Derby starších žáků jednoznačnou záležitostí.

Poslední utkání základní části se pro oba celky Keltů odehrálo v Berouně. A dohrávka v podobě derby se po dvaceti minutách hry proměnila v jednoznačnou záležitost, když “B” tým předčil kolegy z áčka ve všech herních činnostech. Vysoká výhra 8:2 znamená konečnou sedmou příčku pro “B” tým a osmou pro “A” tým. Nyní Kelty čeká čtyřzápasová nadstavba s Rebely, Mostem, Kovem a bonusovým třetím derby starších žáků.

SK Kelti “B” vs. SK Kelti “A” 8:2 (2:1, 4:1, 2:0)

Ve druhé keltském vzájemném utkání (první skončilo výsledkem 3:2 pro béčko) vytasili “domácí” Václava Valentu, který si tak připsal první start v dresu klubu v brance. A možná se pral s lehkou nervozitou, když inkasoval úvodní branku utkání z ošemetné situace v rohu a míček skončil po pokusu Horela k překvapení všech za Valentovými zády. Ještě do konce první třetiny se ale povedlo béčku výsledek otočit brankami Martine Kupce a premiérovou trefou v kategorii starších žáků Ondry Černého. Oba góly padly po hrubkách hráčů v bílých dresech.

Do druhé třetiny vstoupilo lépe “áčko”, když první úderná formace dokázala srovnat skóre po pěkné akci trojice Horel – Pangerlová – Šlechta. Poté se ale celé béčko nadechlo k výbornému výkonu. Nejvíce se dařilo Kupcovi, který v této třetině dovršil hattrick. Zvláště poslední branka ze samostatného úniku, kterou zakončil jednou rukou ve stylu “Petera Forsberga”, byla ukázková. Když další gól přidal Ondra Černý a z dorážky se trefil Adam Váca, byl stav po prostřední části 6:2.

Do poslední třetiny vstoupil lépe “hostující” tým, který přeskupil řady, ale mírný tlak který si vytvářel byl spíše platonický. “Domácí” áčko naopak přidalo další dva góly. Nejprve mířil přesně Jan Chromek a skóre na 8:2 nemohl uzavřít nikdo jiný než Martin Kupec svojí čtvrtou brankou v zápase.

Kaňkou na utkání byla nezaviněná srážka Natalie Pangerlové s Martinem Frolíkem, kdy kapitánka Keltů hned po utkání musela navštívit hořovickou nemocnici.

Komentář trenéra O. Baleky: “Vyhecované derby, nasazení od první do poslední minuty od obou týmu – hokejbal se musel líbit i početným divákům – rodičům a zasloužené vítězství Keltského “béčka”. Rozhodl větší důraz v osobních soubojích a aktivní hra celé pětky v útočném pásmu. Doufám, že střelecký prach jsme si nevyčerpali na nadstavbu a můžeme se těšit i na třetí derby v této sezóně.”

Komentář trenéra R. Nováka: “Bohužel jsme utkání nezvládli. A tím nemyslím jen hráče v poli, brankáře ale i trenéry. Béčko je fyzicky zdatnější a mělo po celé utkání více ze hry. Naše předzápasové nadšení a šťastnou první branku soupeř okamžitě zchladil, což se opakovalo i na začátku druhé třetiny při vyrovnání na 2:2, kdy nám následně béčko uteklo gólově. Zde byl prostor pro nás trenéry zkusit sestavu trošku promíchat a zkrotit nezvyklé útočné choutky béčka. Do třetí části jsme sestavu pozměnili, ale branku to nepřineslo a trestal modrý celek, který si výhru za konstantní výkon v celém utkání zasloužil. Pachuť k derby z naší strany přidává nešťastný střet Natálky s Martym a další zranění kmenových hráčů starších žáků, která pro nás mohou z nadstavby udělat těžký oříšek.”

Branky a nahrávky:  5:29  Horel (Šlechta, Pangerlová) – 0:1  6:00  Černý (Darebný) – 1:1,  14:01  Martin Kupec (Krutina) – 2:1,  16:25  Šlechta (Pangerlová, Horel) – 2:2,  19:10  Černý (Kadlčík, Darebný) – 3:2,  21:32  Martin Kupec (Krutina) – 4:2,  25:15  Váca (Martin Kupec) – 5:2,  29:12  Martin Kupec (Krutina) – 6:2,  37:33  Martin Kupec (Frolík) – 7:2,  39:00  Chromek (Tkadlec, Dobřemysl) – 8:2

Vyloučení: 1:1, Přesilovky: 1:1, Využití: 0:0, V oslabení: 0:0, Střely na branku: 35:15 (10:4, 15:6, 12:5)

Sestava Keltů “B”: Valenta Václav – Frolík Martin, Bertoš Matej, Janošek Adam, Kadlčík Michal, Kupec Michal, Cůbr Martin – Kupec Martin, Váca Adam, Krutina Adam, Darebný Pavel, Černý Ondřej, Netuka Patrik, Chromek Jan, Tkadlec Ondřej, Dobřemysl Matyáš

Sestava Keltů “A”: Jiří Titel – Jan Havel, Filip Rosický, Eliáš Betlach, Rostislav Tvaroch, Matyáš Stolejda, Richard Mathauser, Nikola Šlemarová – Vojtěch Šlechta, Lukáš Horel, Natálie Pangerlová, Jakub Havel, Jan Autrata, Michal Hájek, Tomáš Beneš, Michaela Šmatláková, Matěj Kolman, Jakub Němčík