Dva obraty = šest bodů. Dorost i starší žáci v domácím prostředí 100%.

Další dobrý víkend zažili mládežníci Keltů. Třetí vyrovnané utkání jara sehrál mladší dorost. Tentokrát si konečně připsal tři body, ačkoli to s pardubickým Svítkovem dlouho na výhru nevypadalo. Obrat ve druhé a především třetí části však znamenal konečnou výhru 6:5. Že mizerně se vyvíjející zápas dokáží zvrátit potvrdili opět starší žáci. Ti si poradili, navzdory dvoubrankové ztrátě, s Ústím nad Labem v poměru 5:2.

Dorost dlouho ztrácel, obrátit utkání ale dokázal!

Začátek zápasu se dorostencům  vůbec nepovedl, už po třech minutách prohrávali o tři góly. Hráči Svítkova byli rychlejší a důraznější, a když už  se Kelti dostali do vyložené šance, tak se nepodařilo dobře chytajícího Šťovíčka překonat. Ve druhé třetině se  hra Keltů pomalu začala zvedat a podařilo se snížit stav na rozdíl jedné branky. Do třetího dějství trenér Fortuník udělal několik změn v sestavě za účelem zvratu v utkání. Toho se nakonec podařilo dosáhnout, když v závěrečných pěti minutách gólem Krbce a Patery obrátili Kelti skóre ze 4:5 na 6:5. Tři body zůstaly zaslouženě v Berouně.

Brankář Jakub Günther utkání lakonicky okomentoval: „Nebýt první poloviny zápasu byl bych s výkonem spokojený. Ale je důležité si uvědomit, že zápas se hraje na tři periody, ve kterých se musí bojovat od začátku až do konce!“

SK Kelti vs. HBC Svítkov Stars Pardubice 6:5 (1:3, 3:2, 2:0)

Branky a nahrávky Keltů: 24:21 Krásl (Taufer), 25:32 Taufer (Patzenhauer), 25:46 Krbec (Kolář, Jandač), 26:20 Jandač (Krbec, Kolář), 40:57 Krbec, 43:54 Patera (Kosinová)

Vyloučení: 1:2, Přesilovky: 2:1, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 35:22 (11:7, 11:8, 10:7)

Sestava Keltů: Jakub Günther – Lukáš Huml, Martin Maršoun, Ondřej Knotek,  Jan Krásl, Marek Krbec, Martin Špeta, Antonín Patera, Matěj Taufer, Karolína Kosinová, Jan Kolář, Václav Patzenhauer, Petr Jandač, Vít Kolovrat, Kryštof Preisler

Parádní hokejbalová přehlídka v podání starších žáků!

První jarní duel čekal na tým starších žáků proti Ústí nad Labem. A jarní premiéra byla vydařená, přestože Keltům utekl začátek a dvěma hodně lacinými brankami v podstatě soupeře dostali do vedení. V páté minutě prohrávali 0:2. Kelti se z gólového manka, jako už letos poněkolikáté, nesložili, začali hrát aktivněji a odvážněji a do konce první třetiny si vytvořili několik gólovek. Střelecké trápení ale zakončil až v 18. minutě kapitán Taufer,  který si pohrál s obranou hostí a zkušeně zakončil. Když stejný hráč o dvě minuty později proměnil svojí sólovou akci přes půl hřiště parádním blafákem, bylo vyrovnáno. Kelti měli řadu šancí k obratu ještě ve druhé třetině, Elba si ale nenechávala nic líbit a její protiútoky byly často hodně nebezpečné. Němčík se tak ve druhé ani třetí třetině rozhodně nenudil a několika jistými zákroky svůj tým podržel.

Závěrečnou patnáctiminutovku Kelti už střelecky ovládli a završili svůj výborný výkon. Nejprve se v signalizované početní výhodě prosmýkl podél mantinelu Horel, vystřelil a u odraženého míčku byl první benjamínek Krbec, který jej dorazil za záda brankáře Tůmy. Ve 37. minutě si oba hráči pozice vyměnili, nahrával Krbec a Horel mířil přesně. Vedení 4:2 nutilo Elbu k větší aktivitě a na tři minuty si vytvořila tlak. Z něho vzešla jenom velká šance kdy zacinkala tyč Němčíkovy branky. A tak Kelti trestali a definitivně odskočili, když Huml vymetl horní růžek Tůmovy klece. Posledních pět minut měli Kelti jasně ve své režii a dokráčeli v klidu k první jarní výhře!

Komentář trenéra Nováka: „Od začátku jsme šli za svým cílem, kterým byla výhra. I když soupeř hodně lacino získal vedení, nepochybovali jsme, že utkání otočíme. A na hřišti to bylo, právě krom dvouminutového výpadku v první třetině, vidět. Kluci dělali přesně to, co jsme si v šatně řekli, agresivním napadáním nutili Ústí k chybám a získávali pro sebe výhodné pozice ke střelbě. Škoda, že jich nevyužili víc. Do dalšího zápasu s Rakovníkem, kde chceme získat další body, musíme zlepšit a zjednodušit obrannou fázi hry. Ta nám úplně nešla a bude to klíč k utkání.“

SK Kelti vs. Elba DDM Ústí nad Labem 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky Keltů:  17:57  Taufer – 1:2, 19:55  Taufer (Huml, Šlechta) – 2:2,  32:41  Krbec (PP)(Horel) – 3:2,  36:51  Horel (Krbec, Váca) – 4:2,  39:19  Huml (Dejdar) – 5:2

Sestava SK Kelti: Jakub Němčík – Vojtěch Dejdar, Michal Kadlčík, Jan Havel, Adam Janošek – Matěj Taufer, Adam Váca, Lukáš Horel, Denis Krbec, Lukáš Huml, Vojtěch Šlechta, Jan Chromek, Adam Krutina