Zlatá neděle v září? S keltskou minipřípravkou ano!

Uplynulou neděli se nad ránem u hřiště v Hlinkách sešla pozoruhodná skupinka ranních ptáčat. Nebyl to sraz zakládajících členů „Klubu nespavců“ ale nejmenší Keltíci, kteří společně se svými rodiči vyrazili na svůj první letošní turnaj v kategorii minipřípravky. Po odchodu početně silného ročníku 2007 do přípravky vyráželi naši nejmenší a jejich trenéři bez jakýchkoli výsledkových očekávání, o to sladší byl ale nakonec návrat zpět do Berouna. Ale vše hezky popořádku…

Po vyřešení dobrodružné zápletky v pražských ulicích dojela keltská družina na Palmovku včas a krátce po osmé hodině už na Keltíky v prvním utkání čekal dobře známý soupeř – jeden ze dvou týmů HBC Hostivař. V prvním poločase bylo zjevné, že se jedná o první utkání v letošním ročníku. Povedených akcí bylo jako šafránu, k vidění byl nezřídka houf hráčů pohybující se společně za balónkem, a tak nebylo divu, že v poločase vedl soupeř 2:0. V druhé půli ale trenéři provedli první změny v sestavě, ve hře přibylo smysluplného pohybu a výsledkem byl obrat až na konečných 3:2.

Do druhého utkání s domácím TJ Kovo Praha vstoupili modrobílí znovu s upravenou sestavou, která se ukázala jako správná. Keltíci začali „nebývale často“ dodržovat pokyny trenérů a k vidění byly i některé oku lahodící kombinace a hlavně branky. Kromě výsledku 7:0 tak potěšila jak změna ve hře, tak také první vychytaná nula Matěje Vicky.

Věrni heslu „nikdy neměň vítěznou sestavu“ vstoupili Keltíci do souboje s Novým Strašecí. Hrála se poměrně vyrovnaná partie, ve které nakonec Keltíci přetavili svou mírnou střeleckou převahu v zaslouženou výhru 4:2.

Další výhra na turnaji společně s vědomím, že v následných dvou utkání v zásadě není co ztratit, vlila keltské družině další elán do žil. V zápase s HBC Rakovník se Keltíkům hodila zkušenost z prvního utkání, protože i zde otáčeli nepříznivé skóre. Rakovník vedl, Keltíky několikrát podržel jistými zákroky Matěj Vicka a ve dvou případech za jeho zády zazvonila tyčka, nicméně ve druhé půli vzal do svých rukou střeleckou taktovku David Černý a svým druhým hattrickem na turnaji rozhodl o výhře modrobílých.

Na závěr pak přišel souboj s druhým týmem Hostivaře a drobné dejavu ze zápasu s Rakovníkem. Zdatný soupeř ve vedení, jistý Matěj Vicka držící keltské akcie a obrat v druhé půli, to všechno byly společné rysy obou utkání. Snad jen radost po posledním hvizdu byla logicky o poznání větší a lze ji věru jen těžko vylíčit… byla totiž nelíčená…

Vyjádření trenéra J.Černého: „Po loňské sezoně, kdy jsme byli vítězství několikrát blízko, jsme vyrazili uvolnění a s pocitem, že jedeme stavět základní stavební kameny nové sezony. A jak se nakonec ukázalo, bylo to to nejlepší, co jsme mohli udělat… Kromě velmi dobrého pocitu z radosti dětí a z předvedené hry si nás nakonec našla i ta turnajová výhra… Kluci odehráli zápasy s viditelným nasazením a na hraně svých možností a když jsme občas na své straně měli i trochu pověstného štěstí, přišel i nečekaný výsledek. Při téhle příležitosti bych chtěl především poděkovat všem těm, kteří se na výchově dětí v minipřípravce za tu dlouhou dobu podíleli…Takže kluci (a Ivo…) díky, dobrá práce!“