V sobotu výhra, v neděli také! Áčko opět zabralo!

Světlá chvíle letošního podzimu přichází? Nebo bude mít výkonnostní vzestup Keltů jepičí život? O víkendu měli Kelti na programu dvě přetěžká utkání se soupeři, s nimiž ještě nikdy nebodovali. Ani se neutkali na domácí půdě. V zápase s Opavou i Poličkou byli mírně lepším týmem a celkový „bodosběr“ se zastavil na číslici pět. Kelti porazili Opavu 4:3, s Poličkou brali „jen“ dva body, když jim utekl závěr utkání a soupeř v koncovce srovnal. Před posledními třemi utkání podzimu můžou být především podané výkony živou vodou pro tým, který prozatím jen paběrkoval! A brány play-off, kam postupuje dvanáct celků, se opět otevřely.

Rychlé vedení Opava dorovnala

Kelti vstoupili do utkání s Opavou aktivně, s míčkem se za modrou čárou nemazali a na Grufíka mířilo v prvních minutách hodně střel. Ujala se jediná. Ukázkovou kombinaci předvedli Beneš s Gotthardem a po milimetrovém pasu hráče s číslem 10 neměl kapitán Gotthard těžkou práci. Slezané ale Keltům vedení rychle vzali, když po zbytečné chybě před Laškem střílel bekhendem Volný. Kelti do sedmé minuty Opavu tlačili, jenže zbytečné fauly znamenaly, že se druhá polovina periody odehrála především na polovině domácího týmu. Hosté se ale horko těžko usidlovali v útočném pásmu, jejich kombinace nebyla optimální a když už na berounskou branku mířila střela, kryl ji Lašek.

Šancí Keltů na vedení plno, ujala se jen jediná

Ve druhé části Kelti postavili ve středním pásmu pevný obranný val, přes který měl soupeř problém proniknout. Pokud se dostal do útočného pásma a vystřelil, jednalo se většinou o střely ze střední vzdálenosti, se kterými Lašek problém neměl. A když už míček ve vzduchu zaplachtil, pomohla i trocha štěstí. Na druhé straně měl Grufík o poznání více práce. Gotthard byl při střelecké chuti, velmi často jej zásoboval přihrávkami Hrabar či Beneš, kýžená branka však dlouho nepřicházela. Až v čase 26:17, po milimetrovém pasu do brejku, dokázal domácí kapitán Grufíka vykoupat a strhl vedení na stranu Keltů. Vzápětí se podobným způsobem dostal k zakončení Davídek junior, ale jeho bekhendová klička skončila jen na boční konstrukci. Kelti po druhé části zaslouženě vedli, v závěru se ale bezhlavě pouštěli do útočných manévrů a zapomínali na zadní vrátka!

Kelti dvakrát odskočili, Opava dotáhla. Na srovnání to nestačilo!

Závěrečnou část začínali Kelti přesilovou hrou. A rychle ji proměnili v gól. Zmatků v obranném pásmu Opavy využili Kohout a střílející Urban, jehož střela našla hůl před brankou stojícího Nováka – 3:1. Opava opět zareagovala gólem. Po nenápadné akci ve středním pásmu a střele Palcera od modré k tyči musel Lašek lovit míček ze sítě podruhé. Obrovskou šanci na zvrat v utkání měli Slezané v polovině třetí části. Rozhodčí přísně vyloučili Kubra, vzápětí ještě přísněji Nováka, a minutu a půl trvající dvojnásobná výhoda byla vodou na mlýn Opavy. Ta rozpoutala v útočném pásmu peklo, přesnými pasy se její hráči dostávali do zakončení, jenže branku nebyli schopni z vyložených pozic trefit. Nebo trefili, a Lašek byl na místě.

Kelti pozornou hrou nedávali hostům moc dalších šancí ke vstřelení branky, kouskovali hru a snažili se držet míček v bezpečné vzdálenosti od Laška. Po zbytečném faulu se Opava dvě a půl minuty před koncem dostala do oslabení. Takticky chybně sehraná přesilovka ale vyústila ve faul Keltů, srovnání počtu hráčů na hřišti a ještě poslední šanci hostí s utkáním něco udělat. Beneš s Gotthardem ale byli proti a když se dostali s míčkem ke Grufíkově brance, zakončili minutu před koncem nenápadnou akci Benešovou střelou. Jenže Opava nesložila zbraně a využila zaváhání Keltů ve vlastním obranném pásmu. 41 vteřin před sirénou zakončil přesně Volný. Power – play hostujícího celku ale už nic nepřinesla, Kelti sehráli zbývající čas ve středním pásmu a dokázali tak těžké utkání dovést do vítězného konce!

SK Kelti vs. SHC Opava 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 2:47  Gotthard (Beneš) – 1:0,  3:25  Volný – 2:2,  26:17  Gotthard (Beneš) – 2:1,  31:17  Novák (PP)(Urban, Kohout) – 3:1,  34:41  Palcer (Vladař) – 3:2,  44:00  Beneš (Gotthard) – 4:2,  44:19  Volný (Šindlář) – 4:3

Vyloučení: 8:7, Přesilovky: 3:6, Využití: 1:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 32:35 (10:14, 14:12, 8:9)

Sestava SK Kelti: Petr Lašek (Vítek Vozdecký) – David Kubr, Jiří Hrabar, Ondřej Bešťák, Martin Davídek – Ondřej Beneš, Bohumil Gotthard, Tomáš Bartolen, Václav Urban, Marek Kohout, Marek Krbec, Roman Novák, Jakub Kříž, Jan Krásl

