Áčko starších žáků vítězně, béčko dostalo dvakrát tenisového “kanára”

Starší žáci měli na programu opět tři utkání. “A” tým si v zápase s celkem TJ KOVO Praha brousil zuby na tři body. Ty po zásluze získal a odpoutal se ode dna tabulky. “B” tým se utkal s celky z horní poloviny tabulky, a podle výsledku se zdá, že odehrál tenisové utkání na dva vítězné sety. Jak s Rakovníkem, tak s Ústím prohrál shodně 0:6 a navzdory sympatickému hernímu projevu nevstřelil ani branku.

SK Kelti “A” vs. TJ KOVO Praha 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)

Sestava Keltů doznala pro utkání s pražským týmem řady změn. Předně nemohla děvčata hrající Ligu žen, dlouhodobé zranění bohužel definitivně vyřadilo kapitána Filipa Endrleho ze sestavy a nemoci Beneše, Autraty i Stolejdy pomohly k dalšímu prořídnutí řad. Do sestavy se však navrátil Matyáš Dyk a poprvé se v poli představil brankář Jiří Titel. A posledně jmenovaný, zrzavý štírek, se zhostil pro tento zápas dokonce kapitánského céčka!

A vedl svůj tým do boje proti soupeři, který toho v Berouně příliš nepředvedl. Na branku Kova se valil jeden útok Keltů za druhým a už po první třetině Kelti vedli 3:0, když se postupně prosadili Horel, Šlechta a Dyk.

Němčík v domácí brance si na moc práce rozhodně nestěžoval. A když už se Kovo dostalo před branku Keltů, byl vždy na svém místě. Jeho kolegové vpředu tlačli soupeře v jeho obranném pásmu a v každé další periodě přidali po dvou gólech. Hattrick dokonce završil Matyáš Dyk, který potvrdil, že se v zimě v Hořovicích na hokeji “neflákal”.

Komentář trenéra R. Nováka: “Myslím, že tým už od pátečního tréninku směřoval za ziskem tří bodů. Změna rozcvičky, větší aktivita základních kamenů týmu, chuť vyhrát. Sice to v některých pasážích na hřišti drhlo, ale soupeř nám, bohužel pro něj, šel se třemi body hodně naproti. Jirkova premiéra v poli za 1-, chyběl tomu prostě ten slibovaný gól. A škoda že u toho nemohly být “naše” holky…”

Branky a nahrávky Keltů: 5:57  Horel (Havel Jakub, Havel Jan),  6:25  Dyk (Hájek),  14:16  Rosický (PP)(Dyk),  23:33  Kolman (Dyk),  29:12  Šlechta (Havel Jakub),  41:53  Dyk (Hájek, Šlechta),  42:15  Dyk (Rosický, Tvaroch)

Vyloučení: 3:4,  Přesilovky:  3:2,  Využití: 1:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku:  41:14 (17:6, 13:5, 11:3)

Sestava Keltů “A”: Jakub Němčík – Jan Havel, Eliáš Betlach, Rostislav Tvaroch, Filip Rosický – Lukáš Horel, Vojtěch Šlechta, Matěj Kolman, Jakub Havel, Matyáš Dyk, Michal Hájek, Jiří Titel, Richard Mathauser

SK Kelti “B” vs. HBC Rakovník  0:6 (0:3, 0:2, 0:1)

V dalším domácím zápase čekal na “béčko” starších žáků papírově silnější Rakovník. V prvním vzájemném utkání Kelti “rakům” statečně vzdorovali a chtěli podobně odolávat i na domácí půdě. Zápas se ale pro Kelty nevyvíjel od začátku dobře, jelikož první třetinu prohráli 0:3 a soupeři nebyli schopni vzdorovat.

Od druhé třetiny hru postupně vyrovnali a začali být nebezpeční, ale šikovní hráči hostů přecházeli přes Kelty individuálně a z toho pramenily fauly, které hosté dokázali trestat a přidali další dvě branky. Do poslední periody Kelti zkusili hrát na dvě pětky a s cílem dostat se více do tempa. To se povedlo a poslední třetina byla rozhodně z herního projevu nejlepší, i když se nepodařilo Keltům vstřelit alespoň čestnou branku, kterou by si za zlepšený výkon zasloužili. Hlavně Janošek měl ke skórování opravdu blízko, ale berounským nebylo přáno. Rakovník přidal další branku, kdy se hostujícímu hráči povedlo šikovně tečovat střelu obránce, a uzavřel skóre na konečných 0:6.

Komentář trenéra O. Baleky: “Po první ospalé třetině, a z mého pohledu zbytečného respektu k soupeři, musíme zápas vzhledem k síle soupeře hodnotit vesměs pozitivně. Kelti už relativně slušně přebírají hráče v obranném pásmu a zachycují náběhy obránců. Z mého pohledu chyběla větší chuť a dravost se prosadit a Rakovník více potrápit.”

Sestava Keltů “B”: Váca Adam – Frolík Martin, Kupec Michal, Janošek Adam, Dobřemysl Matyáš, Hrubý Jan, Cůbr Martin – Chromek Jan, Tkadlec Ondřej, Krutina Adam – Kupec Martin, Krbec Denis, Bertoš Matej – Darebný Pavel, Černý Ondřej, Netuka Patrik

Vyloučení: 3:0,  Přesilovky:  0:3,  Využití: 0:2, V oslabení: 0:0, Střely na branku:  21:43 (7:18, 5:15, 9:10)

Elba DDM Ústí nad Labem vs. SK Kelti “B” 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

V neděli čekal Kelty venkovní zápas v Ústí nad Labem, kde nemohli využít mladší žáky, kteří měli hrací povinnosti ve svých týmech. Paradoxně byli Kelti v neděli více nabuzení než na sobotní domácí zápas s Rakovníkem a od začátku hráli hodně aktivně. To se jim paradoxně vymstilo, jelikož  přijeli do pole s dvanácti hráči a Ústí vyrukovalo s plnou střídačkou osmnácti hráčů. První třetinu vyhráli domácí 1:0, ale hra byla velmi vyrovnaná. Ve druhé třetině se už začali více prosazovat šikovní hráči Ústí a přidali další dvě branky. V poslední třetině bylo znát, že Kelti mají v nohách druhý zápas a fyzicky dobře vybaveni domácí v poklidu přidali další tři branky.

Komentář trenéra O. Baleky: “Jak se dá prohrát 2x stejným výsledkem 6:0, ale výkony jsou velmi odlišné. V Ústí nemám hráčům moc co vytknout, kluci tam nechali všechno. Zápas byl plný tvrdých soubojů, hodně o běhání a pro nás výsledkově krutý. Kelti se rozhodně nemají za co stydět. Ač výsledek vypadá jednoznačně, dokázali jsme být důstojným soupeřem.

Vyloučení: 5:3,  Přesilovky:  3:5,  Využití: 0:0, V oslabení: 1:0, Střely na branku:  21:15

Sestava Keltů “B”: Kupec Michal – Frolík Martin, Dobřemysl Matyáš, Valenta Václav, Cůbr Martin – Adam Váca, Kupec Martin, Bertoš Matej – Adam Janošek, Chromek Jan, Krutina Adam, Netuka Patrik, Darebný Pavel.