post

Úspěšný výjezd starších žáků do Ústí nad Labem

Starší žáci k dalšímu utkání zajížděli do dalekého Ústí nad Labem. Dlouhá cesta se nakonec vyplatila, když neúplný tým absolvoval náročné utkání s příznivým výsledkem. Remízu 3:3, která byla zaslouženě vydřená, okořenily vyhrané nájezdy a Kelti mohli být při návratu zpět rozhodně spokojeni. Silné Ústí i naposledy v sezoně obrali o body a udrželi si kontakt s třetí příčkou v tabulce.

 

 

Kelti očekávali nástup soupeře. Ten se potvrdil pouze částečně, když Ústí z jedné větší šance trefilo hned v první minutě tyč Němčíkovy branky. Jenže pak tým z Berouna rychle srovnal hru a dokonce zužitkoval nabídnutou početní výhodu. Nabíjel Horel, přesně střílel Taufer. Kelti měli vzápětí několik slibných šancí ke skórování, ve skrumáži jim však vždy chyběl maličký krůček k lepšímu zakončení. A tak domácí trestali, když jednu chybu obrany využil ke vstřelení vyrovnávací branky Filip. Se vstřelenými góly to však nebyl konec. Kapitán Taufer přesnou střelou z mezikruží v polovině 14. minuty opět strhl vedení na stranu Keltů, zbytečná hrubice v obranném pásmu ale pomohla Elbě rychle srovnat. Na pravém kruhu zůstal nepokrytý Macek a měl dostatek prostoru zamířit přesně k pravé tyči.

 

Ve druhém dějství padla jediná branka, navzdory řadě příležitostí na obou stranách. Oba brankáři drželi své týmy ve hře a útočníci naopak nebyli schopni ani z největších příležitostí skórovat. Až na jednu individuální akci Jana Chromka, který stahovačkou do protipohybu zmátl svého obránce a rychlou střelou zápěstím přesně do růžku branky překvapil nejen brankáře Vaňka, ale i celou střídačku Keltů.

 

Keltům pomalu docházely síly, jelikož soupeř zvyšoval svoji aktivitu. Hráči však ze sebe za velkého vedra vydávali vše. Němčík byl také téměř vždy na svém místě, často pomáhaly obětavé zákroky obránců a někdy i trocha štěstí. Štěstěna se nakonec v čase 38:18 obrátila ke Keltům zády, když Kaňkovo nahození sklepl ze vzduchu do protipohybu Němčíka Zeman a míček ještě usměrnil do branky.

Srovnání stavu opět otevřelo útočnou hru obou týmů, které chtěly utkání rozhodnout, a jedna šance střídala druhou. Brankáři se předháněli v kvalitních zákrocích. Útočníci obou stran si vypracovali řadu šancí, ale gólově se neprosadil nikdo.

 

Utkání na hřišti Elby rozhodovaly podruhé v sezoně nájezdy. Tentokrát se lépe vyvedly Keltům, když Němčík v jejich brance zůstal klidný a bezchybný. Z Keltů v pořadí třetí nájezd proměnil s chladnou hlavou zakončující Taufer, který precizním blafákem a zakončením rozjásal hostující střídačku a dovršil hattrick.

 

K utkání se vyjádřil kapitán týmu Matěj Taufer: „Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Dokázali jsme vstřelit góly, což se nám moc často nedaří. Bojovali jsme a celý zápas jsme tahali za delší konec. Hloupou chybou jsme sice přišli o tři body, ale i tak bych náš výkon hodnotil jako velice slušný“

 

Elba DDM Ústí nad Labem vs. SK Kelti 3:4sn (2:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky Keltů: 4:26  Taufer (PP)(Horel) – 0:1,  13:30  Taufer – 1:2,  19:07  Chromek – 2:3

Vyloučení: 3:1, Přesilovky: 1:3, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 25:22 (8:10, 8:6, 9:6)

Sestava SK Kelti: Jakub Němčík (Jiří Titel) – Michal Kadlčík, Adam Janošek, Adam Váca, Matěj Taufer, Lukáš Horel, Denis Krbec, Filip Rosický, Filip Endrle, Martin Cůbr, Jan Chromek, Lukáš Huml