post

Jakub Bureš: „Rivalita je na hřišti vždycky“

Kert Park Praha

Jakub Bureš naskočil do přípravy na sezonu 2016/2017 v dresu HC Kert Park Praha a v týmu už zůstal až do získání titulu mistra ČR. Jak probíhaly oslavy a jak vidí své další pokračování v Keltech? To a mnohem více se dozvíte v rozhovoru s tímhle borcem, který za Kelty bude hrát vždy, když to bude možné.

 

 

 

 

 

 

 1. Ahoj Bury, jak prožíváš prázdniny?
  Pracovně. Potom, co jsem v polovině června úspěšně skončil semestr na vysoké škole, jsem šel na brigádu a bude to tak až do konce září, takže zatím si moc prázdniny neužívám, ale nějaký týden si s kamarády vyrazíme na chatu, kde si vyčistím hlavu a zrelaxuji.
 2.  Na jaře jsi vyhrál extraligu s týmem HC Kert Park Praha, jak na uplynulou sezónu vzpomínáš?
  Moc hezky. Byla to moje první sezona v extralize, takže  na ni  budu v dobrém vzpomínat.  Je pravda, že jsme zažili v sezoně hrozné chvilky, ale semkli jsme se jako tým a jsem moc rád, že to skončilo pro nás nejlíp jak mohlo a vyhráli titul.
 3.  Ve finále jsi hrál proti týmu HBC Kladno,  v jehož dresu se představil i další odchovanec Keltů Martin Kohout. Byla mezi vámi na hřišti cítit rivalita?
  Určitě. To je skoro vždycky, když hrajete proti kamarádovi, snažíte se více vyhecovat na zápas a ukázat, že jste lepší než on, ale mělo to své meze a nechtěli jsme jeden druhého třeba zranit.
 4. Na hřišti jsi byl nakonec  tím šťastnějším. Jak dlouho trvaly oslavy?
  Oslavy netrvaly moc dlouho. V den výhry jsme rovnou zašli  titul zapít  do hospody poblíž Lužin a pak se  přesunuli do centra Prahy, kde jsme byli až do ranních hodin.
 5. Během sezony jsi stihl mnoho utkání za Kelty. Jak těžké bylo zkombinovat soutěž jako je extraliga s první ligou?
  Hodně těžce.  Ještě k tomu jsem od minulého roku začal studovat vysokou školu v Praze, takže si zvykám, ale dá se to skloubit. Naštěstí tréninky  ani zápasy v Kert parku či v Keltech se nepřekrývaly a pokud jsem neměl vyučování do večerních hodin, snažil  jsem se stíhat obojí.
 6. Budeš za Kelty nastupovat i v příští sezoně? 
  Samozřejmě, je to můj mateřský tým a jsem mu nesmírně vděčný za to, že mi dal šanci na začátku mé hokejbalové kariéry hrát za A tým. 
 7. Co bys doporučil malým hokejbalistům do „sportovního života“?
  Aby se  hokejbalem hlavně bavili, naplňoval je a nehráli třeba z donucení.
 8. Jak probíhá tvá příprava na příští sezónu?
  Tahle sezona mi ukázala hodně věcí, na  kterých ještě musím zapracovat, takže teď se je snažím pomalu odstraňovat, to znamená, že chodím do posilovny, běhám a někdy vyrazím i na kolo.