Mladší žáci A - zápasy 17. 11. 2022

Mladší žáci na prvním kvalifikačním turnaji stříbrní

Výběr mladších žáků absolvoval ve státní svátek první kvalifikační turnaj letošní sezony na Palmovce. Zde během celého dne sehrál pět zápasů - dva v základní skupině a tři ve vyřazovací části. Nestačil pouze na svítkovské Stars, se kterými padl nejdřív ve skupině a následně i ve finále turnaje a domu tak odjel se stříbrnými medailemi.

Turnaj očima trenéra Tomáše Mathausera:

První konfrontace letošního týmu mladších žáků na kvalifikačním turnaji nedopadla úplně špatně. Ve skupině jsme se jako první setkali s Tygry z Mladé Boleslavi. Zápas jsme sice vyhráli, ale tím nejtěsnějším rozdílem. Herní projev byl, jako kdyby tým ještě spal a ve spojení se střeleckou impotencí, kdy z dvaceti střel padla jen jedna branka, to nebylo úplně podle mých představ. Zato v druhém zápase proti favorizovanému Svítkovu již herní obraz vypadal jinak. Tým oproti prvnímu zápasu již předváděl hokejbal se vším všudy, ale bohužel na vítězství to nestačilo.

Ve čtvrtfinále jsme narazili na Třemošnou, kde jsme jasnou herní převahou dosáhli postupu do semifinále. Jako další nás čekal náš regionální soupeř z Kladna. I k tomuto zápasu náš tým přistoupil velmi zodpovědně a bez sebevětších problémů zvítězil. Na závěr nás ve finále čekal reparát se Svítkovem. Bohužel i v tomto zápase nás soupeř opět přehrál. Objektivně musím uznat, že na jejich tři výkonnostně vyrovnané útoky náš tým nestačil ani při stahování sestavy na dvě lajny a pokusy rychlý nátlak. Zisk druhého místa vnímám velmi pozitivně a s vidinou obohacení týmu o hráčky Fretek věřím, že na příštím kvalifikačním turnaji zvítězíme a zajistíme si postup na finálový turnaj.

Sestava: Leipert - Frýdlová, Györödi, Janda, Mathauser (A), Pachner (C), Šlemar - Arabadzis, Kačaba, Lhotka (A), Mareš, Musil, Tatíček, Trejbal, Villagomez, Vondrák


Skupina B:

HBC Tygři Mladá Boleslav vs. SK Kelti 2008 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

 • - branky a nahrávky: 6. Pachner
 • - střely: 3:20
 • - vyloučení: 0:1
 • - přesilovky: 1:0
 • - využití: 0:0
 • - oslabení: 0:0


SK Kelti 2008 vs. HBC Svítkov Stars Pardubice 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

 • - branky a nahrávky: 15. Pachner - 1. Jánský Jách. (Milichovský, Jánský Jon.), 8. Jánský Jách. (Jánský Jon.), 24. Milichovský (Jánský Jách., Hospr)
 • - střely: 7:14
 • - vyloučení: 3:3
 • - přesilovky: 2:3
 • - využití: 0:0
 • - oslabení: 0:0


Čtvrtfinále:

TJ Tatran Třemošná vs. SK Kelti 2008 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)

 • - branky a nahrávky: 1. Lhotka (Pachner), 7. Lhotka (Pachner), 10. Pachner, 22. Györödi (Trejbal)
 • - střely: 4:19
 • - vyloučení: 1:1
 • - přesilovky: 1:1
 • - využití: 0:0
 • - oslabení: 0:0


Semifinále:

HBC Kladno vs. SK Kelti 2008 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

 • - branky a nahrávky: 12. Pachner
 • - střely: 7:12
 • - vyloučení: 1:0
 • - přesilovky: 0:1
 • - využití: 0:0
 • - oslabení: 0:0


Finále:

HBC Svítkov Stars Pardubice vs. SK Kelti 2008 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

 • - branky a nahrávky: 9. Topič (Svoboda), 11. Milichovský, 15. Jánský Jách. (Jánský Jon.), 21. Hospr (Kerner)
 • - střely: 17:3
 • - vyloučení: 0:1
 • - přesilovky: 1:0
 • - využití: 0:0
 • - oslabení: 0:0

Fotogalerie