Dobře rozjetý zápas “A” tým k výhře nedotáhl

Po 14-ti denní zápasové pauze čekalo “Áčko” domácí zápas s Novým Strašecím, se kterým již neúspěšně změřilo síly v prvním utkání sézony, a tak si Kelti chtěli svou reputaci napravit. Jenže dobře rozjeté utkání se Keltům podařilo už poněkolikáté v sezoně ztratit a vytěžili z něj nakonec “jen” bod.

SK Kelti “A” vs. HBC Nové Strašecí  4:5pp (3:0, 1:3, 0:1 – 0:1)

První třetinu domácí ovládli. Skvělým pohybem a jednoduchostí v útočné fázi dosáhli pěkného vedení 3:0, kdy nejdříve nádhernou střelou skóroval Patzenhauer, poté proměnil svůj únik Beneš a nabídnutou přesilovku využil Bartolen důrazem v předbrankovém prostoru.

Ve druhé patnáctiminutovce přišla bohužel pro Kelty ledová sprcha. Ihned v úvodu hosté skórovali, na to ale svojí bojovností a hezkou střelou odpověděl vzápětí domácí Patera. Avšak od té doby se začali Kelti opět střelecky trápit a další trápení znenadání přišlo i v obranné fázi, kdy najednou Berounští byli ve všech soubojích druzí a nedokazáli soupeře uhlídat. Ani dobrý výkon Günthera v bráně nedokázal odvrátit výsledek po druhé třetině 4:3.

Do poslední části šlo “áčko” Keltů s odhodláním vstřelit pojišťující gól, pohlídat si zápas a dovést jej do vítězného konce. Nestalo se tak. Gól se vstřelit nepodařilo, naopak soupeř využil úniku dva na jednoho a vyrovnal několik minut před konecm zápasu.

V prodloužení měla hra čtyři na čtyři vyhovovat více domácím, kteří ukazovali v zápase lepší fyzickou zdatnost. Jenže po chybě v útočné fázi hry se hostům opět nabídla přesilová situace, kterou proměnili, a bylo po zápase.

Komentář trenéra D. Matyse: “Po tomto zápase jsme bohužel velice zklamaní. Dobře rozjetý zápas jsme si měli v klidu pohlídat. Nekoncentrovaností a nesoustředěním ve druhé třetině jsme však soupeře vrátili do zápasu a už jsme se nedokázali zvednout. Do příštího zápasu na tom musíme zapracovat a přidat více důrazu v osobních soubojích”

Sestava Keltů: Günther – Bartolen, Hrabár, Bureš, Kolovrat – Urban, Beneš, Baleka, Kohout, Kříž, Patzenhauer, Patera, Krásl, Knotek

Autor: Daniel Matys