Áčko bodovalo v Čimicích!

Středeční večer byl pro dospělé hokejbalisty z Berouna ve znamení těžkého utkání na půdě pražských Rafanů. Trenér Matys očekával zápas s malým počtem gólů, což se nakonec vyplnilo. Jeden z lídrů soutěže sice Kelty nakonec udolal, nakonec však “jen” po nájezdech, když zápas skončil po základní hrací době i prodloužení 1:1.

Rafani Praha vs. SK Kelti “A” 2:1ss (0:1, 1:0, 0:0)

Prvních patnáct minut odehráli Kelti ve velmi  vysokém tempu. Gól však padl až po krásné individuální akci Romana Nováka, který proklouzl středním pásmem a zakončil s přehledem k tyči domácího gólmana. K dalším gólům chybělo málo, bohužel nedostatečný důraz Keltů v brankovišti byl příčinou těsného stavu 0:1.

Start druhé třetiny byl opožděn z důvodu nefungující časomíry a tak oba týmy v sychravém počasí vychladly. Bohužel Kelti vychladli natolik, že pražští Rafani dokázali srovnat skóre, ale naštěstí ne krok. Tým od Berounky nadále útočil, avšak střelecký půst pokračoval, takže skóre 1:1 se již do konce třetiny nezměnilo.

Poslední perioda byla ve znamení rozkouskované hry. Spousty přerušení a zahozených míčků způsobily, že hra vypadala zmateně a uspěchaně. Rafani si vytvořili šance pouze po čistě vyhraných vhazováních, ale všechny tyto nebezpečné akce dokázali Kelti pohlídat a tak šly týmy do prodloužení.

Prodloužení sehrálo  “áčko” skoro celé v oslabení, ale i díky skvělému výkonu Jakuba Günthera v bráně  dokázalo vše přečkat bez úhony. V nájezdové loterii však Kelti vsítit gól nedokázali, naopak soupeř ano a tak hrdě, ale i smutně odjížděli do Berouna s prohrou 2:1 po samostaných nájezdech.

Komentář trenéra D. Matyse: “Zápas se mi velmi líbil. S naší hrou jsem byl spokojen, bohužel ty góly nám tam nepadají. Ve třetí třetině to chtělo více klidu na hokejce a myslím, že bychom zápas do vítězného konce dotáhli. Kluci ale makali suprově a odvedli výborný výkon, za který je chválím.”

Sestava: J. Gunther – J. Bureš, T. Bartolen, M. Maršoun, O. Baleka – R. Novák, O. Beneš, V. Urban, M. Kohout, M. Kupec, M. Taufer, M. Krbec, V. Patzenhauer

Autor: Daniel Matys