Dramatické derby skončilo vítěznými nájezdy Keltů!

Derby s Hýskovem mělo tentokráte pořádný náboj. Kelti se dokázali dostat do pohodlného vedení, ze kterého Coyotes ve druhé a třetí části ukrajovali, až Kelty gólově dohnali. O vítězi utkání musely rozhodnout nájezdy, podobně jako v prvním vzájemném klání v letošní sezoně. A radovali se opět Kelti, kteří dokázali jednou Michala Kupce překonat a získali bodík navíc.

První dějství jasně v režii „hostů“

Tentokráte se řádně promíchaná sestava Keltů do soupeře obula hned od začátku. Hýskovskou obranou už v první minutě projel Jan Chromek a jeho vyražená střela si nakonec do branky cestu našla. Nabuzení Kelti pak Michala Kupce v domácí brance ostřelovali jak mohli, a výsledkem byly dva slepené góly Davida Vokůrky a Denise Krbce. Vedení 3:0 mladší žáky Keltů po první třetině hodně uspokojilo.

Druhé dějství přineslo srovnání obrazu hry

Že je zápas rozhodnutý? To si asi mnozí hráči i diváci modro-bílých mysleli. Hýskov ale zbraně nesložil. Trpělivě čekal na svoji šanci ke skórování a ta přišla v 17. minutě. To Coyotes dostali druhou lajnu Keltů pod obrovský tlak, Jakub Němčík třikrát zázračně zasáhl, ale jeho spoluhráči dovolili soupeři opět vystřelit a Bureš se mohl radovat ze snížení. Kelti i Hýskov si nadále vytvářeli řadu šancí, jak Kupec tak Němčík ale byli bezchybní. Hostujícímu týmu v zakončení v mnoha případech chybělo trošku přesnosti, výsledek po dvou periodách tak mohl být úplně jiný než 1:3 z pohledu Coyotes.

Obrat se nekonal. Kupec stihl „jen“ vyrovnat.

Závěrečnou část zahájil lépe Hýskov. Už v čase 25:08 se podařilo využít chyby Keltů Martinu Kupcovi a notně tak zabrnkal na nervy trenérů Keltů. Ti byli nuceni sáhnout do sestavy, jenže kýžený efekt se nedostavil. Naopak se Kupec prosadil opět ve 30. minutě, kdy Hýskov využil zaváhání obrany Keltů a zakončil únik Slabého s parádním vybídnutím ke skórování.  Kelti na srovnání stavu odpověděli nejlepším možným způsobem – gólem. Důraz opětovně ukázal přípravkář Denis Krbec a rozjásal „hostující“ střídačku. Avšak další minela v obraně Keltů přinesla srovnání, do třetice z hole Martina Kupce. Zbývající dvě minuty divoké třetiny už další branku nepřinesly a o vítězi rozhodovaly nájezdy.

Dvořák jediným střelcem

Nájezdovou loterii rozhodla až šestá série. Do té doby si na obou brankářích, Kupcovi i Němčíkovi, vylamovali zuby všichni nájezdníci. Když se na středovém kruhu postavil ke svému pokusu Jakub Dvořák, měl jediný úkol – vystřelit z mezikruží k tyči. A zhostil se toho dokonale, když přesná rána prolétla až do sítě hýskovské branky a Kelti mohli oslavovat druhý bod.

Komentář trenéra R. Nováka: „Do zápasu jsme vstoupili skvěle a celá první třetina byla v naší režii. Jenže pak si asi kluci mysleli, že je po zápase. Překombinovávali jsme akce, nestříleli přesně a tak se zkušený soupeř dostal zpět do utkání. Hodně mě to mrzí, protože jsme dnes byli lepším týmem. Hýskov ale za zmrtvýchvstání zaslouží rozhodně uznání, stejně jako za předvedený výkon ve druhé a třetí části. Derby okořenily nájezdy, ve kterých jsme si alespoň spravili chuť.

HBC Coyotes Hýskov vs. SK Kelti 4:5sn (0:3, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky Keltů: 0:53 Jan Chromek (Filip Rosický) – 0:1,  10:59  David Vokůrka (Matej Bertoš, Achil Stefanidis) – 0:2,  11:33  Denis Krbec (Lukáš Horel) – 0:3,  33:14  Denis Krbec (David Vokůrka, Lukáš Horel) – 3:4,  rozhodující nájezd Jakub Dvořák

Vyloučení: 1:1, Přesilovky: 1:1, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 19:26

Sestava SK Kelti: Jakub Němčík – Jakub Dvořák, Achilles Stefanidis, Vojtěch Šlechta,  Adam Janošek, Adam Váca, Filip Rosický – Lukáš Horel, Jan Chromek, Adam Krutina, David Vokůrka, Denis Krbec, Patrik Netuka, Michal Hájek, Adam Zonek, Matej Bertoš