Mladší žáci sehráli dvě dobrá utkání. Za čtyři body.

Mladší žáky čekala o víkendu dvě utkání. A obě byla proti týmům, se kterými v letošní sezoně hrají hodně vyrovnaně. Kelti byli v každém utkání tím lepším a střelecky aktivnějším týmem, ale zatímco v domácím zápase proti Ústí nad Labem hodně pokulhávala střelba a Kelti nakonec prohráli na nájezdy, na Lužinách to byla opačná písnička. Keltům se podařilo zužitkovat sedm šancí a domácímu celku řádně oplatili březnovou porážku.

Parádní dvoubrankový start neměl pokračování. Tři minuty, tři střely, tři góly soupeře!

Kelti vstoupili do souboje s Ústím nad Labem pravou nohou. V páté minutě vybídnutí k brejku od Bertoše zužitkoval chytrou střelou Endrle, v šesté minutě ukázal čich na góly v přesilovce Horel. Jenže další branky na straně Keltů nepřicházely a ke slovu se dostal soupeř.

Ústí si schovalo do druhé periody parádní obrat. Kelti nejprve nezužitkovali řadu obrovských šancí ke skórování a tak hosté trestali. A trestali asi více, než by si Kelti zasloužili. Během chvilky zužitkovali tři chyby Kocourek, Kuchař a Jičínský a Kelti najednou prohrávali. Ta tam byl dobrý pocit z dobře sehraného dosavadního průběhu zápasu.

Kelti dvakrát srovnali a rozhodovaly nájezdy

Kelti vrhli všechny síly do útoku a střelecká aktivita neutuchala. Až ve 29. minutě se zadařilo a poctivou práci na brankovišti přetavil ve svojí premiérovou trefu Tomáš Beneš. Ve 34. minutě ale přišla studená sprcha, když jednu z mála šancí využil Kincl, který pláchl obraně a strhl vedení na stranu Elby. Kelti na poslední dvě minuty přeskupili řady a výsledkem byl parádní pas Dvořáka na Endrleho, průnik do soupeřovy třetiny a milimetrová přihrávka na Kubu Havla, který v čase 34:47 srovnal. V závěrečné minutě měli Kelti ještě obrovský tlak, jenže ve vyložené šanci minul Horel a zápas dospěl do nájezdů.

V těch dlouho kralovali gólmani, Keltům se nedařilo v zakončení, Němčíka jednou zachránila tyč. Až v šesté sérii našel recept na Jakuba Němčíka Koza, a rozhodl o prémiovém bodu pro Ústí.

Komentář trenéra R. Nováka: „Mám smíšené pocity. Na jednu stranu jsme odehráli pěkné utkání, které jsme měli ve své režii. Ale podobně jako s Hýskovem jsme byli potrestáni po hrubkách a nakonec jsme o body, na které jsme měli nárok, museli bojovat. Vytvářeli jsme si dostatek šancí. Mohli bychom vyhrát i větším gólovým rozdílem, soupeřův brankář se ale, na rozdíl od našich střelců, dobře vyspal. Nicméně týmový výkon, kdy nám nebylo přáno, nám pomohl k vyrovnání. A to je pozitivní…“

SK Kelti vs.Elba DDM Ústí nad Labem 4:5sn (2:0, 0:3, 2:1)

Branky a nahrávky Keltů: 3:09  Endrle (Bertoš) – 1:0,  4:18  Horel (PP)(Beneš, Vokůrka) – 2:0,  28:32  Horel (Beneš, Vokůrka) – 3:3,  34:47  Jakub Havel (Enrdle,Dvořák) – 4:4

Vyloučení: 3:1, Přesilovky: 1:3, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 30:19

Sestava SK Kelti: Jakub Němčík – Adam Zonek, Adam Janošek, Adam Váca, Matyáš Stolejda, Matyáš Dobřemysl, Jan Havel, Jakub Havel, Vojtěch Šlechta, Filip Endrle, Filip Rosický, Patrik Netuka, Adam Krutina, Jan Chromek, Lukáš Horel, David Vokůrka, Matej Bertoš, Jakub Dvořák, Tomáš Beneš

V celku vyrovnaná první část, druhá už v režii Keltů.

Domácí celek si v prvních minutých utkání vytvořil několik zajímavých šancí, gól ale padl do jeho branky. Parádně sehraná bully v podání dvojice Šlechta – Zonek skončila přesnou střelou obránce Keltů a ti se mohli radovat z vedení. Němčík v průběhu první poloviny zápasu musel několikrát zasahovat a významně podržel svůj tým. A jeho spoluhráči si na začátek druhé třetiny schovali dvojitý direkt, kterým nasměrovali zápas k vítězství. Nejprve využili zaváhání domácí obrany Zonek se Šlechtou, vyslali do úniku Horela, který sice napoprvé Štrábergera nepřekonal, ale dorážku už zvládl na jedničku. Vzápětí se individuální akcí prosadil Endrle a Kelti vedli 3:0. Kelti byli na koni, ale čtvrtou branku přidali až po druhé změně stran.

V závěru se konaly brankové hody

Závěrečná perioda byla plně v režii hostů. Ti se pokoušeli ostřelovat střídajícího Slabocha ze všech pozic, góly padaly až v závěru. A hned čtyři. Vybídnutí Chromka využil pohotovou střelou otřenou o tyč Rosický, vzápětí se individuální akcí zakončenou ranou pod břevno blýskl Horel, aby mu za dalších 30 vteřin sekundoval obdobně Zonek. Gólový účet uzavřel Adam Krutina, který si svoji první branku připsal asi až na pátý nedělní pokus.

Komentář trenéra R. Nováka: „Jsme spokojeni. Výsledek sice hovoří jednoznačně, ale Kert nepříjemně kousal. Kuba Němčík však neinkasoval a to byl základ našeho úspěchu. Na rozdíl od soboty jsme tolik nechybovali a využívali nabídnuté šance. I když lepší by to mohlo být vždy. V závěru jsme opticky upravili skóre po několika povedených individuálních akcích, které potěšili oči podporujících rodičů“!

HC Kert Park Praha vs. SK Kelti 0:7 (0:1, 0:2, 0:4)

Branky a nahrávky Keltů: 2:40  Zonek (Šlechta),  14:34  Horel (Šlechta, Zonek),  14:46 Endrle,  32:36  Rosický (Chromek),  34:47  Horel,  33:10  Zonek,  35:15 Krutina (Chromek)

Sestava SK Kelti: Jakub Němčík – Adam Zonek, Adam Janošek, Adam Váca, Jan Havel, Jakub Havel, Jakub Dvořák,  Vojtěch Šlechta, Filip Endrle, Filip Rosický, Patrik Netuka, Adam Krutina, Jan Chromek, Lukáš Horel, David Vokůrka, Matej Bertoš, Tomáš Beneš