícím časem stále více vyrovnávat. Druhá třetina už nabídla zcela vyrovnanou partii, ve které se postupně začala projevovat větší herní zkušenost staršího týmu Keltů. Ti hru výrazně zjednodušili a po dvou povedených individuálních akcích se dostali do vedení. Ve třetí třetině se ročníkově mladší tým snažil ještě zápas zdramatizovat, ale díky nepřesné koncovce a dobře chytajícímu brankáři soupeře nakonec prohrál ročníkový duel v poměru 0:2.

 

Posledním zápasem byl souboj s týmem Hostivaře. Od první minuty se zdálo, že půjde o jednoznačnou záležitost hráčů Hostivaře. Ale mladší tým Keltů nesložil zbraně a zápas pořádně zdramatizoval. I přes závěrečnou power-play se již duel vyrovnat nepodařilo a Kelti prohráli 5:6.

Vystoupení mladšího týmu Keltů na turnaji nebylo vůbec špatné a v zápasech si vedl velmi zdařile, což je velkým příslibem do budoucna.

 

Sestava Keltů “A”: Petr Kufa – Jiří Šlechta, Vítek Hájek, Filip Štolz, Jakub Buroň, Filip Šmíd, Martin Hasal, František Koller, Jakub Dolejš, Šimon Lhotka

 

 

Fretky hrály na Palmovce a vystoupení dívek na turnaji zhodnotila trenérka Martina Mazancová:

“Zúročení tréninků! Ano, v tomto duchu probíhal přípravkový turnaj na Palmovce v podání malých Fretek. V prvním zápase remizovaly s Proseckými Moles 2:2. V dalších třech utkání děvčata sice prohrála, ale všechny výsledky skončily pouze jednogólovým rozdílem. S pražským Kovem 1:2, s Hostivaří “B” 3:4 a s Elbou DDM Ústí nad Labem 2:3.

Holky byly chlapcům rovnocennými soupeřkami, bojovaly co se dalo, avšak štěstí se více přiklánělo na stranu soupeřů.

Do příštího turnaje se zaměříme na chyby, ze kterých se poučíme a navážeme na další pěkné výsledky!

 

Sestava Fretek na turnaji:  Kateřina Koudelová – Natálie Faitová, Eliška Hloušková, Sára Makovská, Barbora Hliboká, Nela Kupková, Viktorie Kroupová, Jozefa Bilasová, Aneta Sedlačíková