Mladší žáci se silnými soupeři tentokrát bez výhry.

Domácí utkání nadstavbové části čekala oba týmy mladších žáků v Berouně. A oba zápasy byly proti soupeřům z čela soutěže, které bojuje o konečné medailové umístění. Shodně se nepodařilo uzmout ani bod. Zatímco ročníky 2005 prohospodařily první třetinu a Novému Strašecí nedokázaly vstřelit branku, ročníky 2006 Kladno sice potrápily, na remízu ani výhru nakonec ale nedosáhly.

SK Kelti ročníky 2005 vs. HBC Nové Strašecí  0:4 (0:4, 0:0, 0:0)

V prvním utkání nadstavbové části v domácím prostředí čekali 05ky „Bubáci“ z Nového Strašecí. Kelti se očividně modro-žlutých zalekli, jelikož už po šesti vteřinách prohrávali 0:1, když Koudela pustil za svá záda míček ze střední vzdálenosti. Než se domácí hráči stihli vzpamatovat, obdrželi další dvě branky. Na konci první první třetiny Strašecí zvýšilo již na 0:4 a Kelti byli zralí na ručník.

Ve druhé třetině začali modro-bílí konečně hrát aktivní hokejbal a napadat rozehrávku soupeře, což přinášelo šance, které domácí nedokázali využít. Druhá třetina tak skončila bez branek. V posledním dějství Kelti pokračovali v aktivním hokejbalu a chtěli využít skutečnosti, že Strašecí hrálo v úmorném vedru na dvě lajny. Nejblíže ke skórování byl Kadeřábek a po závaru v předbrankovém prostoru Beneš, ale v nedělním zápase by domácí hráči potřebovali ke skórování snad šest třetin. Zápas tak skončil výsledkem 0:4 pro hosty.

Komentář trenéra Baleky: „Zápas ovlivnila velmi rychlá branka soupeře a celkový nástup Strašecí, který se nám nepodařilo zachytit. Kelti zbylé dvě třetiny odmakali, ale své šance nedokázali využít. Strašecí si díky skvělé první třetině odváží zasloužené tři body.“

Sestava Keltů: Ondřej Koudela – Richard Mathauser, Matyáš Stolejda – Martin Frolík, Matyáš Dobřemysl – Lukáš Horel, Adam Váca, Jakub Kadeřábek – Adam Krutina, Pavel Slabý, Tomáš Beneš – Michal Hájek, Patrik Netuka

SK Kelti ročníky 2006 vs. HBC  ALPIQ Kladno  3:5  (1:1,0:2, 2:2)

Ve druhém zápase nadstavbové části přivítaly ročníky 2006 silný tým z Kladna. V první třetině se do výkonu promítla chaotická hra a Kelti, zřejmě vlivem nabuzení do zápasu, pospíchali i tam kde neměli. Místo nahrávky míče bez myšlenky vyhazovali a tím umožňovali soupeři znovu se vracet do útočné třetiny. Soupeř byl aktivnější, měl více střel a po zakončení Daníčka se ujal vedení. Přesto se domácím v závěru třetiny po závaru před soupeřovou brankou podařilo dorážkou Denise Krbce vyrovnat.

Ve druhé třetině domácí zvýšili aktivitu, soupeř se nedostával do zakončení tak často, nicméně po střelách Lejska a Petráska si vzali zpět vedení. Vzhledem k tomu, že Kelty trápila koncovka a několik gólových šancí trestuhodně zahodili, byl stav po druhé třetině 1:3.

V první minutě třetí třetiny soupeř Jedelským navýšil vedení, nepříznivý stav Kelty nezlomil a přes opakující se chyby chtěli stále hrát. Nejprve Ondra Tkadlec zachytil nahazovaný míček soupeře a prokličkoval před brankáře a snížil na 2:4 . Po chvíli v tlaku, po nahrávkách Davida Černého a Ondry Šlechty, Jakub Havel oběhl branku a nahozením pod brankáře snížil na rozdíl jedné branky na 3:4. Bohužel soupeři se opět podařilo vstřelit branku na 3:5 Daníčkem.  Stále nervóznější soupeř v závěru tahal za kratší konec, Kelti se ale brankově již neprosadili.

Komentář trenéra J. Tkadlece: „Roman tentokrát v brance dělal co mohl, ale především neproměňování šancí nám zabránilo kvalitního soupeře více potrápit. Přes zmíněné nedostatky si kluci za svůj výkon pochvalu zaslouží.“

Branky a nahrávky: 7:09 Daníček (Tomášek) – 0:1, 9:07 Krbec (Souba) – 1:1,14:10 Lejsek (Jedelský) – 1:2, 16:32 Petrášek – 1:3, 24:54 Jedelský (Daníček) – 1:4, 28:49 O.Tkadlec – 1:4, 30:43 J.Havel (V.Šlechta, D.Černý) – 3:4, 32:40 Daníček (Jedelský) – 3:5

Vyloučení: 2:6, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 14:17 (4:8,5:4,5:5)

Sestava SK Kelti 06: Roman Kurhajec – Rostislav Tvaroch, Ondřej Tkadlec, David Černý, Jan Hrubý, Jakub Urban, Jaroslav Smejkal, Vojtěch Šlechta, Patrik Mišina, Jakub Havel, Denis Krbec, Albert Mühlfeld, Eliáš Betlach, Ondřej Černý, Matěj Kolman, Maxmilián Souba, Matěj Žežulka