post

Hráč týdne – Jan Knotek

HOkejbal Strašecí Knotek

„V brance začne Sagy“! To byla slova, která vyrazila půlce týmu dech. Všichni hráči v šatně mlčky spolkly své námitky a nikdo si nedovolil plést se do práce trenérovi. Nakonec se tento tah ukázal naprosto geniálním. Obrovské překvapení, jak pro hráče tak pro samotného Honzu Knotka, nedalo nikomu prostor k pochybám a nezbývalo, než jít do toho po hlavě. Zápas se hráči týdne skutečně povedl…

 

1) V neděli to byl tvůj debut v první lize v áčku. Jak ses před zápasem cítil?

Před zápasem jsem byl opravdu velmi nervozní. Asi více, než před kterýmkoli zápasem v kariéře dřív. Nervozita byla ještě umocněna nepovedeným sobotním utkáním za B-tým, kdy jsem dostal čtyři velmi laciné góly a mým prvním startem za A-tým a i prvním startem v 1.NHbL. Samozřejmě na mě také padla nervozita z důvodu důležitosti a prestiže tohoto utkání, zápasy s Novým Strašecím jsou vždy velice kvalitní, vypjaté a pro diváky také velice atraktivní. Faktorů pro nervozitu bylo opravdu hodně.
2) Nikdo o tom, že půjdeš do branky, před zápasem nevěděl. Měl jsi nějaké info nebo to bylo pro tebe překvapení na poslední chvíli?
Myslím, že obdržená důvěra od trenéra Davídka pro mne byla asi největším překvapením. Také myslím, že jsem s ní naložil dobře a snad i někoho svým výkonem mile překvapil. Těžko říct zda by můj výkon byl stejný pokud bych o svém nasazení na tento zápas věděl. Na druhou stranu mi v zápase velmi pomohla obrana, která byla excelentní, stejně jako celý tým.
3) V sobotu jsi absolvoval nepříliš povedené utkání za B tým.  V čem byl v obou zápasech rozdíl?
V sobotním utkání za B-tým jsem předvedl velmi slabý výkon a celkově se mi moc dobře nechytalo. Nevěřil jsem si a bylo to znát. Za A-tým to bylo úplně něco jiného. Chtěl jsem ukázat, že na A-tým mám a odvděčit se za projevenou důvěru. Také jsem chtěl po sobotě svůj výkon napravit a proto mé soustředění na hru a na každý míček bylo úplně jiné. Znát byla také projevená podpora a důvěra od týmu, fanoušků a především od přítelkyně.
4) Během utkání se několikrát stalo, že jsi předváděl zákroky ve stylu Dominátora, kdy jsi se válel na zádech a přesto dokázal chytit míček. Věděl jsi v těchto situacích, kde míček je?
Většinou nevěděl. Ale v těchto situacích jsem se snažil míček jakkoli chytit, nic jiného ani nezbylo. Sám jsem si v tu chvíli neuvědomoval, jak u toho vypadám, až po zápase od spoluhráčů jsem slyšel koho jsem jen velmi zdánlivě připomínal. Na druhou stranu bylo mnohem více situací, při kterých jsem na zádech nebyl, a přitom jsem vůbec neviděl kam střela míří. Hráči Nového Strašecí opravdu velmi dobře clonili.
5) Jediný gól který jsi dostal byl po dorážce z brankového prostoru. Co se tam stalo?
Gól padl po velkém tlaku soupeře. Měl jsem první dvě dorážky a v jednu chvíli jsem měl míček na dosah. Bohužel soupeř byl rychlejší, důraznější a hlavně v početní převaze před mým brankovištěm. I když David Kubr odvedl velice kvalitní práci, na poslední dorážku nestačil. Trochu smolně projela pod betonem což mě mrzí.
6) V hledišti Tě podporovala přítelkyně a bratr. Byla jejich podpora na hřišti cítit?
Ano, moc mi pomohla. Především od  přítelkyně, která chodí na všechny mé zápasy a i na některé tréninky a která mi před zápasem věřila, podpořila mě a celý zápas povzbuzovala, za což jsem jí moc vděčný. Hlavně ona mě před zápasem uklidnila, když jsem si moc nevěřil a zápasu se bál. Přítomnost bratra mi  také velmi pomohla, bylo příjemné mít poblíž člena rodiny. Moc mě potěšilo, že se na mě přišli podívat.
7) Už příští víkend čeká Kelty boj v Teplicích, co od zápasu očekáváš?
V této chvíli je každý zápas nesmírně důležitý a ani zápas v Teplicích nebude jiný. Teplice jsou  v tabulce velice blízko nám a mají jen o dva body méně. Uvidíme zda budou posíleni jinými hráči, ale i tak je to nesmírně kvalitní a těžký soupeř. Očekávám velice těžký a vypjatý zápas.
Na závěr bych chtěl poděkovat celému týmu za předvedený výkon a projevenou důvěru. Lepší start v 1. NHbL a v A-týmu jsem si přát nemohl.