Mladší žákyně - zápasy 3. 10. 2022

Fretky v osekané sestavě vybojovaly remízu

Své sezonní premiéry se o první říjnové neděli dočkal i výběr mladších žákyň. Na domácí půdě vyzvaly nejdříve mladší žáky z Kladna a poté i mladoboleslavské Tygry. V zápase s prvním jmenovaným týmem bylo znát, že jde o první utkání hokejbalového roku. Dívky nemohly najít zápasový rytmus a prohrály 0:2. Druhý zápas byl však o poznání lepší. Po nepovedené první třetině našla děvčata recept, jak se svým soupeřům vyrovnat, dokázala dvakrát odpovědět na inkasovanou branku a duel v konečném součtu skončil remízou.

Zápasy očima trenéra Václava Koudely: "První třetinu zápasu s Kladnem udržely bez branek, ale příliš šancí si nevytvořily. Ve druhé třetině po nedůsledném bránění v předbrankovém prostoru využil soupeř nabídnutý prostor ke střele a skóroval. Holkám se nepodařilo ani do závěru třetí třetiny odpovědět, a proto jsme zkusily vytvořit tlak odvoláním brankářky. To však pomohlo soupeři uzavřít skóre na konečných 0:2. Bylo ale znát, že se holky rozehrávají a dalšího soupeře potrápí. Zápas s Tygry nezačal příliš dobře a ve druhé minutě zápasu se rozvlnila opět první naše síť. Fretky to však nezlomilo a začaly na soupeře tlačit. To se vyplatilo ve druhé třetině, kdy Natálka Faitová předvedla parádní individuální akci, kterou zakončila gólovou střelou. A začaly se dít úžasné věci! Holky se našly a ostřelovaly bránu pravidelně. Na konci druhé třetiny ale skóroval znovu soupeř, když využil zaváhání obrany a zužitkoval nájezd na naší bránu. Holky ale nepolevily a v polovině třetí třetiny po důrazném tlaku na bránu soupeře skórovala Terka Holá. Fretky už měly zápas plně pod kontrolou, o čemž svědčí i poměr střel na bránu 31:17 pro nás! Štěstí si nás už ale nenašlo, a tak zápas skončil nerozhodně 2:2."

Komentář trenéra Václava Koudely: "Určitě chci holkám poděkovat za nesmírně bojovný a pohledný hokejbal zejména ve druhém zápase. Většinu času pršelo a schytaly i spoustu dohrání, která přinesla i drobná, ale nepříjemná zranění. Určitě si zasloužily výhru. Ale jsem si jistý, že pokud navážeme na druhý zápas, výhry určitě přijdou. Na konec musíme zmínit, že kvůli neúplné sestavě z důvodu zranění a nemocí byla mezi holkami poprvé v zápase po krátké tréninkové přípravě Lenka Olexová a vedla si velmi dobře."

Sestava: Koudelová - Bilasová (A), Faitová (C), Frýdlová, Vondráková - Hloušková, Holá, Makovská N., Makovská S. (A), Olexová, Rezková

HBC Fretky vs. HBC Kladno 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

• - branky a nahrávky: 18. Macháček (Pokorný), 30. Lovětínský (Podhorský, Nývlt)
  • - střely: 12:9
  • - vyloučení: 2:2
  • - přesilovky: 2:2
  • - využití: 0:0
  • - oslabení: 0:0

HBC Tygři Mladá Boleslav vs. HBC Fretky 2:2 (1:0, 1:1, 0:1)

• - branky a nahrávky: 2. Knespl (Podrábský), 20. Karabec (Knespl) - 13. Faitová, 27. Holá (Hloušková)
  • - střely: 17:31
  • - vyloučení: 1:1
  • - přesilovky: 1:1