Starší žáci stvrdili postup na finálový turnaj výhrou Pedagogem!

V sobotu čekal starší žáky zápas o pojištění postupu na finálový turnaj. I přes absenci dvou berounských hráčů mohli diváci sledovat atraktivní a gólově hojný zápas. Devět branek v síti hostujího Pedagogu České Budějovice rozhodlo o konečném postupu starších žáků do finálového turnaje. Svěřenci trenéra Fortuníka tak nemusím o postup bojovat v příštím kole v Plzni a po základí části obsadí zcela jistě medailovou pozici!

Dvougólová první perioda byla jen rozjezd!

Na první branku si diváci museli počkat do dvanácté minuty zápasu a to i přes velký počet šancí a tři samostatné úniky. V přesilové hře propálil vše, co mu stálo v cestě, Radek Suk a otevřel střeleckou listinu. Do první sirény ještě zvýšil Marek Krbec a Kelti vedli o dvě branky.

Hráčům Pedagogu došli síly!

Když se po dvaceti vteřinách prosadil podruhé v zápase Krbec, hosté začínali pomalu ztrácet naděje na výhru. V půlce zápasu došlo k vystřídání gólmanů a do branky se postavil Jakub Günther. Ten se hned ze začátku hodně zapotil, když se hosté dostali snad do jediné šance za celou třetinu. Samostatný únik ale zvládl odvrátit. A tak mohli Kelti znovu udeřit. Za chvíli totiž skóroval Kryštof Preisler a o minutu později přidal pátý gól Matěj Taufer.

Čtyři góly v síti hostů už jen upravili konečný výsledek!

Kelti se ve třetí třetině rozhodli pro hru bez zakázaných uvolnění. Chtěli totiž svého soupeře úplně utahat a tak při každé signalizaci gólman domácích balónky rozehrával a nedával možnost hostům vystřídat. Padesát vteřin od startu třetí patnáctiminutovky stačilo Vojtovi Dudovi k překonání hostujícího brankáře. Kelti vedli už 6:0, ale to jim stále nestačilo. Za dvě minuty se v přesilové hře prosadil Radek Suk. Skóre ještě upravil Tonda Patera a hattrick završil Radek Suk. Kelti vyhráli vysoko 9:0 a zajistili si postup na finálový turnaj.

Komentář trenéra Fortuníka:  „Poslední domácí zápas této sezony hodnotím celkově velice pozitivně. Soupeř z Budějovic sice přijel v sedmi hráčích, ale měl občas kvalitní útočné herní pasáže kdy nás skvěle podrželi oba gólmani a zasloužili se o čisté konto. Přesilové hry jsme sehráli tentokrát velice produktivně, za to jsem velice rád.“

SK Kelti 2008 vs. SK Pedagog České Budějovice 9:0 (2:0, 3:0, 4:0 )

Sestava SK Kelti 2008: Lukáš Huml, Jakub Günther – Radek Suk, Michal Valach, Vít Kolovrat, Vojtěch Dejdar, Martin Maršoun, Marek Krbec, Jakub Dvořák, Martin Špeta, Kryštof Preisler, Antonín Patera, Matěj Taufer, Vojtěch Duda