“A” tým deklasoval rezervu Kladna.

První jarní domácí zápas sehrálo “áčko” v Berouně v neděli 8.3.. Nutno podotknout, že se bylo opět na co dívat. Kelti potvrdili výsledkem svoji formu z konce podzimu a předvedli konečně divákům i svůj střelecký apetit.

SK Kelti “A” vs. HBC Kladno “B” 7:2 (3:1, 1:1, 3:0)

Keltům se povedl po dlouhé době vštřelit rychlý první gól, když po protečování po mantinelu od Marka Kohouta zamířil přesně k tyčce Marek Krbec již ve druhé minutě základní hrací doby. Bohužel, po laciné chybě Dana Matyse, bylo za tři minuty srovnáno. Kelti ale věděli, že fyzicky slabšího soupeře by měli přejet rozdílem třídy a tak do konce třetiny přidali góly Krbec a Urban, po nádherné kličkované.

Skóre druhé třetiny, 1:1, napovídá, že kluci z Berouna hodně zvolnili. Najednou byl zápas pomalý, utahaný a pro diváky určitě nezajímavý. Kelti dovolili Kladnu opět skórovat.Naštěstí další snahy hostí o gól utnul Marek Krbec dovršením hattricku. Navíc dorazil na střídačku extraligový mazák Jirka Hrabár a třetí třetina se rozjela ve velkém stylu.

Nejdříve nabídnutou přesilovku využil tvrdou ranou od modré Hrabár, poté byl po ideální přihrávce Patzenhauera darován gól Burešovi a vše dovršil opět Hrabár po přesné žabičce od zkušeného Dvořáka. Dvoji trenérů Matys – Bartolen mohla být opět po další výhře spokojena. Konečný stav 7:2.

Komentář trenéra D. Matyse: “Již před zápasem jsem si byl jist, že z něj odejdeme vítězně. Z týmu je momentálně cítít síla a to především díky tomu, že bojujeme opravdu jeden za druhého. Našlo se určitě spousta chyb, ale na těch zapracujeme na tréninku a do dalšího zápasu půjdeme ještě lépe připraveni”

Sestava Keltů: J. Günther (P. Lašek) – T. Bartolen, J. Bureš, M. Maršoun, D. Matys, J. Hrabár – O. Beneš, V. Urban, J. Dvořák, M. Krbec, M. Kohout, V. Patzenhauer

Autor: Daniel Matys