Mladší žáci v souboji na ostří nože! Vítězem jsou Kelti!

Bratrovražedná bitva či neškodná událost? Kdo by si myslel, že vzájemný zápas obou celků mladších žáků Keltů je dopředu rozhodnut, protože tabulka přeci hovoří za vše, ten by se šeredně mýlil. Ač jsou ročníky 2006 u hokejbalu déle, méně zkušené 05ky se vzepřely některými předem nalinkovanému osudu a dokázaly ubojovat v pohledném a fyzicky náročném utkání remízu 3:3 a následně si vzít bod navíc v nájezdech. Sláva „vítězům“, čest „poraženým“. Vítězové byli v Berouně v sobotu odpoledne dva – Kelti a hokejbal!

SK Kelti 2008 – ročníky 05 vs. SK Kelti 2008 – ročníky 06   4:3sn (2:0,1:3,0:0)

Branky a nahrávky: 4:22 Horel – 1:0, 9:35 Slabý (Frolík) 2:0, 13:53 Slabý (Horel), 3:0  18:15 Krbec –  3:1, 18:49 Tkadlec – 3:2,  Šlechta – 3:3
Vyloučení: 2:2, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 18:25 (7:6 ,4:10 ,7:9 )

Sestava SK Kelti – ročníky 2005: Ondřej Koudela – Matej Bertoš, Matyáš Stolejda, Václav Valenta, Adam Slabý, Martin Frolík, Lukáš Horel, Adam Krutina, Jakub Kadeřábek, Michal Hájek, Anna Lipertová, Adam Váca, Richard Mathauser, Tomáš Hříbal, Tomáš Beneš

Sestava SK Kelti – ročníky 2006: Roman Kurhajec – Ondřej Tkadlec, David Černý, Jan Hrubý, Jakub Urban, Jaroslav Smejkal, Vojtěch Šlechta, Patrik Mišina, Jakub Havel, Denis Krbec, Albert Mühlfeld, Matěj Žezulka, Eliáš Betlach , Ondřej Černý, Matěj Kolman, Maxmilián Souba

Ondra Baleka popisuje derby očima týmu 2005 následovně:

„Doslova sváteční událost, na kterou se hráči těšili už dlouho dopředu. O hecování a různé vtípky nebyla nouze již v týdnu během tréninků. Zápas začal společným pokřikem, aby všem bylo jasno, že ač jsou proti sobě nastoupené dva týmy, tak dohromady jsou jeden klub s keltem na hrudi. „Papírově“ silnější 2006 vstoupili do zápasu velmi vlažně a 2005 to hned trestali v první třetině z hole Horela, který se prosadil střelou golfem z vrcholu kruhů. Do konce první třetiny se ještě prosadil Slabý a zvýšil na 2:0. V tu chvíli byl na hřišti jen jeden tým. Do začátku druhé třetiny se pokračovalo ve stejném duchu a Slabý přidal další branku, kdy zvyšoval již na 3:0. Kelti 2005 si zřejmě mysleli, že je o zápase rozhodnuto, ale 2006 se nevzdaly a ještě do konce druhé třetiny stačily zápas vyrovnat na 3:3. Ve třetí třetině jsme branku neviděli a zápas musely rozhodnout samostatné nájezdy. Začaly ročníky 2006 a Krbec se štěstím propasíroval míček za záda brankáře Koudely. Za 2005 jel první Krutina a povedeným blafákem do bekhendu vymetl horní víko. Jako další z 2006 jel Šlechta, ale střelou z kruhů na Koudelu nevyzrál. Druhou sérii ukončil Horel a opět kličkou do bekhendu nedal Kurhajcovi šanci. Za 2006 musel dát  Havel, ale na Koudelu nevyzrál. Druhé derby končí vítězně 4:3 na nájezdy pro starší ročníky!

Do derby jsme šli v roli outsidera a tato role nám vyloženě svědčí. Kluci neměli co ztratit a od začátku zápasu šli do všeho naplno, z čehož jsme vstřelili branky. Zápas se musel líbit. První polovina zápasu byla v naší režii, druhá zase v „hostující“. O bodu navíc rozhodly nájezdy a jelikož jsme měli přesnější mušku, vyhráli jsme je.“

Za lavičku ročníku 2006 promluvil trenér Jirka Tkadlec:

„2005 nastoupily do utkání s tím, že chtějí vyhrát a pro vítězství si šly. Byly lepším týmem, měli více územní převahy a lepší střelbu. V páté minutě aktivní a pohotový střelec Lukáš „Rybíz“ Horel a vzápětí dobře hrající „kojot“ Adam Slabý překvapili brankáře 06 a to znamenalo vedení 2:0.
06 postrádaly více aktivity, možná se hůře vyrovnávaly s atmosférou utkání, ale nejspíš také proto, že změny v sestavě, které jim trenéři nastavily, nebyly pro vývoj utkání na místě. Druhá třetina začala v podobném duchu a 05 rychle navýšily vedení Adamem Slabým na 3:0. Po tomto gólu se 06 vrátily k osvědčené sestavě z minulého víkendu, ukázaly, že chuť bojovat, která je na jaře zdobí, neztratily ani za nepříznivého vývoje utkání. Pomalu začaly režii utkání přebírat na svoji stranu. V 19. minutě se z tlaku prosadil Denis Krbec, chvíli poté Ondra Tkadlec a v poslední minutě po samostatném nájezdu přesným zakončením Vojta Šlechta.
V průběhu druhé třetiny však začaly docházet síly dvěma do té doby výborně hrajícím Kojotům, kteří hráli druhý zápas v řadě, a 05 neměly nikoho, kdo by za ně převzal otěže.
Jestliže v první třetině byly 05 lepší, tak ve třetí části to byl pravý opak a 06 stupňovaly tlak a v závěru soupeře nepustily ze třetiny. 05 však již změnu skóre nepřipustily.

Remíza v této kategorii znamená nájezdy a v těch byly šťastnější ročníky 05, za starší proměnil Krutina a Horel a za 06 pouze  Krbec. Nezbývá než 05 gratulovat k vítězství!

Jako celek bylo utkání herně vyrovnané, ač o jednotlivých třetinách se to říci nedá. Na straně 05 však byl jistější brankář, stále se lepšící Ondra Koudela! Krásné počasí, hezký dramatický hokejbal, remíza v derby 3:3. Co si více přát? Hlavní pozitivum, Kelti jako jeden ze dvou klubů ČR, obsazuje kategorii mladších žáků dvěma týmy. Přesto jsou kluci schopni odehrát derby na vynikající úrovni a hráčská kvalita i díky dvěma celkům neustále stoupá!“