Mladší žákyně - zápasy 24. 10. 2022

Chytrá a aktivní hra vynesla Fretkám další výhru

Mladší žákyně se už potřetí představily na domácím hřišti a oproti předešlému týdnu znatelně vylepšily svůj výkon. Fretky hrály od začátku aktivně a odvážně, navíc dodržovaly domluvený systém a zaslouženě opět zvítězily nad celkem Mostu. Silné Hostivaři pak dokázaly konkurovat pouze dvě třetiny a i přes bojovný výkon nakonec prohrály 3:6.

Komentář trenéra Václava Koudely: "Dnešní turnaj mladších žáků, znovu pořádaný v domácím prostředí, byl do určité míry opakováním minulé zkušenosti s HBC Most, který doplnili soupeři z HBC Hostivař. A právě pražský tým vyprovokoval naše Fretky k velmi aktivní a odvážné hře, nezalekly se ani dvoubrankového náskoku který brzy vyrovnaly a držely reálnou naději na výhru s opravdu silným soupeřem až do poloviny třetí třetiny. Její závěr ale lépe vyšel hostům, kdy holky po chybách v obraně nakonec zápas ztratily. Po přestávce nás čekal soupeř z Mostu, se kterým Fretky v předešlém turnaji vyhrály vysoko 9:0, ale hra to vůbec nebyla pěkná. To však neplatilo dnes, kdy po prvním náročném zápase předvedly chytrou hru, držely se domluveného herního systému a celý zápas kontrolovaly. A to i přes skutečnost, že soupeř byl zřetelně silnější než při minulé návštěvě Berouna. Myslím, že dnes to byl povedený turnaj a holky dokázaly, že se zápas od zápasu zlepšují a zúročují zkušenosti, které sbírají nejen na svých zápasech, ale i na zápasech dalších kategorií."

Sestava Fretek: Koudelová - Bilasová, Faitová, Frýdlová, Hliboká, Hloušková, Holá, Machytková, Makovská S. (C), Makovská N., Olexová, Rezková, Vondráková

HBC Fretky vs. HBC Hostivař 3:6 (0:2, 2:1, 1:3)

• - branky: 14. Makovská S., 15. Holá (Rezková), 23. Holá (Rezková, Faitová)
  • - střely: 17:24
  • - vyloučení: 1:1
  • - přesilovky: 1:1
  • - využití: 0:0

HBC Most vs. HBC Fretky 2:6 (1:2, 0:1, 1:3)

• - branky: 5. Mrnka (Sušická), 21. Švarc - 3. Hloušková (Faitová), 3. Machytková (Bilasová), 16. Holá (Rezková), 23. Faitová (Hloušková), 29. Holá (Hloušková), 29. Bilasová (Olexová)
  • - střely: 8:37