post

V Nižboru se hrál první ročník turnaje přípravek. A Kelti jej ovládli!

Od pátku do neděle se ve sportovním areálu v Nižboru uskutečnil první ročník turnaje kategorie přípravek, který uspořádal klub Keltů. Cílem bylo uspořádat turnaj napříč regiony tak, aby se Kelti utkali se soupeři, které nemají šanci v sezóně běžně poznat. A zároveň společně strávit několik dní v příjemném prostředí nejen u hokejbalu. Výsledkem byl turnaj s velkou sportovní a lidskou kvalitou v přátelské atmosféře, ke které přispěli všichni účastníci rovným dílem! Věřme, že se turnaj přípravek Nižborský pohár stane do budoucna tradicí! Závěrem lze snad jen konstatovat potěšující finální výsledek kterým bylo, že turnaj vyhrál domácí výběr Keltů.

 

Hodnocení turnaje se za Kelty ujal trenér Jan Mašek:

“Snahou pořadatelů bylo uspořádat turnaj tak, aby na něj bylo možné pozvat hokejbalové týmy i mimo region, ve kterém se Kelti pohybují celou sezónu. A změřit tak svoje síly s ostatními celky v rámci celé České republiky. Z těchto důvodů byl pro ubytovaní vzdálenějších soupeřů zvolen kemp v Nižboru, který je svým vybavením i polohou ideální pro pořádání podobné akce. Od začátku bylo zapotřebí od organizátorů turnaje vynaložit velké úsilí, aby se vše podařilo. Dle rozhovorů s účastníky byli všichni s organizací spokojeni a turnaj si náležitě užili jak děti, tak fanoušci, k čemuž napomohlo i ideální počasí.

 

Za tým Keltů byli do turnaje  nominováni:

Dominik Mašek, Petr Kufa –  David Černý, Jaroslav Smejkal, Jiří Šlechta, Martin Hasal, Natálka Faitová, Eliška Hloušková, František Koller, David Cipro, Nicolas Abrahám, Filip Šmíd, Ondřej Štanc, Patrik Jílek

 

Domácí Kelti se v prvním zápase utkali s týmem SK Ježci Heřmanův Městec. První třetinu byl soupeř lepším týmem a vypracoval si více brankových příležitostí, které jenom díky pozornému výkonu domácího brankáře neproměnil. Skóre zápasu otevřeli Kelti, ale neradovali se dlouho. Po chybě v rozehrávce soupeř rychle vyrovnal. Když už se zdálo, že hned zahajovací utkání dospěje do samostatných nájezdů, ujala se jedna střela Keltů a těsně před konce se podařilo urvat výhru za tři body v poměru 2:1.

 

Následovalo utkání s celkem TJ Snack Dobřany, který s Kelty srdnatě bojoval a rozhodně nedal domácím nic zadarmo. Ale převaha Keltů v tomto utkání byla na hřišti patrná a pořádající tým si s postupem času došel pro jednoznačnou výhru v poměru 12:1.

Sobotní program celého turnaje uzavíral zápas Keltů s týmem HBC Lišky Liberec.  S tímto týmem se Kelti občas na turnajích potkávají a někdy je dokáže hodně potrápit. V sobotu ale od začátku na hřišti vládnul pouze jeden tým a Kelti soupeře jednoznačně přehráli v poměru 14:0.

 

V neděli turnaj pokračoval a na Kelty čekal v dopoledním zápase silný soupeř HBC Prachatice. Kelti zápas rozehráli dobře, ale do vedení se dostal z ojedinělé akce paradoxně soupeř. Prachatice se sice celé dvě třetiny bránily, ale Keltům se nedařilo stále překonat jejich výborného brankáře. Až v polovině třetí třetiny se, po velkém tlaku, povedlo skóre zápasu dvěma góly otočit. Soupeř ještě zkoušel při přesilovce hru bez brankáře, ale zkušený a taktický výkon Keltů již zvrat nepřipustil. Utkání skončilo pro Kelty vítězstvím v poměru 2:1.

 

Poslední zápas s týmem HBC ALPIQ Kladno byl soubojem o celkového vítěze celého turnaje.  I když teploměr ukazoval přes 30 °C, oba brankáři podávali skoro bezchybný výkon a hrálo se prakticky bez branek. Větší vytížení měl brankář Kladna, který musel řešit více situací ve svém brankovišti. Nestačil pouze na jednu dorážku, která se stala na konec vítěznou a závěrečnou trefou celého turnaje. Kelti v poctivě odpracovaném zápasu vyhráli zaslouženě 1:0 a bez ztráty bodu se stali prvními vítězi turnaje v Nižboru.

 

Všichni účastníci turnaje si odvezli na krku medaili jako upomínku na turnaj a vítězný tým Keltů pěkný pohár za první místo.  Hokejbal, ping-pong, nebo fotbal se na hřištích hrál po celé tři dny i mimo oficiální zápasy. Občas i hodně brzy ráno a nikomu nezáleželo na tom, z jakého klubu vlastně pochází, což bylo na akci výjimečné a děti získaly mnoho nových kamarádů. Celá akce se díky velkému nasazení organizátorů povedla a všem, kteří se na přípravě podíleli, patří velké poděkování. Bylo by pěkné, kdyby se podařilo z tohoto turnaje udělat tradici a upořádat jej každý rok.”

 

Fotogalerie z turnaje: https://kelti.rajce.idnes.cz/Nizborsky_pohar_pripravek_2019%2C_Nizbor%2C_1.-2.6.2019