Přelouč doma neporažena. Kelti se s play-off 1. ligy loučí!

Kelti v Přelouči ani jednou nevyhráli a s 1. ligou se loučí. Domácí Jestřábi chtěli v obou utkáních hraných na přeloučském asfaltu víc, obě utkání dokázali otočit a Keltům, navzdory solidním výkonům hostí, výhru v sérii nedovolili. Zatímco v pátečním duelu se chléb lámal v polovině utkání, oba celky si dramatickou zápletku schovaly především na sobotu. Třetí duel rozhodla branka vstřelená Přeloučí v čase 44:10 a Kelti srovnat nedokázali. Hráči z Berouna byli v sérii rovnocenným soupeřem, domácí Jestřábi ale postupují zaslouženě.

Dvě lajny Keltů dlouho vedli

Kelti do odvetného duelu vstupovali v oslabené sestavě. Dílem tresty z minulého utkání, dílem nemocemi a jinými povinnostmi. Soustředili se tak na pozorné bránění a jednoduchou a účelnou hru, kterou v Přelouči praktikovali 14 dní zpět. A hned na první minutu si připravili pro Jestřábi studenou sprchu. Bureš se v předbrankovém prostoru zmocnil míčku a jeho nenápadná střela proklouzla za Smekala. Přelouč se vzpamatovala rychle, snažila se tlačit do útoku a vytěžila z toho branku. V sedmé minutě srovnal dorážkou Mucha. Oba celky si byly vědomi důležitosti utkání a čekali na chybu soupeře. Více možností měli ve druhé polovině první třetiny Kelti, kteří zahrávali dvě přesilové hry. První příliš nebezpečná nebyla, ale ve druhé početní výhodě se ke střele na modré napřáhl Kubr a míček si našel cestu do Smekalovi sítě.

Přelouč aktivitou zvrátila utkání

Po změně stran nastoupil na hřiště celek Přelouče s jasným cílem – aktivním napadáním donutit Kelty k chybám. A to se mu dařilo. Kelti byli všude druzí, domácí si vynutili dva fauly, ale stále nemohli najít recept na obranu Keltů. A tak jim hráči hostí pomáhali sami nepřesnými rozehrávkami a zbytečným předržováním míčku. Ve 24. minutě tak přišel trest, když se k Raška obral protihráče o míček a v nebezpečném prostoru mezi kruhy pálil přesně. Vzápětí Přelouč zahrála útočné vhazování tak dobře, že Hutla propálil vše, co mu stálo v cestě

Obrat utkání nalil Přelouči krev do žil, na další přesný zásah ale domácí hráči čekali marně. Lašek byl v brance Keltů pozorný a svůj tým držel na dosah vyrovnání. Střelci z Berouna však ve zbytku utkání neměli svůj den, a přestože opticky i herně nebyli v poslední části horší, Smekala nepřekonali. Druhé utkání tak vyhrála Přelouč těsným rozdílem 3:2.

HC Jestřábi Přelouč vs. SK Kelti 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 0:52  Bureš (Novák) – 0:1,  6:19  Mucha (Příhoda, Šmíd) – 1:1, 14:24  Kubr (PP)(Dvořák) – 1:2,  23:09  Raška (Vorba) – 2:2,  23:19  Hutla (Svoboda) – 3:2

Vyloučení: 5:6, Přesilovky: 5:4, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 26:19 (6:5, 10:5, 10:9)

Sestava HC Jestřábi Přelouč: Petr Smekal (Petr Brykner) – Roman Stoklasa, Martin Šmíd, Petr Doležal, Petr Michetschalger, Lubomír Menc, Luboš Moravec, Zbyněk Hejhal, Jan Příhoda, Filip Mucha, Petr Svoboda, Jakub Horák, Tomáš Vorba, Rudolf Raška, Jakub Šimek, Michal Šimek, Zbyněk Čapek, Lukáš Hutla

Sestava SK Kelti: Petr Lašek (Jakub Günther) – Roman Šmatlák, Daniel Matys, David Kubr, David Volf, Marcel Nájemník – Bohumil Gotthard, Ondřej Beneš, Roman Novák, Jakub Bureš, Jiří Dvořák, Tomáš Bartolen, Marek Krbec

I potřetí Kelti vedli! Přelouč v oslabení srovnala

Ve třetím duelu šli opět do vedení Kelti. Vyrovnané první dějství překlopil na stranu hostí Urban, který nastoupil navzdory zákeřné nemoci. V osmé minutě prokázal nejvíce důrazu na Smekalově brankovišti a rozjásal hostující střídačku.

V krásném jarním počasí však střelcům na obou stranách zvlhl střelecký prach. Domácí se nebyli schopni, tak jako v celé sérii, dobře popasovat s častými početními výhodami, Kelti je bez větších problémů bránili. Zlom ale nastal ve 25. minutě. Chybu při rozehrávce přesilové situace Keltů vystihl Moravec a hnal se na Laška. Ten prvním zákrokem obrovskou šanci zmařil, jenže Moravec se dostal zpět k odraženému míčku a ležícího Laška překonal.

Poslední minuta rozhodla o výhře favorita

Vyrovnaný stav 1:1 trval až do 45. minuty. Hodně práce měli oba brankáři. Lašek byl společně s bránícími spoluhráči ve větší permanenci, nicméně i Kelti dokázali ohrožovat domácího strážce svatyně a střídačce Jestřábů často zatrnulo.

Rozhodující moment celé série přišel při útočných manévrech Keltů po zbytečném Matysově faulu hokejkou. Přelouč rozehrála přesilovou hru, od mantinelu napřáhl Horák a trefil přesně horní růžek Laškovy branky.

Minutu před koncem Kelti zbraně nesložili, dostali se na soupeřovu polovinu, odvolali brankáře a vynutili si tlak i vyloučení Přelouče. Několik slibných šancí málem skončilo vyrovnávacím gólem. Míček z hranice brankoviště ale dotírající Kelti za Smekala nedostali. Naopak, po jednom odrazu od hokejky Keltů se dostal balonek k Příhodovi, který jej z poloviny hřiště poslal do prázdné branky a pečetil výhru favorita  3:1.

HC Jestřábi Přelouč vs. SK Kelti 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 7:15  Urban (Beneš, Gotthard) – 0:1,   24:21  Moravec (SH) – 1:1,  44:10  Horák (PP)(Štefanský, Doležal) – 2:1,  44:59  Příhoda (SH, EN) – 3:1

Sestava SK Kelti: Petr Lašek (Jakub Günther) – Roman Šmatlák, Daniel Matys, David Kubr, David Volf, Milan Piovarči – Bohumil Gotthard, Ondřej Beneš, Roman Novák, Václav Urban, Jiří Dvořák, Tomáš Bartolen, Marek Krbec