post

Tým mladších žáků obsadil druhé místo na JTEKT Cupu v Pardubicích!

Mladší žáci Keltů využili pozvání na turnaj do Pardubic, tedy do východních Čech, kde především v mládežnických kategoriích nikdy nebyla nouze o kvalitní týmy. Pro Kelty to byla výzva, kterou přijali a rozhodně nelitovali, že měli možnost se zúčastnit dobře zorganizovaného JTEKT Cupu s kvalitními soupeři.

V prvním utkání narazili berounští na domácí HBC Svítkov Stars Pardubice, pozdějšího vítěze turnaje. Přesto se Keltům s fyzicky vyspělým soupeřem dařilo držet krok. Soupeř měl řadu nebezpečných útoků, ale do vedení šli Kelti, když se Tkadlec protáhl obranou soupeře. Po chvíli bylo srovnáno, ale Tkadlec opět prokličkoval obranou soupeře a Kelti vedli 2:1 Soupeř však dokázal opět srovnat. I ve druhé části bylo utkání otevřené, ale změnu skóre na sebe vzala druhá řada, konkrétně Ondra Černý. Vybojoval míček, prošel z půlky hřiště před branku soupeře a neúnavný bojovník Jirka Staněk opět strhl vedení na stranu Keltů – 3:2 Soupeř neustále zle dotíral, ale když už Kelti zaváhali, nezaváhal Dominik Mašek v brance a případně pomohlo štěstí. V závěru Ondra Tkadlec zatáhl míček před branku soupeře a k překvapení všech nahrál volnému Štěpánovi Babkovi, který se zvýšením vedení neměl problém. A 4:2 byl také konečný stav.

 

Ve druhém zápase se Kelti utkali s týmem HBC Rangers Opočno. Ač to měl být asi nejslabší soupeř, Keltům se zápas moc nepovedl. Nebyli horším týmem, ale se sérií vyloučení přicházela nervozita. Kelti se přizůsobili pomalejšímu tempu soupeře a najednou se vytrácela kombinace a přesnost střelby. Do vedení Kelty poslal probuzený Jarda Smejkal, když dorazil střelu Ondry Tkadlece. Pojistku v protrápeném utkání dal pěknou střelou od modré Jakub Urban.

 

V semifinále Kelti narazili na tým TJ Snack Dobřany ze západočeského regionu. Kelti neznali sílu soupeře ale nic nepodcenili. V utkání po týmovém výkonu a dvou brankách Tkadlece, Staňka, Smejkala, O. Černého a Mathausera zvítězili 6:1.

 

Po delší přestávce Kelti nastoupili opět proti silnému domácímu týmu HBC Svítkov Stars Pardubice, který na začátku turnaje dokázali porazit. Ve finále však byli domácí lepší a vyhráli zaslouženě. Kelti dostali první gól z dorážky po tlaku soupeře. K druhému gólu soupeře špatnou rozehrou ve vlastním obranném pásmu Pardubice doslova vybídli a a stanovili konečný výsledek na 0:2. V konečném hodnocení Kelti brali pohár za druhé místo a v individálním hodnocení získal cenu pro nejlepšího útočníka Ondřej Tkadlec.

Komentář trenéra J. Tkadlece: “Z našeho týmu nikdo nezklamal. Ne vše se povedlo, ale celkově Kelti zanechali dobrý dojem, přičemž k dobrým výsledkům je dovedl kolektivní výkon s pravidelným vytížením všech hráčů a hráček. Takže díky Fretky, díky Kelti a těšme se, že si příští rok ročníky 2008 a 2009 účast zopakují…

 

Konečné pořadí turnaje:

1.HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice

2.SK Kelti 2008

3.TJ Snack Dobřany

4.HBC Autosklo H.A.K. Pardubice

5.HBC Hradec Králové 1988

6.HBC Rangers Opočno

 

Sestava Keltů na turnaji: Dominik Mašek – Jakub Urban, Adam Dejdar, Nikola Šlemarová, David Černý, Natálie Faitová, Martin Hipča – Richard Mathauser, Ondřej Tkadlec, Štěpán Babka, Jaroslav Smejkal, Ondřej Černý, Jiří Staněk, Vojtěch Hubinger, Ondřej Štanc, Terezie Vaculíková