post

Výhra v Boleslavi i postup v Českém poháru. “A” tým na vítězné vlně.

Áčko Keltů v září nepoznalo hořkost porážky. O prodlouženém víkendu zajíždělo na hřiště Tygrů z Mladé Boleslavi a po dlouhé době odsud vezlo tři body. Naopak pondělní postup v rámci 1. kola Českého poháru museli Kelti vybojovat v Plzni. Jen tak dál!

 

HBC Tygři Mladá Boleslav vs. SK Kelti “A” 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)

Berounský “A” tým vyrazil o minulém víkendu do neoblíbené Mladé Boleslavi a měl místním Tygrům co vracet. Prohrané finále Letního poháru měli v hlavách někteří hráči ještě při sobotním příjezdu do boleslavského svatostánku. Keltu přijeli v plně sestavě a hned v úvodu se po vhazování v útočném pásmu přesně trefil Hrabár. V obraně chyběl mnohdy důraz, což je problém, který je trnem v oku trenéra Matyse již od začátku sezóny. Takže netrvalo dlouho a brankář Kupec musel dvakrát vytahovat míček z brány, když brejky soupeře byly smrtící.

Kelti ve velmi čistě hraném utkání jinak Tygry přehrávali, většinou však ztroskotali na výborně chytajícím Fukárkovi. Po dlouhém úseku bez gólu prolomil čekání z dorážky Taufer. Následně nabídl střelu mezi kruhy Krbec Benešovi a bylo to 3:2. Zbytek zápasu si už Kelti pohlídali, gól přidal ještě kapitán Urban a dvě branky Malý. I přes jemnou korekturu domácích zvítězili Kelti 6:3.

 

Sestava Keltů: Michal Kupec (Jakub Günther) – Robin Malý, Jiří Hrabar, Jan Häusler, Martin Maršoun, Jakub Šebek, Jakub Bureš – Matěj Taufer, Marek Krbec, Ondřej Beneš, Václav Urban, Marek Kohout, Jakub Kovárník, Roman Novák, Tomáš Bartolen, Václav Patzenhauer, Jakub Hustoles

 

 

Autor: Matěj Taufer

 

 

HBC Rolling Balwans Plzeň vs. SK Kelti “A” 0:8

Na sváteční pondělní den mělo “Áčko” nachystaný pohárový zápas s týmem HBC Rolling Ballwans Plzeň. Nově vzniklý koncept této soutěže nabízí atraktivnější a hladší průběh než dosavadní víkendový turnaj, a tak se do toho hráči vrhli opravdu s chutí. 17-ti členná výprava trenéra Matyse se neznámého týmu opravdu nezalekla, avšak nutno podotknout, že první dvě minuty byly opravdu zvláštní. Nejdříve faul brankáře Günthera, navrátivšího do sestavy po zranění, a poté útočný faul Bartolena zapřičinili, že Kelti úvod zápasu odehráli ve třech lidech.

Jenže poté co se hráči z berounského klubu dostali opět do plného počtu, začala menší exhibice. Exhibice to byla určitě pro první lajnu Keltů, která si s protihráči z Plzně dělala co chtěla. Přesto skóre otevřel až Václav Urban, kterého začátek sézony zastihl ve výborné střelecké pohodě. Nutno podotknout, že hezké zákroky předvedla i jednička v bráně Kuba Günther. Zvlášť když se několikrát otevřela obrana z důvodu přílišného nadšení do útoku. Kuba si tak mohl připsat první nulu v sezoně. Za zmínku stojí i chvályhodný výkon dorostenců, kteří v zápase dostali šanci se ukázat a probojovat do sestavy. Suma sumárum, Kelti si v klidu dokráčeli pro výhru 8:0 a pro postup do dalšího kola poháru.

 

Sestava SK Kelti: Jakub Günther (Michal Kupec), Jiří  Hrabar, Martin Maršoun, Jakub Bureš, Jan Häusler, Tomáš Bartolen, Filip Rosický, Robin Malý, Martin Kupec, Adam Váca, Ondřej Beneš, Marek Krbec, Matěj Taufer, Marek Kohout, Daniel Matys, Václav Patzenahuer, Jakub Urban, Jan Chromek

 

 

Autor: Daniel Matys