Závěr sezony ve znamení výher mladších žáků!

Závěrečný víkend Přeboru mladších žáků se oběma celkům Keltů povedl. Možná i dílem díky tomu, že soupeři byli celky z chvostu tabulky, tedy podobné síly jako Kelti. Ročníky 2005 svoje působení mezi mladšími žáky ukončily výhrou nad celkem TJ KOVO Praha, mladší 06ky si poradily s dalším pražským týmem, Kert Parkem, hladce 8:3. „Pokus“ s nasazením dvou celků mladších žáků do soutěží se povedl a již teď je jisté, že se Kelti s podobným modelem pro příští sezonu nerozloučí!

SK Kelti – ročníky 2005 vs. TJ KOVO Praha 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)

Přívětivý soupeř, pražské KOVO, bylo posledním soupeřem ročníků 2005 v sezoně. V zápase debutoval brankář z přípravky Dominik Mašek a cílem pro vstup do utkání bylo předejít podcenění soupeře. V první třetině, ač nebyla v takovém tempu jakou si trenéři představovali, byli Kelti aktivnější a vytvářeli si šance. Jediným úspěšným střelcem byl Váca, který využil pasu Slabého a samostatný únik vyřešil střelou do šibenice.
Do druhé třetiny chtěli Kelti zvýšit aktivitu při napadání soupeře a výsledkem byl stav 3:0 po dorážkách Mathausera a Hájka. Kelti si asi mysleli, že to půjde samo a tak nedůslednost  v obranném pásmu Kovo využilo na snížení 1:3. Navíc o chvíli později hráči v bílých dresech školácky přišli o míček na vlastní modré, soupeř samostatný únik využil a snížil na 2:3. Euforii Kova domácí naštěstí do konce třetiny zchladili brankou Netuky na 4:2.
Do poslední třetiny sezony Kelti vstoupili odhodlaně a Kovo již k ničemu nepustili. Z tlaku v útočném pásmu vytěžili jen jednu branku, kdy Váca vyhrál bully a Slabý střelou golfem nedal brankáři šanci. Konečné skóre tak stanovil na 5:2 a díky výhře Keltů 2006 nad Kertem jejich starší soukmenovci ukončili sezonu na 8. místě.
Komentář trenéra Ondry Baleky: „Poslední zápas sezony s ideálním soupeřem – mělo to být poklidné dopoledne a kluci si měli zápas užít. Bohužel za stavu 3:0 začali hrát hodně profesorsky a každý měl potřebu tahat míček a chodit minimálně do dvou hráčů, za což nás Kovo spravedlivě potrestalo a debutantu Maškovi v brance jsme moc nepomohli. Konečné skóre mohlo být vyšší, ale efektivita v zakončení ve 100% šancích byla žalostná.  Za celou sezonu patřím klukům a dívkám uznání – odvedli kus práce a zlepšení hry mezi prvním a posledním zápasem je markantní.“
Sestava Keltů: Dominik Mašek – Nikola Šlemarová, Martin Frolík – Václav Valenta, Matej Bertoš – Matyáš Stolejda, Matyáš Dobřemysl – Jakub Kadeřábek, Adam Krutina, Lukáš Horel – Adam Slabý, Richard Mathauser, Tomáš Beneš – Patrik Netuka, Adam Váca, Michal Hájek

SK Kelti 2008 – ročníky 06 vs. HC Kert Park Praha  8:3 (4:1, 1:0, 3:2)

V posledním utkání soutěže ročníky 2006 přivítaly HC Kert Park Praha. Výsledek utkání sice nemohl změnit jejich postavení v tabulce, ale mohl pomoci kamarádům z ročníku 2005 k lepšímu umístění, takže bylo o důvod více utkání nevypustit.
Soupeř začal hodně aktivně a zamkl Kelty v obranné třetině, kde si chtěl otevřít střelnici. Naštěstí se mu nepodařilo překonat Romana Kurhajce, který se v brance překonával. Staré pravidlo říká nedáš dostaneš. Ve čtvrté minutě se domácí poprvé dostali ze třetiny, když Vojta Šlechta vypíchl míček soupeři, zavezl ho před branku Kertu, nahrál nabíhajícímu Ondrovi Černému a ten nezaváhal. Vedení Kelty dostalo do hry a ač šance byly na obou stranách, gól vstítil Žežulka, který využil nahrávku Souby.
Poté bílomodří nabídli soupeři šanci na snížení špatným pokrytím nabíhajícího hráče ve středním pásmu, ale dále už skórovali jen Kelti. Napřed Denis Krbec po nahrávce Vojty Šlechty a v závěru třetiny přidal čtvrtý gól Vojta Šlechta.
Druhá třetina proběhla v podobném duchu jako první. Útočilo se na obě branky, soupeř více střílel, gól vstřelil ale opět Vojta Šlechta, který po sólovém úniku navýšil vedení na 5:1. Na začátku třetí části, po aktivní hře před brankou soupeře, dorážkou navýšil vedení Patrik Mišina po nahození Denise Krbce. Soupeř byl z nepříznivého vývoje překvapený, ale ne odevzdaný.  Střelbou ze všech pozic se snažil zvrátit utkání, ale přesto, že domácí přestřílel, neuspěl. Kelti byli efektivnější. Kertu se podařilo snížit, když si domácí hráči vlastní gól na 6:2 a po dvou minutách umístěnou střelou zpoza kruhů vymetl soupeřův hráč pavučinu v rohu branky a snížil na 6:3. Dvěma pětkám soupeře však již docházely síly a tak nejprve  Vojta Šlechta po spolupráci s Denisem Krbcem a po chvíli Denis Krbec po spolupráci s Vojtou Šlechtou navýšili vedení na konečný stav 8:3.
Komentář trenéra Jirky Tkadlece:Pro vývoj zapasu bylo důležité, že jsme se vypořádali s fyzickou převahou soupeře v soubojích u mantinelů a v pohybu s míčkem i bez něj byli rychlejší. Přestože jsme nedokázali vždy správně reagovat na tlak soupeře, Roman Kurhajec byl v brance jistější než soupeřův brankář. Když k tomu připočteme využívání šancí první pětky, bylo naše vítězství zasloužené.“

Branky a nahrávky: Černý O. (Šlechta) – 1:0, 5:05  Žežulka (Souba) – 2:0, 8:13  Krbec (Šlechta) – 3:1, 11:35 Šlechta – 4:1, 19:41 Šlechta – 5:1, 24:56 Mišina (Krbec) – 6:1, 32:23 Šlechta (Krbec) – 7:3, 34:07 Krbec (Šlechta) – 8:3

Vyloučení: 3:4, Využití: 0:1, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 22:26 (10:6, 4:7, 8:13)

Sestava SK Kelti – ročníky 06: Roman Kurhajec – Rostislav Tvaroch, Eliáš Betlach, Ondřej Tkadlec, David Černý, Jakub Urban, Jaroslav Smejkal, Matěj Kolman, Vojtěch Šlechta, Patrik Mišina, Jakub Havel, Maxmilián Souba, Matěj Žežulka, Denis Krbec,  Ondřej Černý, Albert Mühlfeld