Sestava SHC Opava: Jonáš Grufík – Marek Šindlář, Pavel Málik, Adam Prokeš,  Jan Staníček, Tomáš Palcer, Patrik Král, Vojtěch Palcer, Martin Zavřel, Dušan Valdař, Lukáš Přibyla, Ondřej Volný, Oldřich Sukeník, Lukáš Satek, Petr Mareta, Dominik Houša, Adam Houša

Polička měla lepší start, Lašek bezchybný

K nedělnímu utkání nastoupili Kelti bez Kubra, sestavu doplnil mladík Šmatlák. Statistika nuda je, má však cenné údaje. Věkový průměr týmu, i díky opětovnému zapojení dorostenců, tak klesl na 22,8 roku. A mladí hráči se s loňským vítězem první ligy prali více než statečně! Polička si přijela pro body a bylo to od úvodního vhazování cítit. V první třetině to byli Východočeši, kdo diktoval tempo hry. Obrana Keltů ale odolávala a když už mířila mezi tři tyče střela, Lašek byl na místě. Brankář Keltů se na víkend připravil parádně a domácí hráli po první třetině 0:0 především jeho zásluhou.

Vstřelená branka Keltů přinesla tlak domácích

Kelti se osmělovali postupně, pomohla jim k tomu i dvojnásobná přesilovka na konci první třetiny. Nebyla využita, herní pohodu si tým z Berouna ale přenesl do druhého dějství, v němž převzal otěže zápasu. A když se v čase 20:25 trefil Bešťák, Kelti začali dominovat. V permanenci byl náhle hostující Šupík, na kterého se valil jeden útok za druhým. Brankář hostí ale prokazoval svému týmu výbornou službu a Kelti navýšit skóre nezvládli. Když v poslední vteřině nezakončil přesně před poloprázdnou brankou Gotthard, šly týmy do šaten za překvapivého stavu 1:0 pro Kelty.

Hostující celek srovnal v závěru

A třetí dějství dlouho vyznívalo kladně pro tým z Berouna. Míček na holích byl u obou týmů stejně často, akce Keltů vyznívali dlouhodobě nebezpečněji. Polička si svůj tlak schovávala na poslední pětiminutovku. K tomu jí pomohl faulem Novák, Kelti ale nebezpečnou situaci ustáli, opět zásluhou vynikajícího Laška. Když dvě a půl minuty před koncem putoval za katr kapitán hostí Grubhoffer, zdálo se být rozhodnuto. Jenže… Stejně jako den předtím Kelti předvedli útočný faul při napadání, sednout si šel Bartolen a počet hráčů se srovnal. Soupeř odvolal brankáře a bylo zle. Pětka hostí vytvořila obrovský  tlak v obranném pásmu Keltů, ze skrumáže před Laškem vylétla střela kterou brankář Keltů vyrazil před Tobiáše a bylo srovnáno. Minutu a půl před koncem Polička dorovnala těsné vedení Keltů na 1:1. A přestože měli domácí následně ještě krátkou možnost přesilové hry a Gotthard měl tři body po vybídnutí Beneše deset vteřin před sirénou opět na holi, skončilo utkání „fotbalovou plichtou“.

Nájezdy přinesly bod navíc Keltům!

První nájezdová loterie sezony patřila domácím hráčům. Lašek si připsal první zákrok až ve třetí sérii, hostující hráči dvakrát pohrdli zakončením a vychytal až toho třetího. Na straně Keltů se neprosadili Davídek s Hrabarem a celkově šestý nájezd proměnil mazácky znovuzrozený střelec Gotthard. Kelti si díky tomu připsali druhý, nesmírně cenný, bod.

Komentář trenéra M. Davídka k víkendu: „Před víkendem, kdy nás čekaly jedny z nejlepších týmů loňské i letošní sezony, jsme chtěli navázat na dobrý výkon proti Novému Strašecí. To se povedlo! Vyrovnali jsme se i s tím, že nám chyběli hráči základní sestavy. Herně disciplinovaným výkon podpořený bojovností, chutí hrát a především vyhrát jsme ovšem nedoporovodili disciplínou. To pozitivní  nás pohánělo dopředu, někdy zbytečné fauly nás naopak srážely a asi stály i bod navíc s Poličkou. K vidění byly i hezké akce a rádi bychom tyto výkony vydrželi minimálně do konce podzimu!“

SK Kelti vs. SK Kometa Polička 2:1ss (0:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 20:25  Bešťák (Urban) – 1:0,  43:39  Tobiáš (Schauers, Štefka) – 1:1,  rozhodující nájezd Gotthard

Vyloučení: 4:5, Přesilovky: 4:3, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 26:17 (4:6, 15:5, 7:8)

Sestava SK Kelti: Petr Lašek (Vítek Vozdecký) – Roman Šmatlák, Jiří Hrabar, Ondřej Bešťák, Martin Davídek – Ondřej Beneš, Bohumil Gotthard, Tomáš Bartolen, Václav Urban, Marek Kohout, Marek Krbec, Roman Novák, Jakub Kříž, Jan Krásl

Sestava SK Kometa Polička: Michal Šupík (Radim Hnát) – Jan Škraňka, David Rokos, Filip Lux, Denis Hnát, Karel Geba, David Derka, Filip Augustin, Miloš Grubhoffer, Ondřej Tobiáš, Jaroslav Holec, Jiří Tobiáš, Jiří Kašpar, Roman Schauer, Filip Štefka