Dorost počtvrté s nulou a opět se třemi body!

Kostky jsou vrženy, chtělo by se říci. Dorostenci uzavřeli první třetinu soutěže utkáním s Rakovníkem, který přehráli, přestříleli a brankář Nistor třikrát lovil míček ze své sítě. To Jakub Günther na druhé straně opět nebyl překonán a Kelti se mohli radovat z výhry 3:0. Kelti si v úvodních devíti zápasech soutěže řekli o pozvánku do semifinálové skupiny extraligy dorostu, když v průběžné tabulce figurují na třetí, tedy poslední postupové, příčce.

SK Kelti 2008 vs. HBC Rakovník 3:0 (1:0,1:0,1:0)

Kelty doma čekal o něco aktivnější soupeř než v minulých zápasecha a bylo to vidět od prvních sekund. Začalo se hrát v rychlém tempu a první šanci měli domácí hned v úvodu, když se v oslabení dostali do úniku po dobré kombinaci. Skvělý zákrok ale předvedl brankář hostů Miroslav Nistor. Keltům se postupně dařilo přesouvat hru víc a víc do pásma Rakovníka. A tam se jim dařilo dobře kombinovat. Pohybem otvírali a následně nacházeli mezery v obraně hostů. Patera se dokázal šikovně vymotat z rohu mezi kruhy a chladnokrevně zakončil do pravého horního rohu branky.

Ve druhé třetine pokračovali Kelti ve své hře která přinášela šance. Téměř vše ale zneškodnil dobře chytající Nistor. Další branka přišla až v přesilovce, kdy se znovu trefil Patera po rychlém přechodu do útočného pásma. Ve třetí třetině přidali Kelti ještě jeden gól v přesilovce pět na tři.

Na konci utkání, při pasáži ovlivněné řadou vyloučení, zkusili Rakovničtí ještě hru bez brankáře, ale Kelti tlak přečkali a ještě se vrhli dopředu. Bohužel se ani jednomu z útočníků nepodařilo dostat míček do brány bez gólmana, i když k tomu měli dobré příležitosti. Skóre zůstalo na příjemném stavu pro Kelty – 3:0.

Komentář trenéra M. Fortuníka: “Jsme rádi za tři body. Oproti minulému zápasu jsme zase o kousíček zlepšili naši hru. Branek v závěru mohlo být i víc. Kluci bojovali a vítězství je zasloužené a důležité. Teď v týdnu dobře potrénujeme a marodi se snad uzdraví. Chceme dobře zvládnout listopadové zápasy.”

Sestava Keltů: Jakub Günther – Martin Špeta, Matěj Taufer, Václav Patzenhauer, Martin Maršoun, Martin Frolík, Antonín Patera, Patrik Fišer, Lukáš Huml, David Tušl, Vít Kolovrat, Marek Krbec, Radek Suk

Branky a nahrávky Keltů: 7:59 Patera, 23:15 Patera (Taufer), 36:30 Krbec (Tušl)
Střely na branku: 42:14

Autor: Matěj Taufer