B-tým - zápasy 4. 12. 2023

Třaskavý souboj týmů ze špice tabulky dopadl lépe pro Mašiny

Dlouho očekávaný souboj Béčka s Mašinami zná svého vítěze. Je jím právě kladenský celek, který zvládl napínavou koncovku celého utkání. Kelti totiž necelých pět a půl minuty před koncem dokázali senzačně stáhnout tříbrankové manko, s nímž vstupovali do závěrečné třetiny a celý zápas tak zdramatizovat. Mašiny ale velmi rychle odpověděly svým šestým gólem, o nějž se konkrétně postaral Radek Šíma, který tak navíc završil hattrick. Kladenští si v samotném závěru ještě vítězství pojistili další brankou a soutěži tak vévodí s už osmibodovým náskokem.

Rozhovor s kapitánem Ondřejem Balekou:

Jaká byla nálada v kabině před dnešním náročným zápasem?

Nálada byla skvělá. Tu jsme si už udělali o půl jedenáctý, když jsme šli hrabat a podstatě všechny zápasy v oblasti i v celý republice se odkládaly kvůli sněhu. Tady sněžilo hodně, ale my jsme to zvládli, celej manšaft se na to vrhnul. A na tenhle zápas jsme se těšili hlavně, jelikož jde o první tým v tabulce.

Po druhé třetině se mohl zdát zápas rozhodnutý, vy jste však dokázali vstřelit tři góly a vyrovnat. Co pak v závěru rozhodlo o vaší prohře?

Tak celkově ten zápas byl nahoru dolu... prohrávali jsme 2:0 a dokonce 5:2 a výhodou Keltů obecně je, že se nevzdáváme, takže jsme s tím něco chtěli udělat. Rozhodl asi moment za stavu 5:5, kdy jsme hned po buly inkasovali, což se nemůže stávat. Tahle branka byla vítězná a už jsme se v podstatě nedostali do žádnýho tlaku.

Čím se dnešní zápas lišil oproti těm, které jste na podzim sehráli?

Tak opět, lišilo se to počasím i přístupem k zápasu, ale hlavně si mohli všichni všimnout, jaká byla propagace tohohle zápasu - defacto to mělo dosah až do Kanady a co se Oblastní ligy týče, nikdy nebude ten zápas tak streamovanej... a myslím si, že i hráčskou kvalitou obou týmů, nebyla to úplná holomajzna. Takže lišilo se to, jak zájmem o to utkání, tak i kvalitou z obou stran.