Áčko ze dvou zápasů vytěžilo dva body. První výhra sezony s Jungle Fever!

“Áčko” Keltů čekaly o uplynulém víkendu dva zápasy. Výjezd do Mladé Boleslavi a domácí zápas s kladenským Jungle Fever. Úkol byl jasný. Zisk prvních bodů do tabulky 2. ligy. Těžké utkání v Mladé Boleslavi Keltům ještě nevyšlo, domácí přetahovaná s kladenskými Jungle Fever ale nakonec skončila úspěchem v podobě výhry v prodloužení a Kelti si konečně zapsali první zisk na svůj bodový účet.

HBC Tygři Mladá Boleslav vs. SK Kelti 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

V sychravém podzimním počasí se odehrával zápas v Mladé Boleslavi, která je na svém domacím hřišti stále neporažena. První třetina byla ze strany Keltů ve znamení zmatku v obranné fázi hry a projevilo se to už po třech minutách hrací doby, kdy se střela mladoboleslavských odrazila od zadního mantinelu k tyčce přímo na hůl domácího útočníka, který mohl s klidem skórovat. Za dalších pár minut dostal křížnou přihrávkou od obránce ve středním pásmu Malina s přehledem překonal gólmana Jakuba Günthera.

Do druhé třetiny chtěli hostující borci vstoupit lépe a vstřelit rychlý gól, bohužel střelecké trápení se Keltů drželo po celý zápas a tak si mohl domácí gólman Hnátek připsat nulu. V kontaktu držel Kelty po dlouhou dobu výborně chytající Günther, který nakonec potřetí kapituloval až v závěru poslední třetiny.

Komentář trenéra O. Baleky:Utekla nám první třetina. Než jsme stihli srovnat krok s domácími, prohrávali jsme 2:0. Bez vstřelené branky se prostě bodovat nedá, ale celkově to byl bojovný výkon. Zkušený protovník nám ukázal velké mezery v osobní obraně.”

Sestava Keltů: Günther – Matys, Maršoun, Baleka, Bartolen – Urban, Lhotka, Patzenhauer, Kohout, Krbec, Taufer, Chromek, Kříž

SK Kelti vs. Jungle Fever Kladno 7:6pp (0:3, 3:1, 3:2)

V neděli áčko čekal souboj o první body s Jungle Fever, který byl také stále na nule. Zápas byl výjimečný i tím, že poprvé v nové sezóně nastoupila proti Keltům ikona a jeden z nejlepších střelců klubu z Berouna Bohumil Gotthard. Před zápasem byl “Bóďa” odměněn památečním dresem a hned v prvních minutách se klukům odvděčil, když skoróval ve druhé minutě z dorážky a za čtyři minuty znovu přesnou střelou do horní poloviny branky. Když následně navíc ztvyšoval na 0:3 hostující Vosyka, byli Kelti zralí na ručník.

Avšak druhá třetina přinesla zmrtvýchvstání. Domácí se konečně trochu rychlostně zvedli a začalo to přinášet ovoce. První radost zažili kluci po krásné teči Marka Kohouta. Když hned za minutu vstřelil svůj první gól za muže dorostenec Martin Maršoun, bylo zaděláno na vyrovnání. To k radosti Keltů přišlo z hole tahouna týmu Ondřeje Beneše na začátku třetí třetiny. Na světelné tabuli v tu chvíli svítil stav 4:4. Jungle si ale opět vzal vedení zpět. Naštěstí na druhé straně odpověděl rychle znovu Maršoun. Svým druhým gólem poslal Jungle do vedení Voráček a Keltům se opět body vzdálily. Kladenští však udělali velikou chybu, když nabídli domácím přesilovku v poměru 5 na 3, která musela být využita. Dobrá věc se podařila po krásné střele Patery.

Za stavu 6:6 šly týmy do prodloužení, kde vybojoval míček u mantinelu Dan Matys a nahrál do prázdné branky Markovi Kohoutovi, který přiřknul druhý bod Keltům.

Komentář trenéra O. Baleky: “Zápas jako na houpačce – až na první třetinu, která nebyla z naší strany povedená, jsme po zbytek zápasu dominovali. Tři body z utkání nemáme jen díky laciným chybám, kdy minimálně tři branky jsme soupeři doslova darovali. Chybami se člověk učí a já věřím, že jsme se poučili a příští zápas už zapíšeme plný počet bodů.”

Sestava Keltů: Günther (Titel) – Matys, Bureš, Hrabár, Bartolen – Beneš, Urban, Maršoun, Baleka, Kohout, Patzenhauer, Kříž, Krásl, Patera

Autor: Daniel Matys