Derby mladších žáků s očekávanou dělbou bodů. Zadarmo to ale nebylo!

První letošní derby mladších žáků dopadlo tak trochu dle očekávání. Starší ročníky 2006 přestřílely své spoluhráče z ročníků 2007 a mladších, kteří v systému 5+1 teprve trošku hledají řád a logiku. Pravdou však je, že starší hráči žádný úžasný a bezchybný výkon nepředvedli a „mladší“ mladší žáci jim nedali rozhodně nic zadarmo. Výhra 6:0 znamená tři body pro ročník 2006, který by měl v této sezoně patřit k favoritům soutěže.

SK Kelti ročník 2006 vs. SK Kelti ročník 2007 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)

Zápas začal a v hlavách MŽ06 snad byla pouze myšlenka že vše půjde samo a hladce. Jenže s tím nesouhlasili MŽ07 a dobře narušovali útočnou snahu starších, nenechali je střílet a úspěšně blokovali střely. Hráči mladších Keltů, kteří vloni hráli v obraně týmu 2006, si věděli rady a snažení starších eliminovali. V brance měli dobře chytajícího Dominika Maška, ale čtyři střely soupeře za první třetinu byly opravdu málo. V desáté minutě se jako první radovali „domácí“ po pěkné akci Jakuba Havla a jeho přesné přihrávce zpoza branky vstřelil první gól Albert Mühlfeld.

Do druhé třetiny vstoupily 06ky o trochu lépe a v první minutě po spolupráci bratrské dvojice Šlechtů vystřelil mladší Jiří a Ondra Koudela tečoval střelu do branky. Obraz hry se však stále příliš nezměnil a chyběly jak přesné přihrávky, tak pohotová střelba.

V půlce zápasu tým 2007 vystřídal gólmana, ale i Jiří Staněk nepřipustil do druhé sirény další gól. Do třetí třetiny přeskupil tým 2006 řady a zvýšil tím tlak v útoku. V šestadvacáté minutě po akci Jakuba Havla a přihrávce Alberta Mühlfelda zakončil kapitán Denis Krbec. Dvě minuty poté akce po ose Matěj Žežulka – Patrik Mišina – a střílející Vojtěch Šlechta udělala radost i trenérům.

Uplynuly dvě minuty, Jakub Kadeřábek rozehrál rychlou akci na Denise Krbce, který přihrál před branku Matěji Žežulkovi a ten zvýšil vedení na 5:0. Soupeř začal také víc útočit a tlačit se před branku domácích, ale branku nevstřelil. Poslední gólovou akcí byl útok Jana Hrubého, Vojtěcha Šlechty a střílejícího Alberta Mühlfelda, který vedl ke konečnému výsledku 6:0.

Komentář trenéra R. Kurhajce za ročníky 2006: „Zápas nám ukázal, že hrát naplno musíme od první vteřiny. Svůj první zápas v týmu odehráli velmi dobře Nikola Šlemarová a benjamínek Jiří Šlechta. Na závěr je třeba konstatovat, že jsme utrpěli vítězství.“

Komentář trenéra J. Tkadlece za tým 2007: „Pro přípravkáře v týmu to bylo cenné utkání. Měli možnost získávat herní návyky a zkušenosti na velkém hřišti proti starším a zkušenějším hráčům. Výkonostní rozdíl tam vidět byl, někdy je však zbytečně brzdil respekt ke zkušenějším kolegům. Za přístup k utkání si z mého pohledu zaslouží pochvalu! Kmenová hráči ročníku 2007 už takový respekt neměli a své starší kamarády v osobních soubojích mnohdy přehrávali. Na zvrat v utkání to bylo málo.

Tým 06 potvrdil předpoklady a byl lepší po celý zápas. Nezbývá než gratulovat k vítězství s dovětkem: Počkejte na jaře!“

Vyloučení: 3:0, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 24:5

Sestava týmu 2006: Roman Kurhajec – Eliáš Betlach, Jakub Havel, Jan Hrubý, Jakub Kadeřábek, Ondřej Koudela, Denis Krbec, Patrik Mišina, Albert Mühlfeld, Maxmilián Souba, Vojtěch Šlechta, Jiří Šlechta, Nikola Šlemarová, Rostislav Tvaroch, Matěj Žežulka

Sestava týmu 2007: Dominik Mašek, od 18.minuty Jiří Staněk – Ondřej Tkadlec, Adam Dejdar, Lukáš Maňásek, David Černý, Martin Hipča, Martin Hasal, Ondřej Černý, Štanc Ondřej, Smejkal Jaroslav, Vaculíková Terezie, Matějka Dan, Adam Enderle, Richard Mathauser, Matěj Hrachovina

Autor: Roman Kurhajec