Dorost opět nezaváhal a přehrál Prachatice

Jarní jízda dorostu se zdá býti zatím bezchybnou. I šestý soupeř v řadě, tentokráte průběžně páté Prachatice, byl poražen a dorostenci se posunují pomalými krůčky směrem k vytyčené metě. Nicméně v následujících třech kolech mají v programu utkání se soupeři z první čtyřky a tyto klíčové duely zřejmě rozhodnou o tom, zda se kvalifikují na finálový turnaj dorostu napřímo, nebo budou muset absolvovat semifinálovou kvalifikaci.

SK Kelti vs. HBC Prachatice 8:2 (1:0, 3:1, 4:1)

Do Berouna přijely Prachatice, které nebyly v optimálním složení, v počtu devíti hráčů do pole. Domácí byli v plné sestavě a chtěli hosty od začátku přehrávat a nedopustit překvapivý začátek utkání, jako před týdnem v Rakovníku. Hra byla sice trošku ospalá, ale domácí si šance vytvářeli a ztroskotali na brankáři hostů. Kelti měli na rozehrávku spoustu času, jelikož Prachatičtí nenapadali. Keltům, jak už z předešlých zápasů víme, toto spíše vadí než vyhovuje. První střelcem se nakonec po mnoha šancích stal Maršoun, jenž už jen sklidil úrodu, kterou mu připravil Patera průnikem do hloubky útočného pásma a přihrávkou přes několik hokejek před odkrytou bránu.

Ve druhé třetině už byly vidět hezčí kombinace ze strany domácích a začal se také rychleji hýbat stav. I hosté bohužel dokázali vsítit branku, po laxním návratu domácích do obrany. Do šaten se tak šlo za stavu 4:1. Třetí třetina byla klidnější a opět přinesla branky, kterých od domácích mohli fanoušci nakonec vidět osm.

Hattrick zaznamenalkapitán Krbec, našlápnuto měli i Patera s Humlem, ale skoro se zdálo jakoby nechtěli a tak nakonec zůstali “pouze” na dvou vstřelených brankách. Jeden gól si dopřál i nejlepší hráč hostů  Štěpánek, který utekl domácí obraně a zakončil nekompomisně k tyči. Do branky Keltů se ve třetí třetině podíval i druhý brankář Titel.

Kelti byli rádi hlavně za tři body a nyní už vyhlížejí těžký trojzápas, který bude mít velký vliv na konečné umístění po základní části.

Komentář trenéra M. Fortuníka: “Z mého pohledu jsme měli po celý zápas jasnou převahu i potřebnou kvalitu ve finální fázi a s chutí si zastříleli. Jsme si plně vědomi že, nás čekají v nejbližší době tři těžká utkání a na ty se musíme všichni pečlivě připravit.”

Branky a nahrávky Keltů:14:45 Maršoun (Patera),16:19 Patera (Maršoun), 20:42 Huml (Krbec,Charburský), 26:33 Huml (Taufer, Krbec), 33:53 Krbec (Charburský), 35:23 Krbec (Taufer), 35:50 Patera (Maršoun), 37:27 Krbec (Taufer)

Sestava Keltů: Jakub Günther (od 36. minuty Jiří Titel) – Martin Špeta, Matěj Taufer, Martin Maršoun, Adam Janošek, Martin Frolík, Jan Chromek, Václav Patzenhauer, Martin Kupec, Lukáš Huml, František Charburský, David Tušl, Vít Kolovrat, Marek Krbec

Autor: Matěj Taufer