post

Turnaje nejmenších v říjnu…

Říjnové vystoupení na turnajích přípravky a minipřípravky zastihlo opět Kelty a Fretky ve velkém počtu a s celkově pěti týmy. Přečtěte si zpětně hodnocení trenérů k turnajům a věřme, že se nejednalo o letošní vystoupení poslední…

 

 

V sobotu 3.října proběhlo další kolo turnajů kategorie přípravek. KeIti postavili na domácím hřišti dívčí tým Fretek a jeden chlapecký celek. Druhý klučičí tým vyrazil sbírat zkušenosti do Čimic na hřiště Rebelů.

Počasí přálo a tak si hráči s pořadateli a fanoušky mohli užít spoustu krásných sportovních okamžiků. Do Berouna přijeli poměřit síly soupeři z Kladna se dvěma týmy a jeden tým z Kertu.

V Čimicích se na hřišti s našimi borci setkaly dva týmy domácích hráčů Rebelu a dva týmy z Hostivaře.

Oba naše týmy byly složeny ze zkušenějších borců ročníků 2010 a kluků s menším počtem zkušeností. Takto namíchané sestavy na hřištích svedli krásné souboje a nevypustili ani jediný zápas.

 

Tomáš Mathauser hodnotil týmy kluků následujícími slovy: “Tento turnaj opět posunul celý náš kádr o kus dál a to nejen ve smyslu sportovních výkonů a dovedností, ale i jako partu kamarádů kteří společně strávili den na hřišti. Kluci kteří již trénují čtyři až pět let tvořili kostru obou sestav a opět byli doplněni svými méně zkušenými spoluhráči. Dokonce se podařilo nasadit i tři kluky z řad minipřípravek. Oba dva týmy zakusily vítězství i porážku, nicméně žádný zápas nebyl debaklem, takže turnaj opět hodnotím velmi pozitivně a těším se na další klání.”

 

Vystoupení Fretek pak okomentovala trenérka Míša Šmatláková takto:Čtyři zápasy, čtyři prohry. V prvních třech zápasech jsme se snažily, dávaly jsme góly, ale poslední zápas s Kertem byl propadák, byl odevzdaný, přitom jsme na ně měly. Musíme se vracet, hlídat hráče, nedávat protihráčům nahrávky, mluvit na sebe a běhat, běhat, běhat. Musíme to začít plnit a bude to fajn.”

 

Sestava Keltů v Berouně: Betlach Jonáš, Fučík Štěpán, Leipert Adam, Mathauser Robert, Tatíček Pavel, Tóth Lukáš, Urban Max, Villagomez Sebastian Rafael, Györodi Adam, Šafář Adam,

 

Sestava Keltů v Čimicích: Arabadzis Christos, Janda Vojtěch, Janda. Petr, Lhotka Šimon, Mareš Štěpán, Pachner Jiří, Trejbal Matěj, Vondrák Matouš, Vondráková Eliška, Zatloukal Jan, Hron Tomáš

 

Hlavní trenér minipřípravky Ondřej Baleka shrnul vystoupení na Lužinách očima “bílého týmu”

“Minipřípravka vyslala na turnaj v Praze dva týmy, které si nevedly vůbec špatně i proto, že v obou týmech nastoupilo dost nováčků.
Modrý tým výsledkově zakončil turnaj s bilancí dvou vítězství a dvou proher. Obě porážky byly v první dvou zápasech, jelikož mladí Kelti mají prostě pomalejší rozjezd a energii rádi vydávají hlavně v pauzách mezi zápasy. Keltí prapor musel po přesunu z branky do pole zvednout Adam Györody, velmi dobře do týmu zapadl novic Tonda Krejčí. Mladší hráči, i hráči menšího vzrůstu, rozhodně překvapili svojí bojovností s většími protivníky a ukázali, že Kelti se jen tak něčeho nezaleknou! Svělý turnaj, snad nás nečeká moc dlouhá pauza.”

 

Modrý tým na Lužinách vedlo netradičně duo Roman Novák, Iva Sevaldová. A jak se jim na lavičce líbilo? Roman Novák shrnul dění a své dojmy následovně:

“Z turnaje si odnáším pocity nadšení, míchané s pocity naprostého zmaru… Naše výpomoc s Ivou Sevaldovou na lavičce byla domluvena narychlo, bez nějakých větších konkrétních znalostí hráčů, a prali jsme se s tím prakticky po celý turnaj. Nadšení dětí pro hru i snaha o co nejlepší výkon byla kombinována s chybami, které k této kategorii patří a mnohokrát nám vstávaly vlasy hrůzou na hlavě z toho, co se na hřišti děje. Holt na tohle už tak nějak u starších kategorií nejsme zvyklí, a proto si myslím že by se na “čumendu” do minipřípravky mohli vypravit i další trenéři z kategorií od mladších žáků výše… Je to více než poučné, a nesmírně zábavné. Za mě palec nahoru všem Keltům a jedné Fretce v našem týmu. Bojovali, makali, snažili se, góly stříleli, bohužel osud nám tentokrát nedopřál výhru i když jsme po ní třikrát ze čytř utkání sahali.”

 


Hráči “bílého týmu” Keltů na turnaji: Györody Adam, Poláček Max, Kubrycht Stanislav, Krejčí Antonín, Bílý Matouš, Tuka Petr, Daniel Šmíd, Hamouz Jakub

Hráči “modrého týmu” Keltů na turnaji: Antonín Pachner, Adam Šafář, Sebastian Fürst, Nela Makovská, Jan Hruška, Šimon Kramář, Ilian Rahali