post

Co bude dál, trenére? Martin Davídek hodnotí působení u „A“ týmu.

Otázka, která se asi vkrádá do mysli každému Keltovi, který se zajímá o „A“ tým. Zůstaně u kormidla pro příští sezonu trenér Martin Davídek, i když se nepodařilo splnit cíl, kterým bylo play-off? Snad následující rozhovor zvědavcům napoví… A netýká se jen mužů, ale i dorostu, které nejzkušenější trenér Keltů na jaře vede!

 

 

Martine, sezona je u konce.  Víme, že jste chtěl play-off pro Kelty. Bylo to dosažitelné?
Play-off bylo po podzimu hodně blízko. Bohužel jsme ztráceli body a náš cíl se vzdaloval.
Co zapříčinilo „dílčí neúspěch?“
Chci si udělat podrobnější „analýzu“, ale pravděpodobně to bude neúčast hráčů se střídavými starty Martina Kohouta a Kuby Bureše, zranění Milana Piovarčiho a Davida Volfa. Hrát na tři obránce, se spoustou mladých hráčů, bylo dost těžké.
Ale neúspěch je to opravdu jen dílčí! Všichni mladí hráči získali zkušenosti, tým se přesvědčil o tom, že v lize se musí zápas hrát s plným nasazením 45 minut a bez tréninku a dobré přípravy to prostě na play-off není.
Na jaře působíte ve dvojroli trenéra áčka i dorostu. Jak vidíte vůbec své působení u dorosteneckého týmu, který končí až ve druhé polovině května? Daří se klukům?
Kluci si v nadstavbové části zahrají se srovnatelnými soupeři, ale platí to stejné jako u mužů. Tréninková docházka a nasazení je to hlavní. Vyhráli jsme utkání s Třemošnou a Boleslaví, odehráli velmi slušný zapas se Stříbrem a vybouchli na Kertu. Líbí se mi i starší žáci, kteří doplňuji náš tým. Kluci na sobě musí hodně zapracovat a trenéři, tedy i já, z nich musí vyždímat více bojovnosti a nasazení. Kde nestačí um, chtějme srdíčko!

 

Má některý z dorostenců potenciál na první ligu? Či mládežnické reprezentační týmy?
Zatím asi jedině Kuba Kříž. Ten s muži odehrál celou sezónu a dostane šanci i v reprezentaci do 18 let. Další hráči se musí vyhrát a možná mají šanci – Honza Krásl, Tonda Patera, Marek Krbec, David Tušl, Ondra Knotek, Víťa Vozdecký nebo Kuba Günther. Čeká je však ještě dlouhá cesta a je to jen na nich.
Otázka přímo na tělo. Dovedete si představit působení v Keltech i v příští sezoně?
Dokážu. Líbí se mi organizace klubu. Štve mě, že jsme se nedostali do play-off. Že jsem do kluků nedostal více automatizmů třeba při založení útoku, přechodu do pásma, přesilovky. Je toho tolik co jsem v první sezóně nestihl.

 

Jak by mohl tedy příští rok vypadat?

Už přemýšlím, společně ze staršími hráči, jak poskládat lépe mužstvo, aby se více zapojili mladí a mohli jim předávat své zkušenosti. Přemýšlím o letní přípravě, přípravných zápasech, změnách v počtu tréninku i dnů a hodin. Jak zařadit více regenerace. Žít ješte více s klubem, s kluky i mimo hokejbal

Chtělo by to doplnil kádr, aby byla větší zdravá konkurence. Letos jsme konec sezóny dohrávali skoro v deseti a pomáhali nám hráči z „béčka“ – Honza Knotek a Lukáš Hampl. Výborná byla výpomoc od Jirky Novotného – toho bych chtěl k sobě jako asistenta! 😊