Mladší dorost bojoval ve Stříbře až do konce, pak odevzdal body doma.

DSC_0216Mladší dorost vyrazil do víkendových bojů v hodně poslepované sestavě. V sobotu dokázal dlouho vzdorovat Buldokům ze Stříbra, v posledních minutách však přišel o možnost zisku bodů a odešel poražen 4:2. Druhý den v Berouně hrál jen jeden tým. A Kelti to nebyli. Plzeň, která přijela na tři pětky, zatápěla domácím od začátku do konce a výsledných 15:0 je věrným odrazem dění na hřišti.

HC Buldoci Stříbro vs. SK Kelti 2008 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Kelti svého soka zaskočili hned ve druhé minutě, kdy se před brankou Buldoků zorientoval nejlépe Martin Tůma a jeho bekhendové nahození propadlo Bubeníčkovi do branky. Následně převzali iniciativu domácí a nepouštěli Kelty z obranného pásma. Slušně bránící pětice Keltů na hřišti ale dokázala eliminovat tlak soupeře, Vozdecký či jeho tyče kryli pokusy mířící na branku, a domácí se střelecky trápili. Jenže hned první přesilovou hru se štěstím vyžili, když nahození z modré tečoval v desáté minutě Šůcha. Kelti se do vedení dostali po dalších třech minutách hry. Dobrou orientaci předvedl v předbrankovém prostoru Dan Matys a domácí Bubeníček opět špatně zareagoval, načež byl vystřídán o poznání spolehlivějším Kořínkem. Přeci jen, dvě branky ze dvou střel bylo asi na trenéra domácích moc.

Ve druhé třetině drželi Kelti dlouho domácí na uzdě pozorným bráněním středního pásma a kouskováním hry. Když se k tomu přičetl spolehlivě chytající Vozdecký, měli Buldoci na problémy zaděláno. Jenže Kelti soupeři darovali dvě přesilovky, a jednu z nich domácí zužitkovali. Individuální akcí se ihned po vhazování blýskl Svoboda a srovnal. To bylo na dlouho ze strany střelců vše. Po změně stran se Kelti dostali více do blízkosti domácí branky díky dvěma přesilovým hrám, efekt však byl nulový. Mizerně sehrané přesilovky Kořínka téměř neohrozily. Kelti se však díky početním výhodám dostali více k míčku a srovnání počtu hráčů, spojené s vidinou bodového zisku a ubíhajícím časem, mělo za následek více otevřenou hru na obou stranách. Šťastnější, a přiznejme, že po celozápasovém průběhu asi zaslouženě, byli domácí Buldoci. Nahození od modré čáry v čase 41:27 propadlo Vozdeckému do branky a náhodná branka domácím pořádně zvedla náladu. Vzápětí chybovali bránící hráči hostí v prostoru mezi kruhy a dvě minuty a šestnáct vteřin před sirénou pečetil na 4:2 Čech. Kelti se sice před branku Kořínka ještě podívali, Fortuník i Kříž měli šance ke korekci stavu, ale ten se již nezměnil.

Branky a nahrávky: 1:18 Tůma (Tušl, Šmatlák) – 0:1, 13:06 Matys (Tůma, Kříž) – 1:2

Střely na branku: 27:17 (7:6, 8:5, 12:6)

Vyloučení: 3:4, Přesilovky: 4:3,  Využití: 2:0,  V oslabení: 0:0

Sestava SK Kelti 2008: Vítek Vozdecký – Roman Šmatlák, Michal Havryljuk, Iva Sevaldová – Jakub Kříž, Daniel Matys, Martin Tůma, David Fortuník, David Tušl

SK Kelti 2008 vs. HBC Plzeň 0:15 (0:4, 0:6, 0:5)

Plzeň na Kelty nastoupila ve velkém stylu a v osmé minutě bylo rozhodnuto, když na světelné tabuli svítilo 0:4. Kelti museli své prořídlé řady doplnit o čtyři starší žáky a dvě hráčky Fretek, neměli s vyspělejším týmem prakticky nárok na bod a objevovali se v prostoru před gólmany hostí opravdu jen sporadicky. Střelnice v Berouně svědčila Mečounům, kteří se trefovali přesně tam, kam Vokáč nedosáhl a trestali sebemenší zaváhání Keltů při bránění.

Střely na branku: 5:43 (2:1, 2:15, 1:15)

Vyloučení: 4:2, Přesilovky: 1:3,  Využití: 0:2,  V oslabení: 0:0

Sestava SK Kelti 2008: Viktor Vokáč – Roman Šmatlák, Michal Havryljuk, Iva Sevaldová, Anna Hromasová, Vítek Vozdecký, Jakub Kříž, Martin Tůma, David Fortuník, David Tušl, Radek Suk, Samuel Cihelka

Hodnocení víkendu dorostu z pohledu trenéra R. Nováka: „Naordinovaná obranná taktika slavila se Stříbrem úspěch jenom 41 minut. Nešťastný gól na 2:3 tři minuty před koncem rozhodl o vítězi, neměli jsme už sil na zvrat. Hráči a hráčka nechali na hřišti maximum, bohužel to nedopadlo bodovým ziskem. Druhý den to bylo na jednu bránu. Z pozice diváka se hezky koukalo na Plzeň, která zápas odmakala celých 45 minut a výsledek tomu odpovídá. Náš mladičký tým neměl šanci.“