Konečně výhra v play-off! Kelti jedou do Přelouče pro druhý postupový bod!

První utkání play-off po dvou letech sehráli Kelti v domácím prostředí, když jim soupeřem byli přeloučští Jestřábi. Na Východočechy si Kelti rozhodně věřili, vždyť s týmem z Přelouče mají v první lize kladnou bilanci. A podle toho dopadl i samotný zápas, kdy Kelti dokázali po dramatickém a nervózním vývoji zvítězit 5:3 a o Velikonocích pojedou do Přelouče v lepší pozici. Utkání se hrají v pátek od 17:00, případné třetí utkání v sobotu od 12:00.

Navzdory vyloučením Kelti ovládli první část

Vstup do prvního duelu měli lepší hráči Přelouče. Několikrát nebezpečně ohrozili brankáře Laška, Kelti jim v jejich snažení navíc výrazně pomáhali komplikovanou hrou a zbytečnými fauly. Jenže vyložené šance měli spíše Kelti. Brykner kryl ve třetí minutě pokus z mezikruží Malého, ale o tři minuty později už kapituloval, když se po nenápadné akci trefil Hrabar. Jestřábi nadále tlačili a ve 13. minutě v přesilovce potrestali chybu Keltů při bránění. Přihrávka Mence z rohu našla před brankou osamoceného Rašku, který neměl problém srovnat. Jenže Kelti si rychle vzali vedení zpět. Na útočné modré si sťukl vyhozený míček kapitán Gotthard a své sólo proměnil s naprostým přehledem.

Druhá třetina přinesla nervozitu, bitku i další branku v síti Přelouče

Ve druhé části měli Kelti za úkol nefaulovat a soustředit se namísto slovních šarvátek na svoji činnost na hřišti. Téměř po celou druhou část se dařilo dodržovat dohodu z kabiny, Kelti navíc přidali branku. Ve 22. minutě našel v přesilovce z rohu Matys Beneše a jeho střela zapadla za Bryknera. Bohužel drobné potyčky na hřišti přerostly na konci druhé periody v bitku Hrabara a Štefanského, za což byli oba hráči posláni s osobními tresty do sprch. V nastálém zmatku pak rozhodčí navíc po potyčce se soupeřovou střídačkou udělili trest ve hře Davídkovi, který zbytečně vyvolal další rozmíšku mezi střídačkami a Kelti museli bránit dlouhou pětiminutovou přesilovou hru Přelouče.

Kelti si utkání pohlídali!

Jenže Jestřábi si s početní výhodou neporadili ideálně, ve zbytku druhé třetiny prakticky neohrozili Laška a podobně si počínali i zkraje třetí části. Navíc faulovali  a počet hráčů na hřišti se srovnal. Kelti byli v této pasáži hry lepším celkem, mohli zužitkovat další početní výhodu, jenže branku se jim dát nepodařilo. A tak hosté trestali, když se po střele Moravce prodral k dorážce Příhoda a snížil. Kelti si ale vedení v utkání vzít nenechali. Při dvojnásobném trestu Přelouče našel Novák mezi kruhy Beneše a jeho střela do poloprázdné branky měla přinést kýžený klid. Nebylo tomu tak. Přelouč nesložila zbraně, rychle zatlačila Kelty a v čase 42:09 snížila, když přesně mířil podruhé Příhoda. To však byl poslední míček v Laškově síti. Kelti se snažili v posledních třech minutách eliminovat tlak Jestřábů pozorným bráněním  a  naopak pečetili svoji výhru 11 vteřin před koncem utkání brankou Bureše do prázdné klece.

SK Kelti vs. HC Jestřábi Přelouč 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 6:49  Hrabar (Bešťák) – 1:0,  12:29  Moravec (PP)(Menc, Michetschlager) – 1:1,  12:44  Gotthard – 2:1,  21:21  Beneš (PP)(Matys, Gotthard) – 3:1,  36:16  Příhoda (Moravec, Hejhal) – 3:2,  41:50  Beneš (Novák, Bureš) – 4:2,  42:09  Příhoda (Menc, Hejhal) – 4:3,  44:47  Bureš (Kohout) – 5:3

Vyloučení: 9:9, Přesilovky: 5:6, Využití: 1:1, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 27:27  (12:9, 7:8, 8:10)

Sestava SK Kelti: Petr Lašek (Vítek Vozdecký) – Roman Šmatlák, Daniel Matys, Ondřej Bešťák, David Kubr, Robin Malý, Marcel Nájemník – Bohumil Gotthard, Václav Urban, Ondřej Beneš, Roman Novák, Martin Kohout, Jakub Bureš, Jiří Hrabar, Martin Davídek, Jiří Dvořák, Tomáš Bartolen, Jakub Kříž, Marek Krbec

Sestava HC Jestřábi Přelouč: Petr Brykner (Petr Smejkal) – David Štefanský, Roman Stoklasa, Martin Šmíd, Petr Doležal, Petr Michetschalger, Lubomír Menc, Luboš Moravec, Zbyněk Hejhal, Jan Příhoda, Filip Mucha, Petr Svoboda, Jakub Horák, Tomáš Vorba, Rudolf Raška, Jakub Šimek, Lukáš Hutla