Mladší žáci A - zápasy 16. 5. 2023

Mladší žáci navázali na kvalifikaci dvěma výhrami

Po brněnském kvalifikačním turnaji pokračoval Přebor mladších žáků klasickým turnajovým kolem, které se tentokrát odehrálo na hřišti v Novém Strašecí. Kelti sem odjeli odhodlaní obě utkání vyhrát a Kladnu oplatit porážku z finále berounské kvalifikace ze začátku dubna. To se povedlo, když už v úvodní třetině šli do pohodlného tříbrankového vedení. Konečné vítězství 6:3 navíc potvrdili i jasnou výhrou nad domácím celkem.

Komentář trenéra Tomáše Mathausera: "Tentokrát jsem obdržel jedinou omluvenku, tak jsme do Strága vyrazili se 16 hráči do pole a dvěma gólmany. Jako první nás čekal známý středočeský soupeř z Kladna, který dorazil s 20 hráči do pole, což naznačovalo velkou chuť turnaj vyhrát. My jsme se jim ale postavili s plnou sestavou, včetně hráčů s nižší docházkou na tréninky a menším vytížením v zápasech a s jedním nováčkem, který si tak odbyl zápasovou premiéru v týmu mladších žáků. I přes toto rozložení sil jsme hned v první třetině šli do vedení 3:0. Od druhé třetiny nastoupil v brance Mates Marko, který měl do té doby odchytaný pouze jeden zápas. Díky tomuto vývoji zápasu jsme mohli ponechat hrát celou sestavu včetně nováčků a dotáhli jsme zápas do výsledné výhry 6:3. Jako druhý soupeř nás čekal domácí tým, který měl v sestavě spoustu hráčů nižší kategorie. I pro to jsem nechal odpočívat naší gólmanskou jedničku a do kasy opět nastoupil Mates. Tento zápas byl ve volnějším tempu a zdárně jsme jej dovedli do vítězství 6:0. Jako vždy hodnotím turnaj pozitivně. Náš nováček v brance má první vychytanou nulu, náš nováček v útoku byl několikrát velmi blízko vstřelení branky a obecně tým fungoval za rovnoměrného vytěžování všech hráčů a nestál pouze na oporách zkušenějších a déle trénujících kluků."

Sestava: Leipert, Marko - Fučík, Janda P., Kačaba, Mareš, Mathauser (A), Šlemar - Arabadzis, Černický, Janda V., Lhotka (A), Musil, Tatíček, Trejbal (C), Urban, Villagomez, Vondrák

HBC Kladno vs. SK Kelti 2008 3:6 (0:3, 1:3, 2:0)

• - branky a nahrávky: 13. Bukovicová (Novák), 21. Podhorský (Pokorný Mar., Lovětínský), 26. Petrášek (Hejkal) - 1. Urban (Lhotka), 4. Urban (Trejbal, Lhotka), 10. Urban (Trejbal, Lhotka), 11. Trejbal (Šlemar, Lhotka), 15. Trejbal, 19. Urban (Janda V.)
  • - střely: 13:21
  • - vyloučení: 4:2
  • - přesilovky: 2:4
  • - využití: 1:2
  • - oslabení: 0:0

SK Kelti 2008 vs. HBC Nové Strašecí 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

• - branky a nahrávky: 8. Urban, 15. Mathauser (Lhotka), 17. Urban (Vondrák), 23. Urban (Vondrák), 27. Mareš (Janda P., Urban), 30. Janda P. (Urban, Vondrák)
  • - střely: 34:1
  • - vyloučení: 2:0
  • - přesilovky: 0:2
  • - využití: 0:0